Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло 20w50 за 1.9ТД ???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло 20w50 за 1.9ТД ???

    Купих си Фиат мареа 1.9 ТД и веднага проблеми: Като тръгвам понякога се чува нещо като щракване от предното дясно колело, също и понякога се чува като отпусна газта на скорост.Според вас каре ли е или шарнир/ носач?Забелязах че в двигателя да има налято масло 20W50 ? Това нормално ли е?Стария собственик спомена че колата харчела масло след като и е сменил главата, отзад като работи не забелязвам сиви пушеци, изпушва сиво само при палене.Какво масло да и налея на колата като го сменя.И последно минал съм и само 200 км вече спокойно каране и ми се струва че харчи около 13 Наистина не съм я засичал съвсем точно ама все пак ми се вижда ужасно много да гори толкова.Колега, няколко поредни твои теми са все в грешен раздел. Освен раздел "Консултации по общи въпроси", има раздели за Дизелови двигатели, за въпроси свързани с Автоелектроника, Спирачна система и окачване и други. Публикувай темите си в съответните раздели, моля! Не може всяка вечер да местим само твоите теми. Преместена!Модераторски екип на fiat-bg.org
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Разхода е зверски голям, но пък казваш, че не пуши и върви добре, засечи по-точно....Маслото е за много здухан двигател, не е за този двигател такова масло, пък и за дизел не е нормално да харчи масло, щом харчи значи е много издухан, вероятно ако сипеш по-тънко масло да го лапа доста... Карето се пробва на пълно навит волан, трябва да щрака постоянно, при теб сигурно е шарнирче.
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар

    Working...
    X