Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за клапата за въдух

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пак за клапата за въдух

    Та кокретно има ли някой във форума който е свалил това легендарно моторче което отваря и затваря клапата за въздух в купето. Сумати теми колко трудно се стигало до него...и всеки стигал до някъде и се отказвал. Е сега имам повечно свободно време и може да се заема.
    Fiat Brava SX 1.2 16V 82 h.p.


    Когато целта е всичко и пътят е без значение!

    #2
    Аз този проблем го реших със стоманена тел 1.5мм. В долния край на клапата пробих дупка 4мм., като стигнах дотам чрез махане на поленовия филтър. След това хванах телта за клапата с болтче ,като и направих ухо и от там в жабката.Малко е селско но сега нямам проблем. Стигнах до това решение след като четох доста из форума и разбрах,че и да го сменя това моторче много бързо се чупи. Който иска може да пробва гаранция ,че работи безотказно!!!

    Коментар


      #3
      Без да се счупят задните два (по спомен) болта дето захващат клапата тя не може да се свали без да се разглоби ЦЯЛОТО табло. Аз откачих дясната ос на клапата от моторчето и тя застана във вертикално положение - полуотворена. Пробих малка дупка и с тел я застопорих напълно отворена. И без това климатика ми не бачка.Но по-добре така отколкото зимата да стане някой сакатлък от тая сауна и никаква видимост в колата
      Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

      Коментар


        #4
        ще ме извинявате за малкия off topic но как да стигна до въпросната клапа и има ли някакъв начин да разбера дали работи без да разглабям това онова
        Fiat Bravo SX 1.4 12V

        Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
        Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

        Коментар


          #5
          topuzko написа:
          ще ме извинявате за малкия off topic но как да стигна до въпросната клапа и има ли някакъв начин да разбера дали работи без да разглабям това онова
          Има - вдигаш капака, и под дясната чистачка има една пластмаса която се държи с 2 болта в двата края, около 30-40 см е широка, има и допълнително гумено уплътнение над нея. Сваляш я, и поглеждаш под нея - има филтър (или няма). Вдигаш го (или съответно - не го вдигаш) , и под него - трябва да видиш вентилатор, при положение на копчето "отворена клапа" (да не свети лампата). Сега караш някой да го натисне копчето, да му светне лампата, и ще видиш една клапа как се мести. Ако не се премести - значи си в играта. Ако се премести - пак си в играта. Ако обаче не виждаш вентилатор И не видиш клапа да се мести - не си в играта!ред.: Имам предвид - в играта си ако работи, или не работи, но е отворена. Тогава я зае** отворена и не я пипай никога повече. Не си в играта ако не работи и е затворена.

          Коментар


            #6
            малко сложно дойте с това че съм и не съм в играта, но вече като знам къде е ще се ориентирам. мерси колега(много забавно си го написал)
            Fiat Bravo SX 1.4 12V

            Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!
            Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

            Коментар


              #7
              http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...F6%E8%FFЕто една темичка в която се коментира и има препратка към форума на Ланчиа!Дано бъде от полза.
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар

              Working...
              X