Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на антифриз/ внимавайте какво слагате /

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    chris написа:
    Айде за сериозните неща съм напълно съгласен, ама това си е просто антифриз.
    Повярвай ми, не подценявай антифриза!!!Това наистина е сериозно нещо.Съжалявам искренно, че не пазя линка където в един руски сайт доказваха почти научно защо в едно Рено не е желателно да се налива "Тосол", а само и единствено "Елф"!Аз уважавам фирмените спесификации и препоръки за флуидите в един автомобил и само в краен случай бих направил замяна след като съм убеден,че наистина става.Живеем в такова време , при което почти всичко има на пазара, така, че този който уважава техниката и по-умните които са я създали, би се съобразявал с тях и препоръките им.Мърлячи има и ще има, но не ти пожелавам да караш кола след тях и тяхното верую...."това си е просто...." масло, антифриз и т.н!Считам, че няма смисъл да спорим повече, както съм го казвал много пъти тук, "всеки разполага сам със собственото си имущество и пари"! Е, аз съм от хората които си разреждат антифриза с дестилирана вода, а не с маркучева или чешмяна! Успех!
    SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

    Коментар


      #17
      Аз съм с антифриз "VALVOLINE af bs 6580", от 9,20 лв/литъра, естествено разреден с дестилирана вода.

      Коментар


        #18
        chris написа:
        "те ша ни кажат па"!? - не съм от тоя тип хора дето от всичко разбират.Просто искам да кажа, че човек трябва да подхожда с разум към тия неща, не само да гледа кво са му написали в книжката.Че те могат да ти напишат да ползваш марка дето дори я няма в БГ - и ти какво - ще скочиш до завода в Италия или ще си го изпишеш по каталог ли??Айде за сериозните неща съм напълно съгласен, ама това си е просто антифриз. Ако го купиш от място където държат на качеството и на доставчиците няма никакъв проблем. Е, разбира се не като колегата дето се разхожда по "Симеон" и си вика "абе аз що да ни взема антифриз от тоя симпатичен арабин"
        Бих се съгласил с теб, ама за тая фраза ме дистанцира Лоши сакатлъци могат да станат от някакъв си антифриз.Имаше големи дебати миналата зима по тая тема, ако те интересува - потърси ги.Ключаря очевидно или ги е пропуснал, или ги е забравил Антифриз - само от известни фирми, в това число Приста.Аз филма "антифриз от "Симеон"/Метро" няма да го гледам, нищо че билета за дригия филм е около 40лв :D
        I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

        Коментар


          #19
          Нарочно написах, че е просто антифриз защото според мен за антифриза е достатъчно като го сложиш във фризера да не замръзне, пък каквато ще марка да е.Аз също никога не взимам неизвестни марки.Аз също разреждам антифриза винаги с дестилирана вода.Просто мисълта ми беше следната:Марката, която ти я цитират в книжката я цитират не щото е най-добрата за твоя двигател, а щото конкретните производители са навързани като свински черва. Всичко е бизнес. За това ти пишат - карай само със Селения, Тутела, Парафлу е т.н.Премерно аз съм на мнение, че Селения е доста добро масло, но в никакъв случай не най-доброто (независимо от марката на колата). Ама нали сме си точно като секта - всички си търкаляме колите със Селения щото така бил казал г-н Фиат!А защо с такова масло искат да си караме колите всеки има право на своя интерпретация. Моята е това!
          Bravo 1.6 16v

          Коментар


            #20
            chris написа:
            Нарочно написах, че е просто антифриз защото според мен за антифриза е достатъчно като го сложиш във фризера да не замръзне, пък каквато ще марка да е.
            Ок, есента /кат’ почне варенето/ ще те снабдя с "първака" на дедо ми! Гарантирам ти, че до минус 30 няма да замръзне.. и определено ще ти го дам доста по-евтино от разните му там парафлу, марафлу и т.н!
            SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

            Коментар


              #21
              ОК! Ама дай малко повече, че да имам и за чистачките Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
              Bravo 1.6 16v

              Коментар


                #22
                Хубава темичка се заформи, та и аз да питам каква е в момента цената на Paraflu и какво е съотношението антифриз-дестилирана вода и колко от едното и колко от другото за колата от подписа ми!Какво мислите за антфриза на Prista-long life, стрували си парите и качеството?
                now. BMW E39 523i '98 170hp
                ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                Коментар


                  #23
                  chris написа:
                  ОК! Ама дай малко повече, че да имам и за чистачките Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                  Ще си подозрителен за ченгетата... много мирише!
                  SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                  Коментар


