Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с перката за охлаждане

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с перката за охлаждане

    Здравейте колеги,Искам да ви помоля за помощ.Имам проблем с охлаждането.Карам Фиат брава1.2 16v.И не се включва изобщо перката.Единствено се включва само когато работи климатроника.Днес бях на ел.монтьор и тои не можа да намери датчика, който е за температурата за перката.Някои знае ли къде се намира този датчик ,и ако може с снимка.Иначе абсолятно всичко провери и няма проблем.Само датчика е проблем,защото тои смята,че повредата е от там.Благодаря ви.Лека седмица.
    Fiat 1,2 16V 83 к.с. HSX gas

    #2
    Колега аз карам 1.6 16в-моя е между двата маркуча на радиатора.Да знаеш едно от мен-датчика на перката задължително трябва да е на радиатора.На твоя модел не знам точно каде по радиатора е но според мен се огледай и най-вероятно ще го намериш.Разбора се мога и да греша за което ме извини ,но аз до сега каквато и кола да съм имал все е на радиатора.

    Коментар


      #3
      Да и аз на моето Браво имам отвреме навреме проблеми с реостата и почва да не включва перката, но при мен проблема е от нехубав контакт на клемите и нагара, който се получава.Днес пак отказа, доста изкара от последното почистване, утре пак ще го свалям.Намира се на самата перка на корпуса и има кабели дет стърчат от нея.Няма мн неща там, така че ще се ориентираш, но незнам дали това в твоя случай е проблема, щом казваш че на климатик се включва.При мен като недаваше контакт не се включваше изобщо.На 1,6 е кат застанеш с/у колата долу в ляво.Немога повече да кажа, но съм сигурен че колегите са по-наяснои ще ти помогнат.п.с. има подобни теми, виж в търсачката

      Коментар


        #4
        Re: Проблем с перката за охлаждане

        elinor написа:
        Здравейте колеги,Искам да ви помоля за помощ.Имам проблем с охлаждането.Карам Фиат брава1.2 16v.И не се включва изобщо перката.Единствено се включва само когато работи климатроника.Днес бях на ел.монтьор и тои не можа да намери датчика, който е за температурата за перката.Някои знае ли къде се намира този датчик ,и ако може с снимка.Иначе абсолятно всичко провери и няма проблем.Само датчика е проблем,защото тои смята,че повредата е от там.Благодаря ви.Лека седмица.
        Датчикът се намира на термостата Там има само един датчик. Не може да се обърка. Никога повече не ходи при този "ел.монтьор". Очевадно е че е квартален майстор, и не знае нищо повече отколкото всеки друг - да търси син датчик на радиатора.
        boreto написа:
        Разбора се мога и да греша за което ме извини ,но аз до сега каквато и кола да съм имал все е на радиатора.
        boreto - запознай се по-подробно с охладителните системи на различните модели. Съветът ти е добър, но за стар двигател, не и за 1.2 16 В.

        Коментар


          #5
          Re: Проблем с перката за охлаждане

          ogi28b написа:
          elinor написа:
          Здравейте колеги,Искам да ви помоля за помощ.Имам проблем с охлаждането.Карам Фиат брава1.2 16v.И не се включва изобщо перката.Единствено се включва само когато работи климатроника.Днес бях на ел.монтьор и тои не можа да намери датчика, който е за температурата за перката.Някои знае ли къде се намира този датчик ,и ако може с снимка.Иначе абсолятно всичко провери и няма проблем.Само датчика е проблем,защото тои смята,че повредата е от там.Благодаря ви.Лека седмица.
          Датчикът се намира на термостата Там има само един датчик. Не може да се обърка. Никога повече не ходи при този "ел.монтьор". Очевадно е че е квартален майстор, и не знае нищо повече отколкото всеки друг - да търси син датчик на радиатора.
          boreto написа:
          Разбора се мога и да греша за което ме извини ,но аз до сега каквато и кола да съм имал все е на радиатора.
          boreto - запознай се по-подробно с охладителните системи на различните модели. Съветът ти е добър, но за стар двигател, не и за 1.2 16 В.
          Както казах може и да греша.Просто се опитах да помогна на човека защото моя за перката ми е на радиатора.На опела ми също беше там.На Джетата също на ситроена също.Съжалявам че не сам запознат с новите двигатели-нямал сам и за цел да ги опознавам.Просто споделих мнение

          Коментар


            #6
            Здравейте да се включа и аз с един проблем. Снощи ми се прецака датчика на вентилатора в положение включено. Тази сутрин го премирих и останових че е забил на първа степен, след като изключих буксата на датчика реших да пробвам като включа климатика дали ще се включи и перката и о’чудо тя не се включи. Та въпросът ми е трябва ли заедно с климатика да се включва и перката или при някаво определено условие, до колкото знам би трябвало веднага да се включи тая перка, и има ли нещо общо това че съм изкарал куплунга на вентилаторния датчик.
            Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

            Коментар


              #7
              Айде де колеги никой ли не знае как работи климатичната система. Случайно да не ми се е прецакал пресостата.
              Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

              Коментар


                #8
                При мен перката не се включва едновременно с климатика. Явно тръгва само при определено налягане/температура. Системата ми е слагана допълнително, не знам на фабричните как трябва да е.

                Коментар


                  #9
                  Благодаря че се отзова колега. Днес забелязах и аз същото перката се включва по-късно, предполагам при определено налягане и температура на фреона. Рзагледах схеми на климатика и наистина се оказа че има такива датчици които следят параметрите на системата. Най-хубавото е че дори да не работи вентилатора за охлаждане компресора се изключва при повишено налягане или температура (според Bravo service manual).
                  Bravo 1.6 16v 97г. + АГУ

                  Коментар

                  Working...
                  X