Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Охладителна система Fiat Bravo 1.6 16V Климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Охладителна система Fiat Bravo 1.6 16V Климатик

    Здравейте имам следния проблем: Карам колата от темата по-горе, но предишния собственик е направил промени по охладителната система и сега колата е с радиатор от Браво 1.6 без климатик! Резултат на това е ,че първа степен на перката я няма, а колата от 2 години ми прави проблеми с загряването.Сменил съм термостата, сега купих резистор ( или реостат ) за 1-вата степен на перката, както и нов датчик за температурата, който управлява перката Проблема е, че датчика, който ми дадоха в магазина и който е за Браво 1.6 е с три крачета и кръгла букса, а този, който в момента е на радиатора е с две крачета и правоъгълна букса. Т.е за да го сменя трябва и буксата да сменям......... Много ви моля, ако някой има схема на ел инсталацията за радиатора, релета и тн да ми я даде, защото ми се струва,че майсторите са добавяли и нови кабели А колегите, който са с същата кола могат и някоя снимка да постнат, за да видя как изобщо изглежда това чудо, че се сбърках направо.В момента живея в ’Овча Купел’, така,че ако някой с такова Браво има желание може да с еразходя до него, за да сравниме системите.Мерси предварително
    Bravo 1.6 16V

    #2
    здрасти, аз съм в борово, ако искаш ела и погледни как е при мен. пиши ако те урежда да се разберем след работа. иначе- убеден ли си,ч е точно това е напривил предишния собственик, а не колата ти да е била без клима и просто дас е добавен климатик после?според мен няма да минеш без нов радитор, по принцип на колите с клима скагат по големи, защото са зад климатичния радиатор и охлаждането в влошено. освен това ще се вкараш в голям приключение с тези кабели и чудесии- ако си преди забравих коя година датчика на перката пуска 2 степен, иначе датчика е на термостата и компа я пуска или нещо подобно. ако си преди заветната година по-дообре си купи и оригинален вентилатор- на него си е всичко- реостата, кабелите и релето за бързата степен. наясно съм със системата - едното краче е маса на датчика, другите 2 са +. на единия + е първата степен, на другия + е втората. първата от датчика отива на реостата и оттам в самия вентилатор. втората минава през реле. тва е голямата философияспоред мен ако не си купиш нов вент и радитор си сложи един датчик само с една степен, или пък прескочи реостата и си ползвай този двустепенния датчик ама само на първа степен/като температура/, но без реостата - така ще върти максимално бързо на температурата на първа степен.
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    Коментар


      #3
      Аз съм чел, че перката се включва от компютъра на колата - специално за 1,6 мотора.

      Коментар


        #4
        да ама след 98 мисля
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Е, моята е преди 98’ . Сега бях в една автоморга и гледах това, което бе останало от системата на същото браво Ами ,че то нямаше много общо с моето. Утре ще кача снимки на релетата, за да видите за какво става дума. Средното ми реле, което пуска втора степен на перката е почти два пъти по-високо от останалите, като отдолу на гнездото му има запоени и дадени накъсо няколко червени кабела. Та.. явно е падало доста преработване на цялата система.. ама на мен ми писна от прегряваници и ядове с таз кола, та варианта ,който обмислям е: да взема от автоморгата цялата част от ел. инсталацията към охладителната система ,заедно с релета, бушони и тн и да подменя моята ’модифицирана’ такава. Нов датчик на радиатора и реостат съм купил вече.. така,че след като монтирам правилните кабели, с правилните букси се предполага, че като си взема и радиатора за моя модел само ще трябва да го свържа...Поправете ме ако бъркам някъде или ако на някой му дойде по-евтина идея ( тя моята си е доста солена ) , ще се радвам да сподели и помогне. п.п не искам да правя и аз модификации с една степен на перката и т.н... защото заради тая система досега съм се набутал пари, колкото да я бях сменил отдавна... искам си това, което е за 1.6 16V Клима
          Bravo 1.6 16V

