Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дайте мнение ОТ ОПИТ за гуми Dayton d320

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Дайте мнение ОТ ОПИТ за гуми Dayton d320

    Трябва да слагам летни гуми (колата купих със зимни), та предвид километрите, които въртя, съм решил да са нови.Предложенията са много, но съм със 16", а там сумата за 4 гуми е сериозна, та мисля да заложа на нещо бюджетно.Видях гумите Dayton d320. Четох доста неща за тях - и хубави, и лоши. На мен на вид ми изглеждат читави. Имат борд, имат и грайфер за мокро...Моля, само за мнения от хора, които са ги ползвали/ползват.

    #2
    Имам малко опит с тяг,бях недоволен и ги смених със старите.Та така ,на дъжд са безполезни,никакво сцепление и возията е много кофти,шумни са.
    Fiat Brava98 1.6 16 v LPG ГИ
    Fiat Stilo 1.6 LPG tartarini 2004

    Коментар


      #3
      Ако не си капризен става
      Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

      Коментар


        #4
        Дидо, нямам опит с тези гуми, но имам опит в търсенето на бюджетни 16-ки, при това от най-кофтия размер 205/50 16. Съветът ми е да следиш сайтовете за онлайн търговия с гуми. Периодично изпадат страхотни оферти. Аз купих нови гуми с почти 50 % намаление. Най-големите намаления обикновено са тогава, когато от даден модел останат 2-3 налични гуми по складовете.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Re: Дайте мнение ОТ ОПИТ за гуми Dayton d320

          Immortal написа:
          Трябва да слагам летни гуми (колата купих със зимни), та предвид километрите, които въртя, съм решил да са нови.Предложенията са много, но съм със 16", а там сумата за 4 гуми е сериозна, та мисля да заложа на нещо бюджетно.Видях гумите Dayton d320. Четох доста неща за тях - и хубави, и лоши. На мен на вид ми изглеждат читави. Имат борд, имат и грайфер за мокро...Моля, само за мнения от хора, които са ги ползвали/ползват.
          Здравей колега! Имам преки впечатления от 3 еднакви коли с такива гуми (Рено Меган Комби 2008г)- служебни, ползващи се за отдаване под наем и превоз на туристи. Летните(и зимните) гуми купувахме чисто нови Dayton 205/55/16. Ако не си особено претенциозен стават- по-тежички са в сравнение с други марки, леко шумни, не показват блестящо поведение на мокър път. Предимствата им идват от цената и това, че са изключително подходящи за нашите разбити пътища. За около 2 години, в които бях във фирмата не съм имал случай на балон или крива гума, а мисля, че е ясно как се карат служебни коли Освен това чужденците нямат навик да заобикалят дупки и всичките са техни, но въпреки това не можаха да съсипят нито една от въпросните гуми.
          ex. Fiat Marea 1.6 16V
          ex. Lancia Dedra SW 2.0 16V
          Lancia Kappa 2.0 VIS

          Коментар


            #6
            Виж, някаква промоция има:http://www.gumi7.com/bg/tire/103835/...5-R16.htmlПо колко пари взимаш Дайтона?
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              BO написа:
              Виж, някаква промоция има:http://www.gumi7.com/bg/tire/103835/...5-R16.htmlПо колко пари взимаш Дайтона?
              Промоцията е супер изгодна.Дайтона идва по 108 лв.Притеснява ме в тоя Гудеар, че няма борд. Ще ги балонирам за нула време, както едно време, като си бях взел 4 зимни Dunlop-а, нови... не изкараха и една зима. Ама...Good Year, мамка му...П.П. Проучих сайта по-внимателно. Доставката на 1 бр.гума е малко под 6 лв. Монтажът - малко над 7 лв... т.е. имам оскъпяване с около 13 лв на гума, и то ако ида в сервиз-партньор. Иначе може да ме обръснат и по 10 лв за монтаж на гума.Аз затова предпочитам да си купя гумите от сервиз, да ги пипна преди да ми ги монтират. И в повечето сервизи цената е с включен монтаж.Не ща гуми онлайн...

