Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на термостат на Пунто 1.1

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на термостат на Пунто 1.1

    Колеги мисля че термостата на моето Пунто 1.1 е за смяна леко като затопля колата и двата края на радиатора са топли при правилно работещ термостат горната част трябва да е топла о долното студена чак около 80-90 градуса и двете части на радиато ра трябва да са топли имах Москвич и го правих това освен това се получава някаква въздушна възглавница и взе горната част остава на сухо пробвах от горния маркуч да налея антифриз ако клапана затваря той не трябва да пуска антифриз към мотора а антифриза отива и вдига нивото на казанчето Искам да питам който го е правил къде са пробките на Фиат Пунто 1.1 за източване на антифриза и лесно ли се сменя термостатния клапан не пречи ли бобината мажи ли се със силикотон нова гарнитура слага ли се Благодаря

    #2
    пробките са две,едната е като застанеш пред колата ти се пада най накрая в ляво на радиатора,а другата е зад мотора на маркуча които ти влиза в купето.Трябва да врътнеш парното да духа топло и се слага силикон на термостата.Цялата работа отнема 30 минути.Успех.
    ex. punto elx 1.2i
    Lancia Libra 1.6

    Коментар


      #3
      аз като гледам нормално работещ термостат на 1.1 маи няма моя е сменям и пак не се задисетва стигна до кам 120-130 градуса един ден колата разбирасе тфа по ладовия датчик,щото няма стрелка на таблото незнам що така са го пуснали то S модел ... но не изхвърли водата загряването се получи поради обратно сеързване на вентилатора ... както и да е оправих си го сега сичко си ок. Ама термостата трябваше да изплюе ... обаче няма никои предня път като прегря пак така изби през въздухния филтър но не сработи термостата и после гарнитури криви глави пилене ... и са ми хварля масло... но тфа е друга тема ...На един колега от форума поради това ,че нему се включваше вентилатора и като мине над половината стрлеката и термостата му храляше водата но неговото е 1.2 75hp
      >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

      Коментар

      Working...
      X