Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Selenia TOURING 5W50

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Selenia TOURING 5W50

    Мисля като сменям скоро маслото 20К със това TOURING 5W50. Питам тези които са слагали такова и имат наблюдения,нека споделят А тези които не са,нека не се месят или да дават съвети кое е по добро или не е. Карал съм със SELENIA 20K и смело твърдя че е добро масло,поне за моя автомобил. Но тази зима забелязах при палене на -10 все едно двигателя мелеше царевица. А и лятото става голяма жега и мисля че с вискозите 5/50 и зимата и лятото би трябвало да е по добре.
    Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

    #2
    каква ли ти е колата??
    Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

    Коментар


      #3
      Фиат пунто 176 1.2 16в спортинг
      Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

      Коментар


        #4
        Не зная дали има смисъл от масло с такъв вискозитет, както и какви са съображенията, но ще споделя какво мисля.Ако колата се кара по-интензивно и се настъпва и мотора е доста често във високите обороти маслото е подходящо.Ако се ползва за ежедневна нормална употреба и се кара спокойно няма особено голям смисъл.
        Play Golf ,but not drive golf!!!
        Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
        C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

        Коментар


          #5
          Ами по скоро хем се кара нормално,хем се настъпва на 6000 но просто лятото като знам каква жегичка става и си мисля че с 5/50 би било по добре. Но затова чакам да пише някой слагал такова,да изкаже мнение
          Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

          Коментар


            #6
            От къде го взимаш това масло и на какви пари, защото гледах в сайта на селения и такова масло не открих ??, четох мнения в алфа форума, но нещо не са много положителни.
            punto HGT

            Коментар


              #7
              Още не съм взел,ама към 17лв.е . Няма го в сайта,и като инфо в нета излизат само някви сайтове със йероглифи . Инак каро гледам само в кутии от по литър са,но явно е насочено към определен пазар. Надали е фалшиво понеже металната кутия е като останалите им,а и смятам ако от селения са разбрали за подобен тарикатлък на техен гръб все някъде щеше да е отразено. Чесно казано мисля да налея да го пробвам и тогава ще пиша,понеже докато не се изпита на собствен гръб все ще ми седи като мистерия А и досега като гледам колко хора са прегледали темата,и никой конкретно не е дал отговор -смених го с такова и става или нестава. Затова след седмица две ще налея и ще дам мнение след тест А ако не ме накефи ще си го сменя наново с 20К,и без това съм си зардил от него,а и повече от 2.5л немога да сложа така че откъм масло пунтажа е много икономичен
              Fiat PUNTO 176 1.2 85 16V Sporting 99

              Коментар


                #8
                Ето.
                Прикачени файлове
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Вискозитета е добър, но чета, че точно това масло не е 100% синтетика, ами полусинтетика, което мен специално ме отказва изобщо и да го гледам, цената от 17лв/л /18,50/ за полусинтетика ми се струва прекалено висока, ако беше пълна синтетика цената е супер
                  punto HGT

                  Коментар

                  Working...
                  X