Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с климатроник

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с климатроник

    Здравейте първо да попитам дали някой се е сблъсквал с подобен проблем преди да почна да разглобявам; Ето го и проблемът климатроник двузонов на Стило едната зона дъха само студено(лявата)а другата си се управлява както трябва така работи от 2 дни,без значение дали е на парно или клима,

    #2
    Проблемът дали ще го изпише на диагностика.мисля че ще е в упраелението въпреки че всички копчета работят

    Коментар


      #3
      Като бивш притежател и все още фен на италианските автомобили, точно този проблем с климатроника ме принуди да продам колата. Колега, стилото, явно и неговият наследник Браво 2, страдат от един и същ проблем. Клапите за позиция и управление топло - студено, са направени от " солети" и не карат по много. На моето бившо стило, съм сменил около 5-6 моторчета, там има едни смешно пластмаси, дето въртят клапите - там е разковничето на мъките ти. Слагах Денсо моторчета, базиран на съвети от форума, нищо не става - 5-6месеца и капут, ново моторче. Станах спец в сменянето на тия смешни моторчета. Един съвет, като тръгнеш да купуваш и да сменяш, гледай да взимаш, точното моторче с правилната функция и позиция
      Fiat Stilo 1.9 JTD

      Коментар


        #4
        Благодаря Колега само малко инфо да вметнеш как се разглобява имали си тънкости

        Коментар


          #5
          Хайде и аз ще чакам напътствия, че днес започнах да разглабям :D

          Коментар


            #6
            Rocco написа:
            Като бивш притежател и все още фен на италианските автомобили, точно този проблем с климатроника ме принуди да продам колата. Колега, стилото, явно и неговият наследник Браво 2, страдат от един и същ проблем. Клапите за позиция и управление топло - студено, са направени от " солети" и не карат по много. На моето бившо стило, съм сменил около 5-6 моторчета, там има едни смешно пластмаси, дето въртят клапите - там е разковничето на мъките ти. Слагах Денсо моторчета, базиран на съвети от форума, нищо не става - 5-6месеца и капут, ново моторче. Станах спец в сменянето на тия смешни моторчета. Един съвет, като тръгнеш да купуваш и да сменяш, гледай да взимаш, точното моторче с правилната функция и позиция
            Изказвам само предположение.Проблема най-вероятно не е в моторчето.Би трябвало да има датчик за положение на клапата/моторчето.Ако се прецака този датчик моторчето продължава да напъва и троши пластмасите.
            OVB X18XE1 седан+ГИ

            Коментар

            Working...
            X