Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мултипла радиаторче климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мултипла радиаторче климатик

    Колата е Мултипла бипауър. Климатика не беше пускан около 10 години.Дойде му и на него реда.При надуване с азот от 15 бара след около 2-3 часа остават 14 бара.Машината за пълнене не отчита пропуски а е нова, съвременна... След зареждане с фреон всичко си работи както трябва. Майстора пусна оцветител и няма пропуски никъде вън по системата. Разглобих си таблото, открихме достъп до вътрешното радиаторче, и там се показаха леки точици от оцветителя. Ясно пропуска е малък някъде около радиаторчето.
    Сега има няколко варианта:
    - Нов радиатор ъпсурт 200-400 лева само за него.Иначе най-правилен ремонт.
    - Инжекция за спиране на теча - 30 лв но вероятност за успех 50/50 ненадеждно според мен.
    - Лепене/запояване на радиаторчето тънка работа ама ако стане веднага ще се знае и може би най приемливо като цена/надеждност а и ще ми остане оригиналния радиатор.
    - И на края ревизия на всшчки снопове кабели така и така е разглобено таблото вече видях 3 протрити и пускане на Мексиканския климатик
    Вече ме мързи да хвърлям пари и време и за климатика, и се двоумя кой вариант за сагата по ремонта да избера.
    Моля за съвет как е най добре да продължа.
    Ако имам късмет може и само някоя връзка да е изпуснала...
    FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
    FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

    #2
    втора употреба
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      то не е мексикански,а африкански климатик и е нездравословен.

      Коментар


        #4
        Радиаторчето било здраво, сменени само О пръстените. Компресора имал пропуски. Ще търя за него ремонтен комплект.
        Ето го радиаторчето
        Click image for larger version

Name:	20170428_124614.jpg
Views:	1
Size:	309,3 KB
ID:	2094615
        тук
        Click image for larger version

Name:	20170428_125315.jpg
Views:	1
Size:	203,8 KB
ID:	2094616

        Click image for larger version

Name:	20170428_125319.jpg
Views:	1
Size:	267,3 KB
ID:	2094617
        Първо ще си сглобя обратно таблото
        и после свалям компресора за профилактика.
        Момчето не работи автоклиматици и започвам да осъзнавам защо. Ако на всички коли там им е радиаторчето.
        FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
        FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

        Коментар


          #5
          Някой чувал ли е за успешно запояване на радиаторче с горелка и припой за алуминий. Гледах едни клипчета и изглежда лесно Даже изграждат строшени детайли, припоя се разлива по дъното на кенче... какво остава за малки пропуски по радиатор.
          FIAT BRAVA 1.4 12v. на тъщата.
          FIAT MULTIPLA 1.6 16v BIPOWER 1999

          Коментар

          Working...
          X