Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Компресор климатик пунто мк1 1.2 16в

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Компресор климатик пунто мк1 1.2 16в

    Колеги споделям за мнения. Ноември сменях радиаторче на парното (голяма играчка) и когато махнахме конзолата където бе радиаторчето изпуснахме фреона на климатика. И да искахме да го съхраним нямаше как и с какво. Въпроса ми е дали може да замине компресора ако се кара така,да речем още месец,понеже да се обслужи и да се напълни е сума с която точно сега не разполагам. А днес когато вдигнах капака запалена на празен ход,долавям съсвсем тих стържещ звук,който в началото си помислих че е от алтернатора,но след 5мин. ослушване мисля че всъщност е от компресора който е непосредствено под него. Мислих да му тегля един нож на ремъка,поне да не върти,ама се оказва че компресора е преход към алтернатора. Много глупаво измислено,няма как и да се прескочи системата понеже едното зависи от другото.
    Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

    #2
    Компресора не се върти когато няма фреон в него,така,че не се бой.Върти се само шайбата на компресора.Когато температурите са ниски или няма фреон в системата не може да се включи компресора.Плюс това нали се включва от бутон на панела в купето.
    Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

    Коментар


      #3
      Благодаря за отговора значи месец ако го забавя още не би било фатално.
      Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

      Коментар


        #4
        Не.
        Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

        Коментар


          #5
          .

          А ако постои празен 1.5 год ,какви ще са последствията за системата
          Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
          EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
          EX.Fiar Ritmo 105TC

          Коментар


            #6
            Ами каучуковите уплътнения и О-пръстени по системата ще се втвърдят и ще почне да пропуска фреон един ден като и я напълниш, затова при изправна система е хубаво 1 път в месеца да се пуска климата за 10-15 минути да поработи, за да може маслото в фреон да смаже въпросните гумени части по климатичната система на автомобила!

            Коментар


              #7
              Да разбирам ли ,че моето е загубена кауза Yellow_Flash_Colorz_PDT_13 Извинявам се на автора за използването на темата му
              Lacia Lybra 2.4jtd 140++ executive
              EX.Fiat Tipo SX 1.6 IE
              EX.Fiar Ritmo 105TC

              Коментар


                #8
                Споко аз съм едва от 4 месеца без,но до месец смятам да му направя профилактика и да го действам Дано за около половин година не му се е отразило особено много.
                Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

                Коментар


                  #9
                  Не е сигурно дали ще има поражения , може и да са заработи коректно , и да няма пропуски, казвам просто какво може евентуално да се получи като краен ефект от не пускан дълго време климатик!

                  Коментар

                  Working...
                  X