Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

вариант за гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    вариант за гуми

    здравейте, имам следния въпрос, имам браво 1,4 12v и искам да му сложа гуми на летите джанти 195/55 r14 дали е добър вариант? благодаря предварително.

    #2
    Колега, не че нещо ама гуми с размер 195/55/r14 ми се струват голяма набутвация. Адски много пари за едни гуми. Защо си решил точно този размер.Що не му сложиш 175/65/R14 както си е препоръчано и готово?П.С Да не би да си искал да кажеш 195/55/r15?
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      Не съм объркал нищо искам 195/55 r14 на 175 са тънки.

      Коментар


        #4
        Ще ти вдигнат разхода , по-голямото им сцепление ще иска повече обороти за същия вървеж в сравнение със някои по тясни гуми . 1.4 е хубав мотор ама 195иците са по-подходящи от 1.8 нагоре . Те и във ръководство за поддръжка и ремонт са показани за 1.8 и 2.0 моторите за 195 . Поздрави
        FIAT BRAVO

        Коментар


          #5
          venci85 написа:
          Не съм объркал нищо искам 195/55 r14 на 175 са тънки.
          И аз исках 195 , карах 195/50/15 , просто не ми хареса нищо нито стабилност в завоите нито комфорта нито ускорението със 195иците .
          FIAT BRAVO

          Коментар


            #6
            благодаря, значи ще си взема на 185.

            Коментар


              #7
              185/65/14 е твоят размер.. масова и евтина гума
              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

              Коментар


                #8
                ЗДРВЕЙТЕ КОЛЕГИ ОТСКОРО СЪМ ПРИТЕЖАТЕЛ НА БРАВА 1.9 JTD И СЪМ РЕШИЛ ДА И ВЗИМАМ НОВИ ДЖАНТИ 17-КИ ТАВЪПРОСА МИ Е СЛЕДНИЯ КАКЪВ РАЗМЕР ГУМИ ДА СЛАГАМ ДВУУМЯ СЕ МЕЖДУ 215/40/17 ИЛИ 225/40/17 КОЙ РАЗМЕР Е ПО ДОБЪР ЗА КОЛАТА ПОМАГАЙТЕ БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ТЕЗИ ДЖАНТИ СЪМ РЕШИЛ ДА ВЗИМАМ ГОРЕ ДОЛУ ТАКА ЩЕ ИЗГЛЕЖДА КОЛАТАПиши с нормални/малки букви колега. Големите букви се приемат за викане.Модераторски екип на fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  sasho_tuzara89 написа:
                  ЗДРВЕЙТЕ КОЛЕГИ ОТСКОРО СЪМ ПРИТЕЖАТЕЛ НА БРАВА 1.9 JTD И СЪМ РЕШИЛ ДА И ВЗИМАМ НОВИ ДЖАНТИ 17-КИ ТАВЪПРОСА МИ Е СЛЕДНИЯ КАКЪВ РАЗМЕР ГУМИ ДА СЛАГАМ ДВУУМЯ СЕ МЕЖДУ 215/40/17 ИЛИ 225/40/17 КОЙ РАЗМЕР Е ПО ДОБЪР ЗА КОЛАТА ПОМАГАЙТЕ БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ТЕЗИ ДЖАНТИ СЪМ РЕШИЛ ДА ВЗИМАМ ГОРЕ ДОЛУ ТАКА ЩЕ ИЗГЛЕЖДА КОЛАТАПиши с нормални/малки букви колега. Големите букви се приемат за викане.Модераторски екип на fiat-bg.org
                  Тази брава изглеждаше доста читава за цената за която я продадоха беше подарък направо, ама не можех да стигна до нея . Честито. Оригиналният ти размер гуми е 185/60R14. Предполагам си наясно, че ще вдигне разхода. Моето предложение е да се пробваш със 195/40 или 205/40 отпред и отзад колкото ти душа сака Тъй де, от зад по са вижда как стъпва като мечка докато отпред няма смисъл, ясно е, че всичко е за стойката ма що да спъваш колата аз съм с 205/40/17 и отпред и отзад.

                  Коментар


                    #10
                    durex_a написа:
                    sasho_tuzara89 написа:
                    ЗДРВЕЙТЕ КОЛЕГИ ОТСКОРО СЪМ ПРИТЕЖАТЕЛ НА БРАВА 1.9 JTD И СЪМ РЕШИЛ ДА И ВЗИМАМ НОВИ ДЖАНТИ 17-КИ ТАВЪПРОСА МИ Е СЛЕДНИЯ КАКЪВ РАЗМЕР ГУМИ ДА СЛАГАМ ДВУУМЯ СЕ МЕЖДУ 215/40/17 ИЛИ 225/40/17 КОЙ РАЗМЕР Е ПО ДОБЪР ЗА КОЛАТА ПОМАГАЙТЕ БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО ТЕЗИ ДЖАНТИ СЪМ РЕШИЛ ДА ВЗИМАМ ГОРЕ ДОЛУ ТАКА ЩЕ ИЗГЛЕЖДА КОЛАТАПиши с нормални/малки букви колега. Големите букви се приемат за викане.Модераторски екип на fiat-bg.org
                    Тази брава изглеждаше доста читава за цената за която я продадоха беше подарък направо, ама не можех да стигна до нея . Честито. Оригиналният ти размер гуми е 185/60R14. Предполагам си наясно, че ще вдигне разхода. Моето предложение е да се пробваш със 195/40 или 205/40 отпред и отзад колкото ти душа сака Тъй де, от зад по са вижда как стъпва като мечка докато отпред няма смисъл, ясно е, че всичко е за стойката ма що да спъваш колата аз съм с 205/40/17 и отпред и отзад.
                    То бравата е моя и не е продадена иначе е много читава :D бях я пуснал за такава цена защото ми трябваха спешно пари тогава ,но сега мисля да не я продавам а да си карам иначе благодаря за информацията колега поздрави от мен :D :D :D

                    Коментар


                      #11
                      sasho_tuzara89, сложи ли 225 гумите, искам да качиш снимка да видя как е станало ако може. Добро нещо си намислил, дано по скоро го сбъднеш аз само да приключа с Аудио-то и се мятам и аз на 17-ки с 225 или 215 гуми, колкото се съберат. По темата: колега тези 195/55/14 са скъпи и ги няма, дори и да ги монтираш, ако е тясна джантата ефекта от тези 195 гуми е никакъв, а ти предполагам искаш да стане по широка без да и сменяш джантите
                      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                      Коментар


                        #12
                        Здравейте. Искам да попитам ще си вземам летни гуми. До сега съм карал с 185/65/14. Прочетох, че по характеристика трябва да са 185/60/14. Това проблем ли е? Докато зимните ми гуми са 175/65/14. Благодаря.

                        Коментар


                          #13
                          BlackSm0uG написа:
                          Здравейте. Искам да попитам ще си вземам летни гуми. До сега съм карал с 185/65/14. Прочетох, че по характеристика трябва да са 185/60/14. Това проблем ли е? Докато зимните ми гуми са 175/65/14. Благодаря.
                          Бравата ти с TX тексаска регистрация ли е?
                          Fiat Punto`04 1.2 60hp.
                          Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
                          ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

                          Коментар

                          Working...
                          X