Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лeтни гуми - съвет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ОК ще гледам и за датата. Мерси!Въпреки че сигурно имат някъде склад откъдето зареждат а там държат количество необходимо за деня.

    Коментар


      Днес успях да отскоча и направих смяната. В Диана на околовръснтното нямаха Р6 та ходих на Ботевградско шосе.На гумите пише 0907 - явно са от тази година. Оръсих се и 56 лева за изправяне на джантите - и 4-те бяха криви.За първи път виждам върху самата гума да пише уеб сайта им ... http://www.pirellip6.com/На сайта има интересни клипове как се държи гумата при мокър или наводнен път включително и гледна точка от камера монтирана в асвалта.

      Коментар


        баце завиждам ти - гумита наистина са мноого добри. DOT 0907 означава девета седмица на 2007 - пресни топли от завода
        "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
        (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

        Коментар


          Дано се окажат читави...Като излязох с новите гуми колата ми се стори по нестабилна отколкото със старите. Но абсолютно същото чувство имах и есента когато махнах P6000 и сложих зимните също пирели... Може и да си въобразявам само ... или трябва да се разработи гумата - сега по нея има едни израстъци които сигурно трябва да се изтрият.

          Коментар


            ами честитоиначе сигурно си въобразяваш :D и все пак трябва да мине и някой друг км да се "напаснат"
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              Колеги, аз карам лошото капоне със Good Year Eagle NCT5. Прилични гуми. Според мен най-добрата им страна е безшумността, което и търся в едни гуми. Разбира се, не са за подценяване и другите показатели, които при този модел са в рамките и над нормалното. п.с. За зимни заложих на Yokohama AVS W901, няма такава гума, до 160 просто няма никаъв шум от нея, нищо че е зимна. Недостатък - цената. Още съм с тях де, ама ще слагам скоро "орела".
              Lancia Dedra, 1.6 LS, 90 hp, 159B9000, GM MPi, '95
              Lancia Kappa, 2.0, 20V, 145 hp, 838A1000, Bosch Motronic 2.10.3, '95

              Коментар


                Днес си взех Vredestein T-Trac 180/60/14 за 94лв. Макар и да съм ги карал само 10км съм доволен засега. Точно като ги слагахазаваля дъжд и естествено веднага ги изпробвах - никакво буксуване при рязко потегляне, при спиране също са много добри.Единствено индекса им е Т (Н бяха 104лв.) ама за толкоз пари...http://www.tyreland.co.nz/t-trac.html
                Ex Fiat 126P
                Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                Alfa Romeo 147 1.6 TS
                Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                Коментар


                  kiro_of_the_day написа:
                  За мене дилемата приключи с поставянето вчера на две нови Maloya "Crono 470t" 165/70 R 13 79 T по 69лв. за бр. с DOT 4806 http://www.rudy96.com/prod_mal.htm - четвъртата надолу. Пробегът е твърде малък за да кажа доволен/недоволен, но след нормализацията - съм доволен от поведението по завоите и от изненадващо ниското ниво на шум дори и по грапавия, "планински" тип асфалт. По-натам ще докладвам пак.
                  След 2 500 км. пробег заявявам, че съм напълно доволен от горепосочените гуми. Нямам наблюдения само от издръжливостта им.
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    и аз се обух, шибнах два Кувхо Екста отпред и махнах гадните бучащи пирели драго сега вози по-меко, не ми се вклюбва абса, а днес беше мокро и нарочно го изпробвах, колкото и рязко да спирах - резултата е супер... :D много доволен съм!!!200 - двете гуми, монтаж, баланс и нови винтили
                    A big fan of 'Top Gear' and 'Foose design'
                    e30 forever!

                    Коментар


                      Супер доволен съм от KUMHO KH 15. Вече съм минал около 8-9000 км с тях и на сухо и на мокро. На сухо колата се държи много стабилно.На мокро при наводнен път колата е под контрол при всяка маневра. Преди Kumho, бях с Bridgestone Evo B330 (пак четири канална гума), но бяха под всякаква критика въпреки марката им.Препоръчвам на всеки KUMHO KH 15.П.С. Впечатленията ми са на база размер 185/60/14

                      Коментар


                        ilkor написа:
                        ...В Диана на околовръснтното.... Оръсих се и 56 лева за изправяне на джантите - и 4-те бяха криви...
                        И аз като бях първия път в Диана на околовръстното ми казаха, че "вероятно" и 4 джанти са за изправяне... "изправиха" предните 2, като за задните не исках и да става дума да правят каквото и да е...Няколко седмици по-късно сменях и задните 2 гуми... НО в Диана на Ботевградско шосе... разбира се, там ми казаха, че всичко е наред със задните джанти...
                        FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                        Коментар


                          Колко познато.Есента си купих от тях 4 зимни гуми и ми казаха че и четирите джанти са криви.Аз не давам да ми пипат джантите че да не ми падне лака.Пролетта отидох да си взема летните и ми казаха че двете предни са криви.Вероятно задните са се изправили зимата.Казах им да сложат правите отпред.Кривите вероятно ще се изправят сами отзад.Не давайте да ви пипат джантите.Това са глупости на търкалета.
                          FIAT PUNTO GT1 Kyron 2000xdi nisan serena 1.6

                          Коментар


                            ilkor написа:
                            ...В Диана на околовръснтното.... Оръсих се и 56 лева за изправяне на джантите - и 4-те бяха криви...
                            Инфото е полезно. Само една подробност - има 2 Диани на околовръстното. Къде "изправят" джанти? Нека се знае...
                            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                            Коментар


                              Темата е стара и има загуба на постове от поредното "хакване" на форума ....Там бях обяснил че човекът ме повика да погледна как бият джантите на машината за баланс. А и двете ми предни джанти минаха през процедура по "изправяне" с чук тази зима ...Тъй че по при смяната да се огледат и джантите ... така или иначе гумите са свалени ...А на мен ми ги изправиха в тази Диана, която не е на околовръстното иначе би трябвало да изправят и в тези на околовръстното

                              Коментар


                                аз съм много доволен от BF Goodrich profiler 2 и от Michelin Pilot Exalto 92V колата е като залепена на асфалта дори и със 180 км/час.

                                Коментар

                                Working...
                                X