Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чуденка с джанти

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Чуденка с джанти

    Зимният сезон наближава и започнах да се оглеждам за нови гуми. В момента карам със 185/60/14, но в интерес на истината се е случвало на места да ми правят забележка, че това не е моят размер. Гледам една таблица, в която е посочено, че при джанти 6 J x 14, гумата следва да е 185/60/14, а другият размер - 175/65/14 е за джанти 5 1/2 J x 14. Изниква въпросът как да разбера аз с какъв размер джанти съм и какво точно означава този показател. Освен това, гледам, че в единия случай при размера гуми дават 82Н, при другия 82Т, което също не ми говори нищо. Въпросът ми е следния, има ли достатъчно сериозна причина да мина на размер 175/65/14, запазвайки сегашните си джанти (каквито и да са от посочените размери, не искам да ги сменям) или да си карам със сегашния размер, пък бил той и не чак толкова правилтен, според някои. Дайте ми съвет.
    Fiat Brava 1.6 16V

    #2
    Re: Чуденка с джанти

    Whiskey написа:
    Зимният сезон наближава и започнах да се оглеждам за нови гуми. В момента карам със 185/60/14, но в интерес на истината се е случвало на места да ми правят забележка, че това не е моят размер. Гледам една таблица, в която е посочено, че при джанти 6 J x 14, гумата следва да е 185/60/14, а другият размер - 175/65/14 е за джанти 5 1/2 J x 14. Изниква въпросът как да разбера аз с какъв размер джанти съм и какво точно означава този показател. Освен това, гледам, че в единия случай при размера гуми дават 82Н, при другия 82Т, което също не ми говори нищо. Въпросът ми е следния, има ли достатъчно сериозна причина да мина на размер 175/65/14, запазвайки сегашните си джанти (каквито и да са от посочените размери, не искам да ги сменям) или да си карам със сегашния размер, пък бил той и не чак толкова правилтен, според някои. Дайте ми съвет.
    в нета успявам да намеря че за твоята кола дават 175/65 R14 185/60 R14 185/55 R15 195/50 R15 195/55 R15като размери т.е. никакъв проблем да си караш със същия размер а колкото до това 82Н или 82Т разгкедай това
    Шофирай разумно, на пътя не си сам.
    Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
    Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
    Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

    Коментар


      #3
      Нямаш никакви ядове на джанта 5 1/2 да сложиш гума с размер 185/60/14 и да си караш така.От 5 години мареята ми е с такива джанти и гуми и от Италия си дойде със същият размер гуми.
      FIAT FORUM BULGARIA
      Ракията е над политиката

      Видео от Италфест 2011

      Коментар


        #4
        В интерес на истината и моята кола си дойде със 185/60/14 и затова и към момента е така. В един сервиз обаче ми казаха, че съм тормозил колата с "тия големи гуми", разхода ми се качвал и т.н., при положение, че нямам никакви забележки. Щом казвате, ще си купя пак такива и толкова .
        Fiat Brava 1.6 16V

        Коментар


          #5
          Смени сервиза И прегледай важните теми в раздела.

          Коментар


            #6
            Те тези дето го говорят това обикновено незнаят да четат, а други и да четат толкова разбират....
            Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

            Коментар

            Working...
            X