              Коментар


                #8
                Лошото е, че съм особено претенциозен Специално към гуми...Брат ми си потроши хубавата Делта заради лоши гуми.

                Коментар


                  #9
                  Аз за пари близки до тези на Dayton-a бих взел това http://www.promogumi.bg/Tyre/8714692...0R16%2091H%20/ , а и доколкото прочетох доставката е безплатна а можеш да си сигурен че са в пъти по-добри като гуми от тия дето гледаш :D
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Колега, от 3 години карам с Барум бравурис 2 195/50/15 и съм супер доволен. Не скърцат, Спират много добре. Не са особенно шумни( но съм и със спортно окачване та... ) На мокро се държат добре, като аз се правя на мъж от време на време, та влизам с висока скорост по завоите. В Автогуми гледам въпросния дайтон, за който питаш при размер 205/55/16 струват 101.44лвБарум тази година пуснаха обновен бравурис 3, като за същия размер цената е 105.83. Аз лично бих се доверил на барум-а, особенно след като го карам 3 години. Единия комплект, който 2 години го карам отзад и зиме и лете( летни гуми са) все още са в перфектно състояние грайфера е мек и не ми поднася. А като гледам в други теми мисля беше споменавал, че въртиш доста километри, така че от старост гуми надали хвърляш :>

                    Коментар


                      #11
                      Дидо не знам дали знаеш , но във Диана-та на околовръстното до Баумакс има нови гуми със малко по стар дот на много добри цени Можеш да си купиш много хубава марка гуми на цена която ти е по джоба не мисля , че много си е загубила качествата една гума ,като е стояла във склад ...... Аз съм на мнение ,че по добре хубава гума Мишлен примерно и др. със стар дот "2012 " От колко някой кормуран или тигър ... дайтон 2014 ДОТ. Но всеки си има гледна точка на нещата
                      Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
                      Ex.Bravo 1997 1.8 GT

                      Коментар


                        #12
                        Ibiza написа:
                        Дидо не знам дали знаеш , но във Диана-та на околовръстното до Баумакс има нови гуми със малко по стар дот на много добри цени Можеш да си купиш много хубава марка гуми на цена която ти е по джоба не мисля , че много си е загубила качествата една гума ,като е стояла във склад ...... Аз съм на мнение ,че по добре хубава гума Мишлен примерно и др. със стар дот "2012 " От колко някой кормуран или тигър ... дайтон 2014 ДОТ. Но всеки си има гледна точка на нещата
                        Подкрепям!

                        Коментар


                          #13
                          От кога пък стар ДОТ (производство преди 2 години) се води стара гума? Дори по абсолютно всички изисквания това си е чисто нова гума с ДОТ според нормативите.За жалост Диана като продават с по-стар ДОТ, ДОТ-а обикновено е около 2006-та година. Ако беше 2012, то нямаше въобще да има намаления. :D
                          A20DTH ЖТД ама не баш
                          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                          Коментар


                            #14
                            BO написа:
                            От кога пък стар ДОТ (производство преди 2 години) се води стара гума? Дори по абсолютно всички изисквания това си е чисто нова гума с ДОТ според нормативите.За жалост Диана като продават с по-стар ДОТ, ДОТ-а обикновено е около 2006-та година. Ако беше 2012, то нямаше въобще да има намаления. :D
                            Според най - големите разбирачи по родните земи, всяка гума, която не е произведена седмицата преди да я купиш е вече изключително стара и е опасно да се кара

                            Коментар


                              #15
                              Не е по темата за конкретно коментираните гуми, но случайно попаднах на тая обява, незнам какви са тия гуми, но видях, че твоя размер е на 94лв/бр, ако ти вършат работа ...http://olx.bg/novi-gumi-i46584187
                              punto HGT

                              Коментар

                              Working...
                              X