Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с температурата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с температурата

    Колеги , имам проблем с температурата на Пунто 1.2 16В спортинг! Стрелката на температурата седи на първата черта преди средата , а в гредски условия се качва до средата и се включва перката , като охлади пада пак на първата черта. Смених вече два термостата и все същото ! Извънградско стелката ми седи на първата черта ! Ако някой знае от какво може да се получава така моля пишете!

    #2
    Намали Амидофена на колата, и я заведи на диагностика, където могат да видят температурата в реално време, да я сравнят с независим термометър, и от там нататъка е лесно.

    Коментар


      #3
      какво имаш предвид под амидофен и колата съм я карал на диагностика и там ништо неми казаха смених и температурен датчик и пак такаКолега, местя темата в правилния раздел. Модераторски екип "fiat-bg.org"

      Коментар


        #4
        vkuzmanov написа:
        какво имаш предвид под амидофен и колата съм я карал на диагностика и там ништо неми казаха смених и температурен датчик и пак такаКолега, местя темата в правилния раздел. Модераторски екип "fiat-bg.org"
        Ами дано да не си платил за такъв вид диагностика на която нищо не ти казват. А това за амидофена го остави, обърках се. Преди на мойта съм и слагал добавка амидофен, и държеше ниска температура.

        Коментар


          #5
          Тая добавка трябва да е бая ефикасна , за JTD става ли ?
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Добра е, аз нали карам ЖТД. Само че има разлика - на мен като ми загряваше - слагах малко амидофен, и тя не загряваше толкова, падаше и температурата, та мислех че може би колегата и той е сипвал, затова му държи хладно. Но явно не е , щом дори не е чУвал за нея.

            Коментар


              #7
              оги, като се бъзикаш с колегата поне му обясни шегата де иначе основното е : какво показва стрелката НЕ Е ПОКАЗАТЕЛНО - премери с независим уред - например цифров термометър със сонда - по около 20 лв. са.

              Коментар


                #8
                Проблем с температурата

                направих теста с маркучите идвата бяха топли както и радиатора на първата черта.това нее нормално мисля

                Коментар


                  #9
                  Стрелката при фиатите щом не е в червената зона- значи показва 90 градуса- карай си и те така- италианото са НЕзагряващи коли, проектирани за големи жеги.
                  Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

                  Коментар

                  Working...
                  X