Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Лeтни гуми - съвет

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аз вече 2000 км търкалям Goodyear Eagle F1 - 195/50/15 и колата не мърда! Просто гумите са жестоки, успях и в порой на магистралата да ги изпробвам - не дърпа, не занася, а и в завой с по-височка скорост е много стабилна. :D
    Fiat Bravo 1.9 JTD / Fiat Bravo II 2.0 Multijet
    www.fiat-bg.org/forum

    Коментар


      и все пак не се предоверявайте на гумите си
      2015 Renault Megane Expression GT
      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
      Всичко за FIAT Bravo 2007

      Коментар


        Kaто купих Бравата за моя радост си дойде с доста запазени летни гуми GOODYEAR EXCELLENCE, които са 180 лева някъде нови. Сега цяла зима карах с чисто нови Fulda Cristal Montegro 2. Ужас, колата нс сухо и на скорост в завоти така се лашка, че всеки път като мина 100 километра и карам извънгарско съм се стегнал на макс все едно карам със 180. Първо си мислих, че нещо си въобразявам, после други хора дето се возиха ми викат, абе ква е тая нестабилна кола, гледай да не излезем от пътя. Вчера се прибирах към София с летните и се накефих. Огромна разлика от зимните. Все едно са напълно различни коли, чак нямам обяснение.

        Коментар


          Позабравена тема. Модераторите може да я пъхнат в раздел "Консумативи", като може да я боднете направо със статус важна.

          Коментар


            Аз продавам 2 бр японски летни гуми ТОИО запазени за 80лв.пътувам и до софия мога да ги взема. пишете на лично ако има интерес
            Bravo GT 1.8

            Коментар


              zloben9000 написа:
              Аз продавам 2 бр японски летни гуми ТОИО запазени за 80лв.пътувам и до софия мога да ги взема. пишете на лично ако има интерес
              Проджабата смятам знаеш става в друг раздел.
              Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
              Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

              Коментар


                toshi83 написа:
                Kaто купих Бравата за моя радост си дойде с доста запазени летни гуми GOODYEAR EXCELLENCE, които са 180 лева някъде нови. Сега цяла зима карах с чисто нови Fulda Cristal Montegro 2. Ужас, колата нс сухо и на скорост в завоти така се лашка, че всеки път като мина 100 километра и карам извънгарско съм се стегнал на макс все едно карам със 180. Първо си мислих, че нещо си въобразявам, после други хора дето се возиха ми викат, абе ква е тая нестабилна кола, гледай да не излезем от пътя. Вчера се прибирах към София с летните и се накефих. Огромна разлика от зимните. Все едно са напълно различни коли, чак нямам обяснение.
                това е така, защото зимните гуми са по-меки и колата по-трудно се управлява при остри реакции с воланаи при мене така и се усеща значителносамо чакам малко да се затопли и в началото на март слагам летните гуми
                Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                Коментар


                  Да и при мен е така на 100 и колата става много нестабилна имам чуството че ще излети :D А като беше с летните гуми 190 и е супер стабилна и аз чакам началото на Март да си сложа летните гуменки.Има и друго зимната гума стъпва на много по-малка площ и за това е толкова нестабилна.
                  FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                  Коментар


                    Вече съм с летни гуми Спортива 195 55 15 4бр. :D Ще си покаже да ли не избързах. То на този март месец неможе да му се вярва много времето ще покаже. :D
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар


                      Atanas71 написа:
                      Вече съм с летни гуми Спортива 195 55 15 4бр. :D Ще си покаже да ли не избързах. То на този март месец неможе да му се вярва много времето ще покаже. :D
                      И аз в събота сложих летните гуми и в неделя ходих на "Реглаж на преден+заден мост на лек автомобил-сходимост+страничен наклон" и се оказа че имам проблем с две от гумите (завещани от предишният собственик Good Year GT2).Избора за марките и моделите го направих след като проверих резултатите от тестове на летни гуми за 2009 на ADAC (http://www.adac.de/Tests/Reifentests...rcePageID=8772)Прочетох доста мнения както в този, така и в други форуми и проверих за актуални цени. Предлагам ви цялата събрана от мен информация.Аз своя избор съм го направил. Оцветен е в червено по-долу. Сега изчаквам да се комбинираме с един приятел, за да се възползваме от отстъпката.Кристо-2:
                      Kumho Solus KH17 - 93лв.Semperit Comfort Life - Не предлагаме тази маркаYokohama А.Drive - 109лв.
                      Маргел:
                      175/65/14 82Т Kumho Solus KH17 - 93 БАЗОВА ЦЕНА В ЛВ С ДДС ЗА БРОЙ175/65/14 82Т Semperit Comfort Life - 100 БАЗОВА ЦЕНА В ЛВ С ДДС ЗА БРОЙ175/65/14 82Т Yokohama А.Drive - 98 БАЗОВА ЦЕНА В ЛВ С ДДС ЗА БРОЙС Yokohama разполагаме на склад в момента. Останалите марки ще бъдат налични до края на седмицата / до 13. 03. 2009 г /.Отстъпка от базовата цена за 4 бр - 7 %.
                      ДИАНА СИМЕОНОВО:
                      Прикачени файлове
                      Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                      Коментар


                        Темата наистина е добра. И аз като колегата stefanaki посетих сайта на ADAC преди известно време, където въпросните изпитатели поставиха FULDA Carat Progresso за най - добра гума за размер 185/60/14. Това са моите 4 летни гуми. Компромис с гуми никога не трябва да се прави.Поздрави
                        Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                        Коментар


                          Аз още съм със зимните Джиславеди! Още малко и аз преобувам сладураната със любимите ми летни пирели-та!

                          Коментар


                            Заради Пирели катастрофирах. Не успях да избегна бакшиш отнел ми предимство. Не мисля, че скоро ще имам каквото и да било желание да си купувам отново пирели.
                            Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                            Коментар


                              точно заради гумите е билоако беше с Мишлен нямаше да има ПТП...как го измисли това
                              2015 Renault Megane Expression GT
                              2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                              Всичко за FIAT Bravo 2007

                              Коментар


                                Ми седнах напънах се и го измислих. След инцидента карах кола със същият размер гуми приблизително равно количество милиметри и колата беше неузнаваема. Така че имам база за сравнение.Поздрави
                                Fiat Bravo 1,6 16V 103 hp

                                Коментар

                                Working...
                                X