Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

" проблемче с фиат марея " дайте съвет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    " проблемче с фиат марея " дайте съвет

    здравейтемоля ви за помощ имам фиат марея 1.6 1.6v когато загрее колата и се включи перката ми падат оборотите, започва да присветва лампата на маслото, на какво може да се дължи падането на оборотите и присветването на лампата?

    #2
    На включванеето на перката, както сам си отбелязал.

    Коментар


      #3
      . Виж първо колко са оборотите преди да се вкл. перката и на колко падат. После ще ти кажа.
      Fiat Marea TD100

      Коментар


        #4
        и кажи къде ти е стрелката като се пуска перката, верочтно не бачка 1 степен и много харчи ток и затова падат прекомерно оборотите и светва лампата на маслото
        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
        Fiat Bravo'97 1,6 16v
        Fiat Tempra'91 1,6 mono

        Коментар


          #5
          Re: " проблемче с фиат марея " дайте съвет

          rosi написа:
          здравейтемоля ви за помощ имам фиат марея 1.6 1.6v когато загрее колата и се включи перката ми падат оборотите, започва да присветва лампата на маслото, на какво може да се дължи падането на оборотите и присветването на лампата?
          Провери си регулатора на оборотите на празен ход.Оборотите не трябва да падат,независимо коя степен на вентилатора се е включила.

          Коментар


            #6
            проблемчес фиатче

            аз съм жена и ако не съм се изразила добре ме извинете а перката се включва на последната бяла черта преди червената, когато е на място включвайки се падат под 1000-

            Коментар


              #7
              Много горе се включва. Предполагам това е втора степен? При мен със същия двигател (и изправен термостат и датчици) първа степен тръгва на около милиметър над средата, а втора на 3 мм над средата. Изобщо не говорим за доближаване на червеното. Като ми се включи втора степен (случва се рядко само като е горещо по светофарите или ако катеря планина на 1-ва и 2-ра) действително оборотите претръпват за момент, но лампата на маслото не ми е светвала. И какво значи падат под 1000, като нормалните на празен ход са си около 900?
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #8
                wwalker написа:
                Много горе се включва. Предполагам това е втора степен? При мен със същия двигател (и изправен термостат и датчици) първа степен тръгва на около милиметър над средата, а втора на 3 мм над средата. Изобщо не говорим за доближаване на червеното. Като ми се включи втора степен (случва се рядко само като е горещо по светофарите или ако катеря планина на 1-ва и 2-ра) действително оборотите претръпват за момент, но лампата на маслото не ми е светвала. И какво значи падат под 1000, като нормалните на празен ход са си около 900?
                и при мене е като при колегата.
                Ex. Fiat Marea 1,6-16V,98g.
                Ex.Opel Astra

                Коментар


                  #9
                  Най вероятно не работи първа степен на вентилатора. Има един реостат от дясно на радиатора, проверете го дали не е прегоряла клемата. И при мен беше така,но след като оправих реостата всичко се нормализира
                  FIAT Marea ex
                  FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
                  Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

                  Коментар


                    #10
                    Тоя оборотомер не е особено точен първо. Поне при мен показва с около 50 оборота над реалните.А това за светкането на маслото при мен не светка дори когато се случи оборотите да паднат до около 500 ( тръгване на 2 ра без газ)Може ми моторчето за празен ход не се движи добре и затова не регулира оборотите.Ако е наред няма как от перката да падат оборотите.Има притреперване в момента на пускане но оборотите не падат. Аз дори си тръгвам на 1 ва без газ и стъпковото моторче го поддържа пак оборотите без да падат
                    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                    FIAT БРАВО 1.2 16v
                    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                    Коментар


                      #11
                      проблемче с фиатче

                      . Виж първо колко са оборотите преди да се вкл. перката и на колко падат. После ще ти кажа. --------------------------когато се включи и съм движене няма проблем но ако съм на сфетофар и чакам парвоначално стрелката стои на1 след малко пада пад 1 тогава започва и лампата да присветва

                      Коментар


                        #12
                        А маслото от кога не е сменяно и какво е?
                        Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                        Коментар


                          #13
                          маслото е селения голд сменено е миналата година юни месец

                          Коментар


                            #14
                            А, тъкмо му е дошло времето за смяна и виж дали няма да се оправят нещата. Ама си оправи и първата степен на перката.
                            Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                            Коментар


                              #15
                              утре ще я водя на" лекар" ще видя с колко ще олекна и каква и е болката

                              Коментар

                              Working...
                              X