Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пукнат разширителен съд

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пукнат разширителен съд

    Здравейте, пукнат ми е чучура(не знам как се казва иначе ) отгоре на разширителния съд за антифриза и сълзи стабилно на мястото, където свършва самият маркуч.За 380 километра съм налял около 1/3 литър антифиз, предната седмица, да не е и повече.Най-накрая махнах горния маркуч, от който влиза вода в разширителния съд, и видях, че има няколко малки пукнатини в основата на чучура, около който се слага маркучът.Някой има ли идея, след като си намеря друг разширителен съд, къде могат да ми го сменят на сносна цена в София, като целта е и системата да се напълни с нов антифриз?Сам в квартални условия не ми се захваща по ред причини, основната е, че може да омажа нещо не както трябва.Отделно предстои да си търся и разширителен съд, дали нов, дали втора употреба, трябва да погледна цените и съответния раздел.

    #2
    няма какво да омажеш, елементарно е, има 2 болта и това е...
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Май са три болта, но проблем ми е източването на стария антифриз преди смяната на съда и обезвъздушаването.Нямам канал на разположение, за да ровя отдолу, ако се налага, за това не ми се захваща сам, предполагам се източва изотдолу някъде водата??

      Коментар


        #4
        Re: Пукнат разширителен съд

        fuoco написа:
        Здравейте, пукнат ми е чучура(не знам как се казва иначе ) отгоре на разширителния съд за антифриза и сълзи стабилно на мястото, където свършва самият маркуч.За 380 километра съм налял около 1/3 литър антифиз, предната седмица, да не е и повече.Най-накрая махнах горния маркуч, от който влиза вода в разширителния съд, и видях, че има няколко малки пукнатини в основата на чучура, около който се слага маркучът.Някой има ли идея, след като си намеря друг разширителен съд, къде могат да ми го сменят на сносна цена в София, като целта е и системата да се напълни с нов антифриз?Сам в квартални условия не ми се захваща по ред причини, основната е, че може да омажа нещо не както трябва.Отделно предстои да си търся и разширителен съд, дали нов, дали втора употреба, трябва да погледна цените и съответния раздел.
        Ми разширителния съд е макс 15-20лв., а за смяната ела в неделя на срещата и ще го сменим, колко му е, за 10мин ра6ота.
        Ex Fiat 126P
        Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
        Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
        Alfa Romeo 147 1.6 TS
        Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

        Коментар


          #5
          Колега,отвиваш болтчетата,вдигаш го леко и след това вадиш двата маркуча,слагаш маркучите на другото казанче,доливаш антифриз(не повече от 200 мл.) поставяш го на мястото му и си готов.
          Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
          ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
          ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
          ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

          Коментар


            #6
            А trace, не видях, че си писал в темата.Идеята за срещата ми харесва, ако помогнеш ще имам да черпя. А как ще източим това, което е в казанчето в момента, за да сменим самия съд?Това и обезвъздушаването ме притесняват.Има ли нужда изобщо да се обезвъздушава след такава операция?

            Коментар


              #7
              fuoco написа:
              А trace, не видях, че си писал в темата.Идеята за срещата ми харесва, ако помогнеш ще имам да черпя. А как ще източим това, което е в казанчето в момента, за да сменим самия съд?Това и обезвъздушаването ме притесняват.Има ли нужда изобщо да се обезвъздушава след такава операция?
              Колега операцията е лесно...обезвъздушаването не е никакъ проблем. А виж какво можеш да направиш с казанчето с едно шише разредител и един пакет морска сол (снимката е малко скапана)....преди това не можех да видя до къде ми стига антифриза - сега е прозрачно
              Прикачени файлове
              Ex: Fiat Bravo 1,9TD100; Alfa Romeo 147 JTD; Audi A3 1.6, Audi A3 1,9TDI 131, Audi A6 3,0TDI, Alfa Romeo GT JTD, Audi A4 B7 1.9TDI

              Коментар


                #8
                Е точно на същото място ми е казана Няма да споменавам, че и моят е зацапан, но е и пукнат леко, така че си е за смяна.Хубаво си го изчистил.Ако при мен не беше пукнат и не течеше, нямаше да е зацапан така.

                Коментар


                  #9
                  И на мен преди половин година ми сълзеше от същото място. Залепиха ми го за 10 лв. и спря да сълзи ... до преди месец когато си видях стрлката за температурата почти до червеото ... Изпуснах парата от капачката и пробките на радиатора ... и когато изстина мотора долях около 2л вода И после за 30лв си купих ново казанче ... чисто, прозрачно и вече 3000км никакви грижи ... ама вече много по-често хвърлям поглед към стрелката и проверявам нивото на антифриза ... какъв е цвета на пушека, ... дали в казанчето си е само антифриз и не плуват ли мазни петна в него ... А бе бях бая изтръпнал ...Та съвета ми е сменяй казанчето вместо да даваш пари за пепила и препарати за почистване на старото ... Като направиш равносметката - няма да спестиш много пари, ... А ако (не дай Боже) стане белята, разходите ще са бая солени ... А докато намериш здраво/ново казанче - карай по-полека и с развита капачка (направо си я пробери в жабката) ... Като няма налягане, по-малко ще изтича антифриза през пукнатините ... И едното око да е в стрелката за температурата ...Лично мнение ... може и да греша, но ако е така - по-опитните/патилите ще ме поправят ...
                  Renault Clio 1.5 dci / Fiat Brava 105JTD / 1999 год.
                  http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=43195

                  Коментар


                    #10
                    Аз без капачка до Велико Търново карах по погрешка веднъж и от тогава, като че ли, започна повече да губи.Сега ще сменям съда с нов.

                    Коментар


                      #11
                      Проблемът е решен, благодарение на колегата Trace, който помогна да сменим разширителния съд, и стана отлично. Течовете спряха.

                      Коментар


                        #12
                        Преди промиването с морска сол и Бинго за съдове...... и след... Преди интервенцията дори на слънце не можех да видя колко антифриз имам, сега и обикновена чешмяна вода се вижда. Най-много работа свърши морската сол, която отстрани налепите по стените.Разширителния съд го свалих защото и без това трябваше да извадя долния маркуч, тъй като под мястото където свързва със съда беше доста мокро и бях долял около 200мл за 2 седмици. Странното обаче е, че маркуча беше добре стегнат и с голям зор го извадих. Огледах внимателно казанчето и никъде не се забелязва пукнатина. Някакви идеи как мога да разбера дали е пукнат някъде?
                        Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                        Коментар


                          #13
                          Промиването най-бързо и лесно става с една шепа дребни камъчета после тръскане за 5 минути и си готов.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            #14
                            Аз моя разширителен съд го промих с "Меглио" и колегата Имотрал ме набеди, съм го бил сменял с нов.

                            Коментар


                              #15
                              ///// написа:
                              Аз моя разширителен съд го промих с "Меглио" и колегата Имотрал ме набеди, съм го бил сменял с нов.
                              Ти твоя капак по-добре не го товаряй ,че има хора които имат слаби сърца.
                              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                              Коментар

                              Working...
                              X