Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

смяна на масло на автоматика на фиат крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    смяна на масло на автоматика на фиат крома

    Здравейте, колеги преди месец си купих фиат крома 1,9 150к. 16v автоматик , 2005 година. Направих и първоначално обслужване смених ремъци, масла на двигателя и по окачването дребни елементи. Остана само да сменя маслото на автоматичната скоростна кутия. Та въпроса ми е какво масло е добре да сложа ? По сервизите ми предлагат febi, dextron 3, и др. По информация на служителите отговаряли на изискванията и характеристиките на оригиналното tutela gi/vi. Ако някой има опит нека да сподели. Благодаря!Грешен раздел -> Преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Тутела.

    Коментар


      #3
      Bane написа:
      Тутела.
      И аз си мисля за тутела, но първо разликите в цената са двойни, при цена на феби 25 лв литъра тутелата е 42 лв(цена отинтернет), а и като поискам да ми дадат цена за тутела в сервиза ми казват , че не работели с тези масла . а май и с материали на клиента не работят.

      Коментар


        #4
        Колко ти струваше обслужването като цена се интересувам ако не е тайна разбира се
        Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
        Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

        Коментар


          #5
          Xaus написа:
          Колко ти струваше обслужването като цена се интересувам ако не е тайна разбира се
          Не е тайна, ще ги напиша грубо без трудаОкачването е на опел сигнум Смених два накрайника предни , биалетка и два тампона - около 100 лв,Ангренажен ремък , обтяжна и паразитна ролка Без водната помпа(казаха че е перфектна) -270 лвМасло на двигателя (fuchs 5w 30+ филтрите ) - 80 лвТова е за сега, както написах остана маслото на автоматика но там мисля , че трябва повече внимание към масло и обслужване.

          Коментар


            #6
            Тази трансмисия събира 8л. масло реално не могат да източат повече от 3л( така съм чел поне) така ,че си сипи масло което ти дава производителя. Не , че ако сипеш друго ще усетиш разлика но механиката може и да я усети.
            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

            Коментар


              #7
              Точно заради това се насочих към два сервиза в града където имат машини за пълна смяна на маслото, за да мога поне първия път да го сменя нацяло а после само да подменям със същото масло.

              Коментар


                #8
                Слагай си заводското, винаги евтиното излиза скъпо.

                Коментар


                  #9
                  Bane написа:
                  Слагай си заводското, винаги евтиното излиза скъпо.
                  Точно така. И най-скъпото масло е по-евтино от ремонтите на тези агрегати. Най-добре препоръчаното от производителя. Тутела не са никак лоши масла. Не са на върха но са над средния клас масла на пазара.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    По книжка е ясно какво препоръчват от Фиат , Въпроса е дали някой с Автоматична Скоростна Кутия има наблюдения от други марки масла , дали има разлика за 5 степенна и 6 степенна каквато е при мен. Защото в сервиза не ми дават много информация или пък гледат колата все едно съм им закарал танк :D и започват да питат мен дали се сменя маслото на тази кола.

                    Коментар

                    Working...
                    X