Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лeтни гуми - съвет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    В това море от гуми не мога да се начудя с какво да обуя Мария отпред 195/55 R15 .Склонен съм да разтоваря около 280-300 лв.Мисля да поставя това от линка по долу.http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.p...153&sowigan=So
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      Здравейте колеги,аз също се чудя като колегата в поста преди мен - какви гуми да си сложа отпред на Мареята? Абсолютно със същия размер съм - 195/55/15, както и в същия бюджет влизам и аз. Спрял съм се на два модела във Велико Търново: - Hankook V12 EVO - цена за сега 145 лв на гума с включен монтаж и баланс - Kumho KU31 - цена 135 лв на гума с включен монтаж и балансНадявам се да намеря по-тънки цени ..., но къде ли ...?Като цяло много ми харесва Hankook V12 EVO, разглеждах разни тестове и този модел е класиран на 2-ро място. Какво мислите вие относно тези два модела?
      Прикачени файлове
      Фиат Мареа - седан, 1.8 16V бензин, 97г., 113 к.с.(83KW)

      Коментар


        Мен лично по ми харесва Kumho-то, а и шарката е супер. А в този размер има и мн яка шарка на Yokohama - S. Drive - може да се види на avtogumi.com

        Коментар


          някои може ли каже мнението си за uniroyal rain sport 2 и какво ви е мнението за michelin pilot exalto p2 и yokohama parada като разлликите в цената е доста за 4 гуми примерно uniroyala мога да го взвма за 87 лв с намаление michelin за 112 лв и парадата за 122лв имали толкова голямо значение или всичко е до барзото износване на гумите а парадата на дъжд не ми се вярва да е мн добра все пак не сам ги карал точно тези мерси за мнеието размера е 195/50/15
          punto hgt

          Коментар


            Вече 2 седмици и повече карам с чисто нови Uniroyal Rain Expert 205/55/R16 (мерси на колегата 1115 и жена му), гумите са дот 0909 и около колата все още мерише на нова гума. Като впечатления искам да споделя наистина супер стабилното поведение в дъждовни дни, тези седмици се поизля доста дъжд и колата седи супер стабилно на пътя при мокра настилка. Единственото което ми се вижда не добре е че самата гума излежда доста мека и не вярвам да издържи много, но това само времето ще покаже, а и все още не съм я "разходил" като хората. Друга хубава и до някъде лоша страна на конкретният модел, това е гумата с най-големия и дълбок грайфер който съм виждал, събира всички камъчета от малки до големи по нея. Налага ми се постоянно да махам разни камъни между грайферите. Колега jortex мога само да ти кажа, че ако решиш да заложиш на Uniroyal според мен няма да сбъркаш.
            '08 Alfa Romeo 147 Q2
            ex. Modified '02 FIAT Stilo 1.9 JTD powered by Garrett GT2256V

            Коментар


              jortex написа:
              някои може ли каже мнението си за uniroyal rain sport 2 и какво ви е мнението за michelin pilot exalto p2 и yokohama parada като разлликите в цената е доста за 4 гуми примерно uniroyala мога да го взвма за 87 лв с намаление michelin за 112 лв и парадата за 122лв имали толкова голямо значение или всичко е до барзото износване на гумите а парадата на дъжд не ми се вярва да е мн добра все пак не сам ги карал точно тези мерси за мнеието размера е 195/50/15
              Колега сподели къде намери парада за 122лв, че аз съм и мн навит, и има ли я 195/55-15

              Коментар


                ами аз пак казвам това е с намаление а този размер да има го в дианата но онзи ден ходих и се замислих за унироял раинспорт 2 и тя мн добра а и при мокро ще е по добра от парадата поне аз така мисля а по добре да карам с по надеждна гума от колкото да ми стои добре на колата
                punto hgt

                Коментар


                  sorry на 55 няма ама на 50 ама всв пак си е спортна гума
                  punto hgt

                  Коментар


                    От месец съм с Vredestein T-Track SI .Купих ги от център за гуми ’Европа’ в Бургас.Цената е 100лв. за брой с монтаж,размер 185/65/14.ДОТ 0709.Произведени в Холандия. За сега съм много доволен и на сухо и на мокро се държат много добре.Бях се спрял на Клебер дайнаксер в Диана за 83лв бройката,но като видях че са Румънски ми мина мерака за тях.Пускам и една авторска снимка че се вижда по добре.
                    Прикачени файлове
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      някой може ли да ми даде съвет?На жена ми пунтото е 60 коня без хидравлика.сега е с гуми155/70/13,намерих и нови гуми,но са с размер 155/80/13.Същата широчина са,но по високи и можеби по тежки.някой ако си е обул пунтото с такива да ми каже дали волана се върти по трудно.Благодаря предварително
                      Вече карам разумно!

                      Коментар


                        За моето пунто си вземах КУМХО 185/60/14 и засега са супер и на дъжд и на сухо,дори колата спира нормално.зимните ми са КОРМОРАН чисто нови,но не сам доволен.С УНИРОЯЛ(дъждовни) караь по добре зимата и по малко се пързалях
                        Вече карам разумно!

                        Коментар


                          Втори сезон със Спортива 195/55/15 и над 22хил.км. Като коментар мога да кажа само ,много добри гуми .Добре се справят с купето на Мареата. Общо взето съм много доволен от избора само цената им беше висока когато ги купувах 140лв. бр. и то заради скоростния индекс .
                          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                          Коментар


                            Някой карал ли е с 195/60/15 стават ли на Мареа , в смисъл събират ли се "безопастно в подкалника?
                            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                            Коментар


                              Аз карам трета година с 185/70/14, които са със същата височина и нямам никакви ядове. "На кантар" се събират, но не опират никъде. Тази пролет бях за малко с оригиналния размер 195/55/15 и освен голямото друсане , на първата по-сериозна дупка балонираха две от гумите. За другото лято мисля да пробвам да извадя пак летите джанти, но съм решил гумите да са 185/60/15
                              Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

                              Коментар


                                simeon3000 написа:
                                Аз карам трета година с 185/70/14, които са със същата височина и нямам никакви ядове. "На кантар" се събират, но не опират никъде. Тази пролет бях за малко с оригиналния размер 195/55/15 и освен голямото друсане , на първата по-сериозна дупка балонираха две от гумите. За другото лято мисля да пробвам да извадя пак летите джанти, но съм решил гумите да са 185/60/15
                                185/70/15 ми се вижда доста голям размер поне на 65 , но това 70 много голяма гума
                                Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                                Коментар

                                Working...
                                X