Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт на ел мотора на охлаждащия вентилатор. Фиат Мареа 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт на ел мотора на охлаждащия вентилатор. Фиат Мареа 1.6

    При настъпване на жегите започна и по-честата работа на охлаждащия вентилатор. При работа на вентилатора се чуваха "странни" стържещи звъци и реших да направя ремонт и профилактика на ел мотора. Изключих буксите на захранващия кабел , развих четирите захващащи винта и демонтирах вентилаторното тяло. Ето го и него:
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    #2
    ПРОДЪЛЖЕНИЕ
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      Успех на колегите решили да направят тази профилактика. След ремонта вентилатора стана много тих. Сега се двоумя дали да не поставя лампа която ми сигнализира че вентилатора работи , просто е много тих Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #4
        Atanas71 написа:
        Успех на колегите решили да направят тази профилактика. След ремонта вентилатора стана много тих. Сега се двоумя дали да не поставя лампа която ми сигнализира че вентилатора работи , просто е много тих Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
        същия ремонт направих и аз миналото лятои досега работи добремисля си колко време ще издържи лагера, който се сменяпредвид, еч лятно време вентилатора работи непрекъснатотова за лампата е добра идеяот къде мислиш да я захраниш?може ли нулата ад ес вземе от нулата на вентилатора /вероятно тя прекъсва/, да се пусне кабел от реостата муа + от запалката напримери така да работи
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #5
          Може лампата да бъде захранена от релето, което превключва, за да включи перките. Това обаче няма да е много точно, защото всъщност ще ни каже че релето е превключило, а не че перката се върти.

          Коментар


            #6
            alvanovo написа:
            Atanas71 написа:
            Успех на колегите решили да направят тази профилактика. След ремонта вентилатора стана много тих. Сега се двоумя дали да не поставя лампа която ми сигнализира че вентилатора работи , просто е много тих Yellow_Flash_Colorz_PDT_08 Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
            същия ремонт направих и аз миналото лятои досега работи добремисля си колко време ще издържи лагера, който се сменяпредвид, еч лятно време вентилатора работи непрекъснатотова за лампата е добра идеяот къде мислиш да я захраниш?може ли нулата ад ес вземе от нулата на вентилатора /вероятно тя прекъсва/, да се пусне кабел от реостата муа + от запалката напримери така да работи
            Това за лампата се пошегувах , но сега ме накарахте да се позамисля. Когато ми изгори още някоя лампичка на таблото и се наложи да отворя и сменя всичките лампички ще поставя една и за вентилатора. Има доста свободни прозорчета с разни символи в таблото , все ще намеря "подходящия" да сигнализира за включен вентилатор.
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              колко ще ми излезе ремонта ако си купя лагер и четки и си го оправя сам ?
              запалиха двигателя и тогава той чу 4-римата да работят в перфектен синхрон, 1.6литровия 16клапанов Фиат Браво леко ръмжеше доволен от това че са го събудили

              Коментар


                #8
                Demon4eto написа:
                колко ще ми излезе ремонта ако си купя лагер и четки и си го оправя сам ?
                По магазините за лагери има голям избор от 1лв. за китайски лагер до 4-5-6лв. за марков. Четки ще трябва да вземеш четкодържателя и да отидеш в магазин за да вземеш точния размер четки. За четките питай да са "меки" графитни , за да не износят колектора на ротора. Успех.
                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                Коментар

                Working...
                X