Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

мнение за масло селения 20к за пунто мк2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    мнение за масло селения 20к за пунто мк2

    здравейте, дойде време да сменявам маслото и се чудя за това масло дали е хубаво за този двигател.До сега бях сложил някакво евтино и не съм доволен от него,сутрин ми тракат клапаните и реших да го махна.Моля дайте вашето мнение за селения 20к за 10в40 става въпрос благодаря !

    #2
    ами човек карах такова Пунто и минах със Селения 20К около 40хил. км и бях доволен не го харчеше беше си много добре
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      и аз съм доволен от 20к някои се оплакват че като мине 7000 почва да се губи аз не съм имал такива проблеми

      Коментар


        #4
        Селения 20К не блести с нищо. Но все пак е на сравнително добро ниво спрямо конкурентите си на пазара. По фиат --> FIAT 9.55535-G2 Qualification for gasoline engine lubricants with standard characteristics. Петронас/сегашният му производител/, както и Фиат твърдят че има ресурс за 20 000км. Това обаче не е вярно по две причини:1. Алкален запас 7. Според мен е твърде малко за дълъг сервизен интервал а 20к км. не е малко. Не че няма да го караш ако решиш, напротив ще го експлоатираш ако искаш и 50 000км, но то одавна вече няма да върши работата, за която е предназвачено. На разумен сервизен интервал става - 8 - 10 000км. Повече не бих го държал. 2. G2 е доста ниска спецификация и вообще не е обвързана с дълъг сервизен интервал. С това масло дойде моята Панда от завода, проучено и изследвано е много добре. Аз лично карам със съвършеннто различно масло и такова няма да сипя в мотора. Но пак да повторя, има добро ниво спрямо общия пазар, особенно спрямо някои немски боклуци.Успех.
        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

        Коментар


          #5
          А ти с какво масло караш, като на българския пазар има само боклуци?

          Коментар


            #6
            И аз така знам, че 20к му е само името. Аз сега се запътвам към магазина за Селения Голд, пак и дават 15-20 хилки.
            Fiat Punto`04 1.2 60hp.
            Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
            ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

            Коментар


              #7
              kal0yanch40 написа:
              И аз така знам, че 20к му е само името. Аз сега се запътвам към магазина за Селения Голд, пак и дават 15-20 хилки.
              По-добре 20К вземи.
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Колеги, смених маслото селениа 20К 10w 40 с надеждата,че клапани ли са повдигачи ли а ще спрат да тракат,понеже преди това бях евтино масло,но това не се случи пак си трака сутрин и като загрее пак но по малко.От какво може да е това тракане,да подчертая,че колата преди да сменя старото масло беше 15в 40 и това тракане го нямаше,за по гъсто масло ли е вече, ако някой змае или някой има същия проблем моля да сподели.

                Коментар


                  #9
                  emo_pz написа:
                  Колеги, смених маслото селениа 20К 10w 40 с надеждата,че клапани ли са повдигачи ли а ще спрат да тракат,понеже преди това бях евтино масло,но това не се случи пак си трака сутрин и като загрее пак но по малко.От какво може да е това тракане,да подчертая,че колата преди да сменя старото масло беше 15в 40 и това тракане го нямаше,за по гъсто масло ли е вече, ако някой змае или някой има същия проблем моля да сподели.
                  Може да си за регулиране на клапани, или смяна на паричка, не знам как е при теб.
                  Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                  Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                  ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                  Коментар


                    #10
                    колега каква е тази паричка,който знае нещо по въпроса нека да сподели, благодаря

                    Коментар


                      #11
                      kal0yanch40 написа:
                      И аз така знам, че 20к му е само името. Аз сега се запътвам към магазина за Селения Голд, пак и дават 15-20 хилки.
                      Аз знам, че на Селения Голд и дават 10000. Карах 4 години именно със Селения Голд, не съм особено доволен. Сега го смених, ще видим.

                      Коментар


                        #12
                        Painfall написа:
                        kal0yanch40 написа:
                        И аз така знам, че 20к му е само името. Аз сега се запътвам към магазина за Селения Голд, пак и дават 15-20 хилки.
                        Аз знам, че на Селения Голд и дават 10000. Карах 4 години именно със Селения Голд, не съм особено доволен. Сега го смених, ще видим.
                        Не знам, аз до сега със Селения не съм карал, ама ми казаха, че е хубаво за Мареата. Ще го сменя, не съм още щото нямаше в магазина и ще видя как е.Ето линк с малко информация, ако е грешна значи и аз съм написал по-горе грешно - http://www.***Модерирано***.
                        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                        Коментар


                          #13
                          колеги значи ми направи впечатление, че като е студена колата маслото го гори отзад дори си и намирисва на масло и един сивпушек а това е само около 20 секунди, след като се запали студеният двигател след това го няма и чукането си седи, някой ако знае причина или е имал подобен проблем нека да сподели.Благодаря

                          Коментар

                          Working...
                          X