Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Трябва ли да сменя гумите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Трябва ли да сменя гумите?

    Здравейте! Ако една гума има допустим грайфер, но е малко нацепена, задължително ли е да се смени?

    #2
    Не! Карай докато гръмне, или остане съвсем без грайфер!Така ли искаш да ти се отгвори? С гумите шега не бива. Аз бих я сменил, или най-малкото ще се консултирам с момчетата, които сменят гуми и си разбират от работата. Летните гуми ми се сториха прекалено износени и ходих до сервиза. Огледаха ги, питаха ме дали вибрират при по висока скорост, гарантираха ми, че ще измина още 3-4 хил. и тогава да ги сменям. Е, аз навъртях почти 10 хил. и сега съм с нови зимни.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      карай спокойноняма все оборот да правиш на гумаджиите яна старата кола гумите ги карах докато не се скъсат и конците от оплетката - до як галош
      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

      Коментар


        #4
        По принцип е точно така.Но това важи за лятото.В момента е зима и щом ти са нацепени значи и са доста твърдички и няма да ти вършат работа на сняг и поледици.Така,че много зависи.Иначе почти всяко лято си карам с галоши,дори и някое лято теловете им стърчат и няма никаква разлика.А карам доста и не толкова бавно.Сега естествено ще се намесят професорите
        Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

        ZFA16000002608488

        ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

        Коментар


          #5
          Ясно, благодаря за отговорите! Мисля да ги сменя, но ще направя снимки на гумите и ще ги кача тук за съвет!Благодаря!

          Коментар


            #6
            Ето ги и снимките

            Коментар


              #7
              Майко мила! С това ли си се движил досега Все пак сме 2013, а не 1983 година Избор на гуми бол, а и цените на повечето са съвсем поносими, гледай само да ги побереш под елхата :D Весели празници!
              Fiat Palio Weekend 75 - до пролетта на 2013;
              FIAT PUNTO 2 (18

              Коментар


                #8
                Re: Трябва ли да сменя гумите?

                Viiipeer написа:
                Здравейте! Ако една гума има допустим грайфер, но е малко нацепена, задължително ли е да се смени?
                Ако това е "малко нацепена"... Верно на някои не им се живее ама поне помислете за невинните които ще затриете...
                ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
                ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

                Коментар


                  #9
                  Гумите са вече 50та година, откакто взех колата втора ръка директен внос от Италия..., не знам преди това колко време са карани, но вднъж странното беше, че задната лява гума спадна на работата и мислех, че е спукана, та колегите видяха маркировката и гумата беше произведена 2006-та! Та странното е, че като отидох на вулканизатор - каза ми че гумата не ми е спукана и я монтоира обратно, като естествено я напомпи!Както и да е, утре ще сменя задните гуми, със всезонни GoodYear, казаха ми че са 125лв. бройката е Динекспрес Пловдив, някой ако знае по-тънкаж за чисто нови гуми в Пловдив, да казва. Между другото, това са задните гуми - предните са все още наред, тях поне ги смених като взех колата преди 5 години, но пробега с тях е точно 20000 км.

                  Коментар


                    #10
                    В кой форум питаш кога да спиш с жената (приятелката)?
                    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                    Коментар


                      #11
                      Viiipeer написа:
                      Гумите са вече 50та година, откакто взех колата втора ръка директен внос от Италия..., не знам преди това колко време са карани, но вднъж странното беше, че задната лява гума спадна на работата и мислех, че е спукана, та колегите видяха маркировката и гумата беше произведена 2006-та! Та странното е, че като отидох на вулканизатор - каза ми че гумата не ми е спукана и я монтоира обратно, като естествено я напомпи!Както и да е, утре ще сменя задните гуми, със всезонни GoodYear, казаха ми че са 125лв. бройката е Динекспрес Пловдив, някой ако знае по-тънкаж за чисто нови гуми в Пловдив, да казва. Между другото, това са задните гуми - предните са все още наред, тях поне ги смених като взех колата преди 5 години, но пробега с тях е точно 20000 км.
                      Вземи си втора употреба всесезонни за от зад и не се занимавай с глупости.Гледай да са сносни и тва е.За под 100лв общо ще си намериш супер гуми.
                      Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                      ZFA16000002608488

                      ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                      Коментар


                        #12
                        muns61 написа:
                        В кой форум питаш кога да спиш с жената (приятелката)?
                        Този въпрос може да се отправи към теб.

                        Коментар


                          #13
                          nanobanano написа:
                          Viiipeer написа:
                          Гумите са вече 50та година, откакто взех колата втора ръка директен внос от Италия..., не знам преди това колко време са карани, но вднъж странното беше, че задната лява гума спадна на работата и мислех, че е спукана, та колегите видяха маркировката и гумата беше произведена 2006-та! Та странното е, че като отидох на вулканизатор - каза ми че гумата не ми е спукана и я монтоира обратно, като естествено я напомпи!Както и да е, утре ще сменя задните гуми, със всезонни GoodYear, казаха ми че са 125лв. бройката е Динекспрес Пловдив, някой ако знае по-тънкаж за чисто нови гуми в Пловдив, да казва. Между другото, това са задните гуми - предните са все още наред, тях поне ги смених като взех колата преди 5 години, но пробега с тях е точно 20000 км.
                          Вземи си втора употреба всесезонни за от зад и не се занимавай с глупости.Гледай да са сносни и тва е.За под 100лв общо ще си намериш супер гуми.
                          Колега, гуми взимам само нови, но благодаря за съвета.

                          Коментар


                            #14
                            Добре бе пич.Новите гуми ще ги караш колко?Догодина тези нови гуми ще са втора употреба,но ти ще си ги караш.Защо тогава не купуваш втора употреба?Говорим за почти 3 пъти по-ниска цена,но в гумите няма да усетиш никога разлика.Дори и сега с тези нацепени гуми не вярвам да усещаш нестабилност ,така че мисли реално.
                            Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                            ZFA16000002608488

                            ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                            Коментар


                              #15
                              Защо не си вземеш две нови зимни за отпред, а тези които в момента са ти предни да минат за задни. Отзад гумите се износват значително по-слабо спрямо тези отпред и няма голямо значение дали са летни или зимни. Така хем ще имаш нови зимни предни, хем задните ще са в прилично състояние. За магазина - провери и в Диана на Пазарджишко и в Медина мед на Кукленско
                              Fiat Bravo 1.9 TD100

                              Коментар

                              Working...
                              X