Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Масло за Пунто 1.2 16V ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Масло за Пунто 1.2 16V ?

    Здравейте колеги. Другата седмица ще сменям маслото . Колата е Пунто 1,2 16V - та въпроса ми е кое е най-подходящото масло за колата. Много от хората ми казват , че най-добре е 10W40 , но дали не е много рядко . Дали 15W40 ще е по добре - 2000 г е колата на 150 000 км ?Грешен раздел -> Преместена.Модераторски екип на Fiat-bg.org

    #2
    Re: Масло за Пунто 1.2 16V ?

    Tadeli написа:
    Здравейте колеги. Другата седмица ще сменям маслото . Колата е Пунто 1,2 16V - та въпроса ми е кое е най-подходящото масло за колата. Много от хората ми казват , че най-добре е 10W40 , но дали не е много рядко . Дали 15W40 ще е по добре - 2000 г е колата на 150 000 км ?
    Ако колата не гори масло няма нищо по хубаво за мотора от масло 100% синтетика или масло с вискозитет 5W40, 10W40 е полусинтетика, а това 15W40 се води минерално масло, което не ти препоръчвам въобще да наливаш в мотора.До сега с какво масло е карана и мотора има ли повишен разход на масло ?
    punto HGT

    Коментар


      #3
      Re: Масло за Пунто 1.2 16V ?

      didich написа:
      Tadeli написа:
      Здравейте колеги. Другата седмица ще сменям маслото . Колата е Пунто 1,2 16V - та въпроса ми е кое е най-подходящото масло за колата. Много от хората ми казват , че най-добре е 10W40 , но дали не е много рядко . Дали 15W40 ще е по добре - 2000 г е колата на 150 000 км ?
      Ако колата не гори масло няма нищо по хубаво за мотора от масло 100% синтетика или масло с вискозитет 5W40, 10W40 е полусинтетика, а това 15W40 се води минерално масло, което не ти препоръчвам въобще да наливаш в мотора.До сега с какво масло е карана и мотора има ли повишен разход на масло ?
      Предишният път сложих Stat Oil 10W40 , мотора не гори масло . Но се чудя заради километрите между 10 и 15

      Коментар


        #4
        Пак ти казвам, ако мотора е в добро състояние, няма течове, не харчи масло, не пуши, няма по добро от пълната синтетика, купувай 5W40 и си карай спокойно, другите две масла с тези вискозитети много по бързо ще си загубят качествата след като минеш определени километри, да не говорим, че при по голямо натоварване пълната синтетика ще ти пази много по добре мотора от износване
        punto HGT

        Коментар


          #5
          Спортинга ми първия път като му смених маслото сложих някакво на Mobil1 10W40 като го изгори за има няма 8000км, след това винаги съм слагал Selenia Gold 10W40 и за другите 50,000 не ми се е налагало да доливам никога.
          Fiat Punto MK2 Sporting
          Fiat Punto MK2 HGT

          Коментар


            #6
            Колега, щом не ти харчи масло, направо е престъпление да слагаш нещо по-лошо от прилична синтетика 5W40. Марката няма кой знае колко голямо значение, стига маслото да е ОРИГИНАЛНО, а не ментеливо. Примерно днес видях, че в Кауфланд са заредили от английското CARLUBE и по всичко личи, че е оригинално. Всъщност в Кауфланд не съм срещал менте масло. Преди имаха GULF и си беше 100% оригинално от официалния вносител "Ото Топ" OOД. Luqui Molly-то им също е оригинално. Дори тяхната марка K-Classic си е немско масло, произведено от Power Oil (Германия) и понеже събирам информация/отзиви за него отдавна, за момента съм с впечатление, че е съвсем прилично като качество.
            Dacia Duster 1.6 4WD

            Коментар


              #7
              За всички разбиращи руски език, ето един интересен лабораторен тест на различни марки масла, който доказва, че разликите помежду им изобщо не са големи:http://www.youtube.com/watch?v=nVxZLgfyXyU
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар

              Working...
              X