Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за перки и климатик 1.4 t-jet bravo2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за перки и климатик 1.4 t-jet bravo2

    Здравейте,
    Забелязвам следната “аномалия” и не знам дали е нормално. Когато изключа климатика само и единствено на място перките може да въртят 10 минути докато спадне налягането. Ако климатика се изключи в движение, перките се пускат в зависимост от жегата, за кратък период и след това спират. Моля за мнения и дали някой си гаси климатика на място след като спре? Все така съм го гасил и перките са си спирали както трябва.

    #2
    Климатика трябва да се спре малко преди да се спре автомобила , за да може вентилатора да издуха конденза. След тази процедура гася двигателя. Перките работят още 10 секунди и спират. На място много не работи , но според мен предвид околната температура е нормално да работят повече време.
    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

    Коментар


      #3
      dobrujanetza написа: Преглед на мнението
      Климатика трябва да се спре малко преди да се спре автомобила , за да може вентилатора да издуха конденза. След тази процедура гася двигателя. Перките работят още 10 секунди и спират. На място много не работи , но според мен предвид околната температура е нормално да работят повече време.
      Ако го изгася преди да стигна на локацията деерт няма с перките. Само, когато спра климатика на място въртят перките и наистина е според околната температура. Вечер като е хладно около 25-27-28 градуса въртят до около 3-5 минути, ако спра на място в жегите и изключа климатика…, въртят доста време до около 10 минути, ако е запален автомобила разбира се.

      Коментар


        #4
        Колега , карай си колата и си свиркай. Щом не вдига температура - значи всичко работи нормално.
        Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

        Коментар


          #5
          dobrujanetza написа: Преглед на мнението
          Колега , карай си колата и си свиркай. Щом не вдига температура - значи всичко работи нормално.
          Много си прав, явно така ще направя. Смених и релетата и времето се съкрати драстично. Много благодаря за вниманието. И най-важното, ще изчистя с вода радиаторите за да е още по-леко на климатика.

          Коментар


            #6
            tjet-power1 написа: Преглед на мнението

            Ако го изгася преди да стигна на локацията деерт няма с перките. Само, когато спра климатика на място въртят перките и наистина е според околната температура. Вечер като е хладно около 25-27-28 градуса въртят до около 3-5 минути, ако спра на място в жегите и изключа климатика…, въртят доста време до около 10 минути, ако е запален автомобила разбира се.
            Това съм го забелязал и аз, но на друга кола. Мисля, че е защото в движение разчита повече на потока въздох в предната част на колата, а на място използва повече перките, тъй като липсва естествен поток въздух.
            Последна редакция от JTR; 17.07.2024, 17:18.

            Коментар

            Working...
            X