Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

какво масло да сложа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    какво масло да сложа

    какво масло да сложа на купето с мотор 2000к-16в--турбо
    ВСЯКА ПРАВА ДРАГ,ВСЕКИ ЗАВОЙ ДРИФТ...
    (FiAT Coupe TuRb0 & BmW ///M5)

    #2
    Re: какво масло да сложа

    fiatcoupe1.8 написа:
    какво масло да сложа на купето с мотор 2000к-16в--турбо
    приста лидер 10/40
    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

    Коментар


      #3
      Valvoline Dura Blend 10W40
      Fiat Bravo 1.6 16v 103HP + ГИ Lovato

      Коментар


        #4
        Колега, марката на маслото се определя от дълбочината на джоба, предразсъдъци, и мнението на съседа.Но, за автомобил с турбокомпресор, се препоръчва леснотечливо масло. А, такива са масла започващи с 5W .... За препоръчване е 5w40, като универсално масло за всички сезони в БГ. Е, ако смяташ, че можеш да минеш 10 хил за една зима, можеш да си позволиш и 5w30. Като спечелиш от това, че турбината се развърта по-динамично, имаш по-лесен старт. С всички по-гъсти масла при ниски (за ниски се смятат всички температури под 20 deg) температури, ще имаш обратен ефект. Докато загрeят и вискозитета им се понижи, ще имаш задържане в развъртането на турбината, и съответно няма да ползваш всичкият и ресурс и възможности.
        FIAT Punto '94, 1.1 Petrol

        Коментар


          #5
          благодаря на всички отговорили...п.с. интересува ме колко литра побира двг?
          ВСЯКА ПРАВА ДРАГ,ВСЕКИ ЗАВОЙ ДРИФТ...
          (FiAT Coupe TuRb0 & BmW ///M5)

          Коментар


            #6
            fiatcoupe1.8 написа:
            благодаря на всички отговорили...п.с. интересува ме колко литра побира двг?
            п.с.слад доста констултации с хора дето разбират от коли стигнах до извода че това е маслото за този двигател(ако някои го инатересува) Silkolene Pro S 10W-50 RACE oil
            ВСЯКА ПРАВА ДРАГ,ВСЕКИ ЗАВОЙ ДРИФТ...
            (FiAT Coupe TuRb0 & BmW ///M5)

            Коментар


              #7
              Селения голдИ минерално да сложиш най ефтиното файда няма.. Цял живот ли мислиш да я караш тая кола?А тия рейсингови масла... състезател ли си?
              Powered by Emzo

              Коментар


                #8
                fiatcoupe1.8 написа:
                fiatcoupe1.8 написа:
                благодаря на всички отговорили...п.с. интересува ме колко литра побира двг?
                п.с.слад доста констултации с хора дето разбират от коли стигнах до извода че това е маслото за този двигател(ако някои го инатересува) Silkolene Pro S 10W-50 RACE oil
                Много добър избор на масло си направил (истинска естерна синтетика :D ), стига да можеш да си го намериш в БГ няма да съжаляваш, че си го сипал .

                Коментар


                  #9
                  evgeni85 написа:
                  Селения голдИ минерално да сложиш най ефтиното файда няма.. Цял живот ли мислиш да я караш тая кола?А тия рейсингови масла... състезател ли си?
                  слагай най-евтиното малсо и карай, няма да сгрешиш, само пари ще спестишмотора не блокира, когато има малсо, а когато няма
                  Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                  Коментар


                    #10
                    evgeni85 написа:
                    ... състезател ли си?
                    аматьор Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
                    ВСЯКА ПРАВА ДРАГ,ВСЕКИ ЗАВОЙ ДРИФТ...
                    (FiAT Coupe TuRb0 & BmW ///M5)