                    #24
                    Nino написа:
                    chris написа:
                    Нарочно написах, че е просто антифриз защото според мен за антифриза е достатъчно като го сложиш във фризера да не замръзне, пък каквато ще марка да е.
                    Ок, есента /кат’ почне варенето/ ще те снабдя с "първака" на дедо ми! Гарантирам ти, че до минус 30 няма да замръзне.. и определено ще ти го дам доста по-евтино от разните му там парафлу, марафлу и т.н!
                    Ма чакай.. сега като се замисля пак не си ме разбрал.Не съм некъв спестовник, напротив - за колата особено никога не правя компромиси с по-евтини неща.Изместваш темета натам - дай да си взимаме само ментета щото са по-евтини. Не твърдя това.
                    Bravo 1.6 16v

                    Коментар


                      #25
                      dimmX написа:
                      Хубава темичка се заформи, та и аз да питам каква е в момента цената на Paraflu и какво е съотношението антифриз-дестилирана вода и колко от едното и колко от другото за колата от подписа ми!Какво мислите за антфриза на Prista-long life, стрували си парите и качеството?
                      Мисля,че беше около 14лв/л.Най добре е съотношение концентрат,вода 1:1 /50%:50%/,но не повече в полза на антифриза.Тази приста става, доста добра е.
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #26
                        А идея колко охлаждаща течност събира машината в литри!Благодаря за инфото
                        now. BMW E39 523i '98 170hp
                        ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
                        ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

                        Коментар


                          #27
                          dimmX написа:
                          А идея колко охлаждаща течност събира машината в литри!Благодаря за инфото
                          Ако е от дедовата - колко моеш да носиш!
                          Bravo 1.6 16v

                          Коментар


                            #28
                            Roko написа:
                            spark написа:
                            То поне да имаше пробка на блока да го източа всичкия, ми все остават боклуци и то поне 2-3литра. То не си е смяна ами е смесване На 1.6 поне има пробка на блока и с кеф да си купиш Парафлу и да го налееш всичкия
                            А къде се намира тая пробка на 1.6, че сега чувам за пръв път. Някоя снимка или нещо има ли ли?
                            Пуснете снимки!!!!!!!!!!!!!

                            Коментар


                              #29
                              Няколко теми по-надолу има снимки къде е пробката.А антифриза освен да не замръзва трябва и да не е агресивен към метала. Защото с годините се образуват язви по главата, което е неизбежно, но поне с хубав антифриз ще изкара повече. Иначе шлайф докъдето може ако не е късно и маслото не е станало на боза Засега ползвам антифриз от бензиностанциите на Петрол (т.е. Приста) и съм доволен. Тая година нямам почти никакви харчове по колата и догодина може да я черпя с Парафлу
                              Прикачени файлове
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар


                                #30
                                dimmX написа:
                                Хубава темичка се заформи, та и аз да питам каква е в момента цената на Paraflu и какво е съотношението антифриз-дестилирана вода и колко от едното и колко от другото за колата от подписа ми!Какво мислите за антфриза на Prista-long life, стрували си парите и качеството?
                                Това е доста добър антифриз.Във фирмата в която работя сме дистрибутори на Американския антифриз "Флидгард" който е световен лидер в производството на филтри и антифризи.Направих ме тест на Prista-Long Life и се оказа че има същия процент ДЦА само две десети от процента по-нисък от Флитгард-а при една и съща концентрация Това показва че този антифриз е на доста високо ниво и родния ни производител доста се е постарал. Едно пояснение ДЦА е добавка която има антикорозиони свойства и също не позволява образуването на микровъздушни мехурчета които водят до кавитация и са враг номер 1 на всички метални детайли. Това е основната добавка която прави антифриза по скъп. Няма да коментирам други марки антифриз които тази добавка липсва , така че не е все едно какво слагате че било важно да не замръзва във фризера Този антифриз на Приста трябва да се държи в концентрация -30 -35 градуса ако се разреди под тези стойности се губи свойството на ДЦА-то. Този тест на Приста го направихме защото клиентите на двигателите които продаваме искаха да знаят дали може да ползват този антифриз защото американския им идваше скъпо.Ние като фирма която държи на реномето си направихме този тест от случайно закупен от бензиностанция антифриз Приста Long life след положителния тест клиентите бяха уверени че при използването му няма да бъдат нарушени гаранционите условия.
                                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                                Коментар

                                Working...
                                X