Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло на скоростна кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Колега, не се заяждам но обърни внимание, че тук се говори за масло на скоростна кутия а не на двигател. Има разлика. Това, което казваш за новите и старите коли важи повечко за маслата на двигателите, а?

    Коментар


      #32
      Тъййййй

      emzo написа:
      Колега, маслото в случая, което препоръчваш е ......... ?
      Хубава работа... ...хора и предпочитания всякакви, зависи кой какво иска за колата си, какво си е наумил като цифри, и т.н. и т.н. Предпочитанията могат да са всевъзможни. Това, което лично аз мисля, е че има общо три вида продукти:1. Абсолютно малък процентен дял от пазара - боклуци, които могат да ти съсипят колата. Малко вероятно е да попаднеш и да си такъв балък, че да го вземеш;2. Огромния процент от пазара - масови продукти, надеждни, без излишни екстри, но горе-долу вършат работа - тук следва от моя опит да се внимава за цената и преди всичко за избора на подходящия конкретен продукт от цялата номенклатура (за съжаление точно в този случай рядко има кой да консултира професионално);3. Относително малък дял от пазара - по-претенциозни продукти за ценители, маниаци, познавачи и т.н., понякога малко по-скъпички и...така;Ха сега де...и аз съм се чудил коя е най-хубавата жена на света :D
      Ако можеш да си го представиш, значи можеш да го направиш.

      Коментар


        #33
        Ха сега де...и коя е най-хубавата жена на света ?
        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

        Коментар


          #34
          Re: Тъййййй

          Чакай малко колега, оплюваш препоръчваното от производителя масло, говориш врели некипели, а като те питам директно отговаряш със заобиколки Или говорим конкретно с марки или само си чешем езиците
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #35
            Даааааааа.........

            Съобразно личните предпочитания, съобразно собствената самооценка, съобразно конкретната житейска ситуация....възможни преценки много - :D и все верни!
            Ако можеш да си го представиш, значи можеш да го направиш.

            Коментар


              #36
              Не мисля

              Съжалявам, че ти е прозвучало така, извинения, не съм оплювал, а за врелите-некипели - явно съм бил неясен. До десет минути ще пиша конкретното, което очакваш, трябва да погледна пак модела...
              Ако можеш да си го представиш, значи можеш да го направиш.

              Коментар


                #37
                Re: Тъййййй

                emzo написа:
                Чакай малко колега, оплюваш препоръчваното от производителя масло, говориш врели некипели, а като те питам директно отговаряш със заобиколки Или говорим конкретно с марки или само си чешем езиците
                Така, значи маслото, препоръчано от производителя, е: SAE 75W90, GL 4/5, semi-synthetic (не synthetic based!),за вместимостта мога да кажа, но не видях тук точно модела. ВСЯКО заводски бутилирано масло от ЕС, отговарящо на описаните изисквания, върши работа, пробега му е до 150 000 км. За конкретен "модел" масло, препоръчан тогава (когато колата е била нова) няма смисъл да се говори - със сигурност то технологично вече не съществува в тогавашния си вид (отпреди 8-9 години). Това исках да кажа, дано звучи без заобикалки.
                Ако можеш да си го представиш, значи можеш да го направиш.

                Коментар


                  #38
                  Разбрах те, за технологичните промени също съм съгласен
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #39
                    Забравих

                    emzo написа:
                    Разбрах те, за технологичните промени също съм съгласен
                    Благодаря, междувпрочем забравих - според моите скромни наблюдения, реалната цена на разфасовка 1л. трябва да е под 30лв. при всяко едно положение, дори за по-"марков" продукт. Просто май някъде в темата мярнах 30-40лв.?!
                    Ако можеш да си го представиш, значи можеш да го направиш.

                    Коментар


                      #40
                      Re: Забравих

                      Expot написа:
                      Благодаря, междувпрочем забравих - според моите скромни наблюдения, реалната цена на разфасовка 1л. трябва да е под 30лв. при всяко едно положение, дори за по-"марков" продукт. Просто май някъде в темата мярнах 30-40лв.?!
                      Виж 2 страница:
                      masterkar написа:
                      http://www.axm-auto.com/ - TUTELA ZC 75 SYNTH - 1L - 18.8 лв Ако го сменяш цялото ти трябват 2 литра.Ето и малко повече инфо - http://www.flselenia.ru/static/tut_zc75.html
                      BRAVA 1,6 16V EL 96г. - АГУ "Landi"
                      Среден разход на газ

                      Коментар

                      Working...
                      X