                    Коментар


                      #11
                      biser_as написа:
                      fiatcoupe1.8 написа:
                      fiatcoupe1.8 написа:
                      благодаря на всички отговорили...п.с. интересува ме колко литра побира двг?
                      п.с.слад доста констултации с хора дето разбират от коли стигнах до извода че това е маслото за този двигател(ако някои го инатересува) Silkolene Pro S 10W-50 RACE oil
                      Много добър избор на масло си направил (истинска естерна синтетика :D ), стига да можеш да си го намериш в БГ няма да съжаляваш, че си го сипал .
                      намирам го за 3-4 дена е при мен за скромната сума от 135левчета...
                      ВСЯКА ПРАВА ДРАГ,ВСЕКИ ЗАВОЙ ДРИФТ...
                      (FiAT Coupe TuRb0 & BmW ///M5)

                      Коментар


                        #12
                        fiatcoupe1.8 написа:
                        намирам го за 3-4 дена е при мен за скромната сума от 135левчета...
                        Ееее не е много ефтинко мма и не е неква страшна цифра Имайки в предвид, че единствения ти подобен избор (естерна синтетика) на нашия пазар е на Мотул 300В серията, мма там цената е от 80+лв./2л., тия парички за 5л. Силколен Про-С са си приемливи :D Между другото откъде си го взел?

                        Коментар


                          #13
                          alvanovo написа:
                          evgeni85 написа:
                          Селения голдИ минерално да сложиш най ефтиното файда няма.. Цял живот ли мислиш да я караш тая кола?А тия рейсингови масла... състезател ли си?
                          слагай най-евтиното малсо и карай, няма да сгрешиш, само пари ще спестишмотора не блокира, когато има малсо, а когато няма
                          Колега какво е това мнение.Дайте всички да минем на М10Д по тази логика.
                          Fiat Marea 1.9 JTD 105hp Weekend
                          Alfa Romeo 147 1,9 JTD 115hp
                          I am in love with my cars

                          Коментар


                            #14
                            Относно смяната на маслото

                            Здравейте колеги! Отдавна се каня да седна и да почета,но вече го правя по-редовно Понеже ми идва в повечко информацията,защото съм заек тук може би многократно сте го разисквали,но точно за моето Браво...не видях нищо-1,2 16V 82к.с. ’99г.Интересувам се на колко хиляди километра е хубаво да се сменя,тъй като доста различни мнения чувам.Съответно ще се радвам да ми помогнете със съвет на кое масло да се доверя(ако сте доволни и вие),да ме ориентирате и в каква сума варира,къде се продава и...къде могат да ми го сменят.Ако е малко досадно да отговорите на всичките въпроси дайте линк или сайт да си търся отговорите Питам,защото миналата година като го купих моето Браво и...ми препоръчаха един майстор...който ми взе 280лв. за смяна на маслото и филтрите-аз много доволен и като ме питаха колко съм дал ме признаха за луд...и оттогава насам каквото и да се налага да правя се консултирам с повече хора и тогава го правя.Минал съм вече 11 000км със смененото масло,което ми го беше показал поне,че за моята кола е по каталог еди си какво-не помня марката даже...Благодаря предварително
                            НЕ КАРАЙТЕ С ПО-ВИСОКА СКОРОСТ,ОТКОЛКОТО ВАШИЯТ АНГЕЛ ПАЗИТЕЛ МОЖЕ ДА ЛЕТИ!

                            BRAVO 1,2 16V

                            Коментар


                              #15
                              Аз съм с кастрол edge 10w60 и съм доста доволен за момента. Като дойде време за следващата смяна вече ще знаеш на какъв път си: по-рядко или по-гъсто, преди бях с Мобил 0w50 и идваше рядко. На турбото първия проблем му е да се смазва колкото и с каквото трябва, а не да се развърта с 1/10000сек по бързо. (колегата дет’ му се развърта по-бързо с рядко масло, ще ми е интересно да видя данните от изследанията, и разхода на масло също) Силколена трябва да ти свърши работа перфектно, все пак доста надхвърля заводските спецификации за маслото отпреди 10години. А за визкозитета предимно зависи от сезона на каране и външата температура, износването на мотора (и турбото ), правените модификации, колко напрежение му даваш и т.н.
                              Coupe 20VT

                              Коментар

                              Working...
                              X