Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за външна температура отчита по малко.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за външна температура отчита по малко.

    Здравейте колеги.От скоро забелязах,че датчика който се намира на лявото огледало отчита с 10градуса по малко от реалното.Интересува ме това оказва ли влияние на работата на климатроника,защото си мисля,че колата не духа така студено като миналата година.Компресора си тръгва,но мисля че може и още.
    Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

    #2
    здравей колега датчика няма общо с работата на климатроника по скоро си виж количеството фреон ,но ако дава с 10 градуса по ниска температура тогава още есента ,или когато реално навън стане 15градуса няма да ти включва компресора защото този датчик ще лъже че навън е 5 градуса

    Коментар


      #3
      На всички ли Стило-та, този датчик за температурата която изписва на дисплея, се намира в шофьорското огледало?

      Коментар


        #4
        моята е мареаот 3 години също ми се повреди датчика и понякога отчита по-малкосмених го с друг и пак същотоклиматроника работи без промяна - добре е
        Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

        Коментар


          #5
          И аз не мисля, че компресора взема сигнал от този датчик.Все пак, има и коли без автоматичен климатик, които нямат датчик в огледалото (браво/а/мареа).
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            по принцип точно този датчик определя на каква температура да се включи компресора

            Коментар


              #7
              ivel написа:
              по принцип точно този датчик определя на каква температура да се включи компресора
              Какво точно искаш да кажеш.интересува ме оказва ли влияние на работата му както е времето сега.
              Fiat Uno 1000 Fire- Fiat Tipo 1.4- Tempra 1.4 i.e. -Bravo-1.6 16v-Мареа-1.9JTD-.Lybra 1.9JTD-Старата любав Мареа-1.9 JTD Fiat Stilo 1.9 jtd MW-powered by Emzo

              Коментар


                #8
                не

                Коментар

                Working...
                X