Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Наистина ли бензинът в България не е качествен !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Наистина ли бензинът в България не е качествен !

    замислих се по въпроса защото откакто карам мареята на 2-а като настъпя газта и леко придръпва до към 3000 оборотазареждал съм на еко, лукоил, ромпетрол, петрол все си придръпвапо съвет на колегата dimmX си купих от лукоил тяхната добавка за бензин Хелиос и чудо - придръпването изчезна друга разлика не забелязахта си мисля дали е в бензина проблема или в годинките на колата ?само за информация разход в града 9/100Грешен раздел -> Преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

    #2
    Незнам колко е качествен и т.н,но знам че преди месец,бях сипал 20 лв. на Лукойл и след 3 седмици като отворих резервоара,всички гумени уплътнение се разпадаха и смърдеше много интересно тоя бензин.. И съм сигурен,че това разпадане се дължи точно на този бензин дето съм го сипал,поради причината,че преди да го сипа бях пак разглобил резервоара и всичко беше като ново...
    Фиат Браво 1.6 16V на Метан 103 понита...

    Коментар


      #3
      Е, ако проблема е в бензина, не мислиш ли, че всички коли щяха да са така?п.п. Тая добавка според сайта им, не е на Лукойл, а българска.п.п.п. Не че съм пътувал много, но не съм забелязал разлика в качеството на бензина в Германия, Чехия и България, колкото и да им се струва невероятно на някои.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        #4
        И аз имам такива придърпвания! Обаче откакто на всеки 2 000 км и сипвам лики моли всичко е точно Даже и по-голям рез вади :D
        Lancia Lybra '00 1.8 140hp

        Видеорегистратори

        Коментар


          #5
          явно комбинациата стара кола с наш бензин се оправя с добавкаостава да пробвам лики моли предполагам е по-качествена от хелиосапоследните ми наблюдения тези дни, че с бензина на еко почти не я усещам да придръпва за разлика от луколискиятестовете продължават
          Fiat Marea 1.8i 16v HLX, 97г.

          Коментар


            #6
            може да разберете дали проблемите ви са свързани с некачествен бензин като опитате със 100 октанов от еко, според мен най-качествения.
            тежък е животът лек...

            Коментар


              #7
              jungleraver написа:
              може да разберете дали проблемите ви са свързани с некачествен бензин като опитате със 100 октанов от еко, според мен най-качествения.
              май на никой не му се експериментира
              тежък е животът лек...

              Коментар


                #8
                Аз съм го пробвал колега,разлика има, но рядко зареждам от него, че ме хвана шубето - четох някъде, че не изгарял като хората на нашите мАтори предназначени за 95 и можело да се повредят я изпускателни колектори я клапани.
                Brava 1.6 EL, '98
                182A4

                Коментар


                  #9
                  roro написа:
                  Аз съм го пробвал колега,разлика има, но рядко зареждам от него, че ме хвана шубето - четох някъде, че не изгарял като хората на нашите мАтори предназначени за 95 и можело да се повредят я изпускателни колектори я клапани.
                  Ако ти работи коректно ламбда сондата няма никакъв проблем, дори имаш по-добро изгаряне на сместа и по-високо кпд. При мен (пунто ГТ) изминавам за същите пари същите километри и на 95 и на 100 октанов - на 100 октанов ми харчи по-малко НО това е през лятото, зимно време го хапва доста повече, защото колата работи по-често в таблиците за студен старт - те са предварително зададени и са с много богата смес
                  тежък е животът лек...

                  Коментар


                    #10
                    Според мен тезата, че бензинът на запад бил много по-качествен от нашия си е чисто самовнушение. Доста пътувам насам-натам с автомобил из Европа и никъде не съм усетил да има разлика след зареждане - било то в Швейцария или в Гърция. И разходът, и вървежът не съм усетил да се променят.
                    преди - TIPO
                    сега - VOLVO XC60

                    Коментар


                      #11
                      Бензин слагам колкото да запаля и да поработи на него около минута, но не повече от 5л на месец Както и да е, идеята е друга... бях чувал, че бензина от OMV разяждал лака на колата. Преди няколко дена сипах поредните 5л Carrera 95 от такава бензиностанция(не в бг) и капна малко до капачката на резервоара при вадене на пистолета, забърсах го леко с ръка. Резултата след няколко дена - там боята стана грапава и сменям кожата точно там на ръката Преди години(преди да мина на газ) сменях бензинова помпа и съм бъркал до лакътя в бензин в резервоара и такова нещо нямаше. Тогава слагах от Lukoil и Eko по спомен. Дано поне чисти дюзите, като е толкова агресивен, че карането на газ не им се отразява добре.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #12
                        liverpool235 написа:
                        Незнам колко е качествен и т.н,но знам че преди месец,бях сипал 20 лв. на Лукойл и след 3 седмици като отворих резервоара,всички гумени уплътнение се разпадаха и смърдеше много интересно тоя бензин.. И съм сигурен,че това разпадане се дължи точно на този бензин дето съм го сипал,поради причината,че преди да го сипа бях пак разглобил резервоара и всичко беше като ново...
                        Това го преживях с карера 100 на ОМВ.
                        Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                        Коментар


                          #13
                          Имам приятел в лаборатория по изследване на горивата в България. Също така от тях зареждат цистерните си ОМВ, ШЕЛ, Лукойл, Петрол и Еко. Говоря за обикновенният бензин 95. Това гориво е или от Румъния, или от Гърция или от Бургас . Едно и също е на всякъде, но добавките към него са различни. Да, няма бензин по бензиностанциите без добавки, само при тях и цената е с около 6-8 ст. надолу, ако някой желае ще дам адрес. Добавките се зареждат на пункта заедно с бензина, не става по бензиностанциите. 100 октана са си друго гориво.От лабораторните изледвания се съди, че най-качественият бензин е от Австрия. Ако някой има въпроси към него, да ги казва, утре ще отговарям.
                          Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                          Коментар


                            #14
                            нещо не се изрази разбираемолаборатория...зареждане...
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #15
                              Вярно, ама бързах. При тях е цяла база, и е доста стриктно всичко. Освен базата за зареждане разполагат и с добре оборудвана лаборатория. Знам, че има тяхна бензиностанция някъде във Слатина и горивото е гарантирано добро, без добавки и е по-евтино. На мен ми е неудобна и затова незнам подробности, но ако някой иска ще питам.
                              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                              Коментар

                              Working...
                              X