          Коментар


            #6
            Колега, малко е играчка, да се обяснява с текст, за това ще се опитам с картинка по-късно. Най -общо - трябва токът веднага след перката да се раздели на 2 кабела, и единият да минава през реостата, и през едната линия на двустепенния датчик, а другият - да минава през реле с нормално отворен контакт, което пък се превключва от другата линия на двустепенния датчик. Има картинки от модел със и без климатик, ще ги изровя, и ще ги кача.Ето картинки, ном сега съм под влияние на бира, и малко не ми се мисли, но само ще кажа - 195 да се счита едно/двустепенния датчик за управление на релетата, а на тези картинки всъщност е ЕКУ. Но на практика е същото.Под1ертавам че това е схема "98 -> " и затова има още 1-2 релета, но в предишната - токът за бавната степен не минава през реле (122 номер), а само през перката и през реостата, и от там - в маса. Но нещата са принципни и са така.
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              mixifixi написа:
              Е, моята е преди 98’ . Сега бях в една автоморга и гледах това, което бе останало от системата на същото браво Ами ,че то нямаше много общо с моето. Утре ще кача снимки на релетата, за да видите за какво става дума. Средното ми реле, което пуска втора степен на перката е почти два пъти по-високо от останалите, като отдолу на гнездото му има запоени и дадени накъсо няколко червени кабела. Та.. явно е падало доста преработване на цялата система.. ама на мен ми писна от прегряваници и ядове с таз кола, та варианта ,който обмислям е: да взема от автоморгата цялата част от ел. инсталацията към охладителната система ,заедно с релета, бушони и тн и да подменя моята ’модифицирана’ такава. Нов датчик на радиатора и реостат съм купил вече.. така,че след като монтирам правилните кабели, с правилните букси се предполага, че като си взема и радиатора за моя модел само ще трябва да го свържа...Поправете ме ако бъркам някъде или ако на някой му дойде по-евтина идея ( тя моята си е доста солена ) , ще се радвам да сподели и помогне. п.п не искам да правя и аз модификации с една степен на перката и т.н... защото заради тая система досега съм се набутал пари, колкото да я бях сменил отдавна... искам си това, което е за 1.6 16V Клима
              мисля, че вентилатора може да се намери за 80-90 лв. предполагам, след а кабелите до него не би трябвало да е преправяно, ако е много зор ще видиш- а на самия вентилатор си е всичко с релетата, с букси, към датчика и т.н.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Колеги ето няколко снимки от двигателя на колата. Много моля, ако някой е виждал такова чудо или случайно кара такова, да сподели, защото с колегата Trace се чудехме що за работа е това п.п. Благодаря на колегата за снимките
                Прикачени файлове
                Bravo 1.6 16V

                Коментар


                  #9
                  Незнам колега но на мен лично тоя радиатор ми прелича да е от 1.4 на 1.6 казанчето не е на радиаторя ,ако греша нека колегите ме поправят.
                  FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

                  Коментар


                    #10
                    Това би трябвало да е радиатора за браво с климатик.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                      #11
                      Малко е офтопик, но колега, къде са ти кутиите, в които стоят предпазителите и релетата? Махнал си ги за снимките или ги нямаш?Питам, защото ако не се лъжа точно там (на стойката на акумулатора) е и релето за степените на перката. Ако се намокри може да ти донесе доста проблеми.
                      Alfa 159 SW 2.4 Ti
                      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                      Коментар


                        #12
                        И освен това си за смяна на хидравлична течност.
                        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                        Коментар


                          #13
                          Хидравличната течност е ясна Кутия за релета няма, така си е колата. Днес от Драгичево си купих радиатор за 1.6 ( съвсем друг е) заедно със вентилатора и разширителния съд. При него на самия радиатор има едно реле, резистор, датчик.. тях ги наместих някак си, кое какво е, но сега много ми е интересно, за какво са тея трите релета на снимката??? А и така и не разбрах как да закача новия разширителен съд, който е с два маркуча- единия доколкото разбрах от снимки и диаграми отива на долния маркуч от радиатора, а другия къде отива????п.п в момента от новия радиатор излизат 3 жици едната е маса, една ще да е +, а друагата е...м ли я каква е Един жичкаджия днес се видя в чудо и накрая каза,че не може да се оправи Не мога да намеря някаква проста схема на това кое след кое и как е вързано, или са обобщени за няколко модела или намирам такива, на които има допълнителни работи
                          Bravo 1.6 16V

                          Коментар


                            #14
                            Здравейте, сега стигнах до следната дилема: На снимката съм оградил мастото на двигателя, където по принцип се връзва горния маркуч от разширителния съд. При мен там е вързан маркуч, който отива долу и се закача към маркуча на парното с пробката. Понеже там е тройник, някой има ли идея от кое трябва по принцип да е закачено там?п.п Като имам възможност ще снимам точно това място, нящо като тройник на самия двигател ..
                            Прикачени файлове
                            Bravo 1.6 16V

                            Коментар


                              #15
                              колега, това е отоплението на дросела, на моното е на самия колектор. утре ще погледна къде е закачено точно при мен .
                              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                              Fiat Bravo'97 1,6 16v
                              Fiat Tempra'91 1,6 mono

                              Коментар

                              Working...
                              X