Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

На какво влияе големината на джантите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    На какво влияе големината на джантите?

    Имам 2 въпроса: 1. На какво влияе големината на джантите? Сега съм с 15, но смятам да си взема 16 или 17, та ми е интересно няма ли да стане по-тромава колата с тях. 2. Гумите ми са 200 мм. Ако сложа 225 колата ще стане по-стабилна, но ще стане ли по-тромава и колко?
    Coupe 1.8 16V

    #2
    пич мисля че в тунинг.бг ти дадоха много компетенти отговори преди да ти заключат темата
    FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

    Коментар


      #3
      borchev написа:
      пич мисля че в тунинг.бг ти дадоха много компетенти отговори преди да ти заключат темата
      *бал съм ги там. Там, че било писано много по въпроса не ме топли като трябва да търся 20 мин за да го намеря! Искам тука да ми кажете. От там разбрах, че ставала по тромава само. Колко по тромава ще стане 130 коня кола като джантите и станат от 15 на 16 ?!?!?!?
      Coupe 1.8 16V

      Коментар


        #4
        с големи джанти и гуми ще си разбиваш окачването по-бързои наистина ще стане тромав конкак ще ти се стори някоя лада 1.5 или 1.6 да те размине като спрял да правиш гумии ти кво ще им обясниш на следващия сфетофар като спреш до тях?че примерно си карал само на първа, че не влиза втора)))))))))))))
        2004 Audi A6 4F
        2002 Lancia Y

        Коментар


          #5
          Зависи от големината , 100% ще има разлика в пъргавоста но ако не изчислиш правилно големината и положението ще хвърляш често гуми това е гаден проблем но ако си решил с по големи джанти е ПО-ЯКО

          Коментар


            #6
            Ок, ясно ми стана Значи ще ги увелича максимално с 1", а широчината ще си е 200.
            Coupe 1.8 16V

            Коментар


              #7
              RAADOO написа:
              Ок, ясно ми стана Значи ще ги увелича максимално с 1", а широчината ще си е 200.
              намали обаче височината поне на 45 ако слагаш 16".най добре ако ме питаш сложи 205/45/16и карай смело.
              punto 1.2 16v sporting

              Коментар


                #8
                Според моето скромно и неекспертно мнение ще си увеличиш разхода както и максималната скорост, но малко ще падне ускорението!
                N.Y. State of Mind

                Коментар


                  #9
                  И аз да поръзсъждавам малко.Та ако крайния диаметър и широчина на новата гума е същия като на старата разлика няма да има.Разлика в разхода ще има но зависи за какво засичане говорим (градско/извънградско) ако новия размер е по-голям от стария по-бавно ще набира колата и на градско ще има по-голям разход защото има повече тръгвания, и се затруднява двигателя да завърти по-голям диаметър колело.Но ако е на извънградско този по-голям диаметър и маса ще бъде по-малко податлив на малки промени в наклона и по принципа на маховика колата ще има по добра инерция, което помага на двигателя.Но ако говорим вече за широчина на гума и съответно по-голямата контактна площ и съпротивление естествено е като цяло да се повиши и разхода.
                  125s/1600ccm/100ps

                  Коментар


                    #10
                    :D Ами май добре си се ориентирал Освен всичко друго смятам да добавя че и цените с нарастване на всеки 1 цол на гуми и джанти растат поголовно Та не зная колко точно хиляди километра трябва да минеш та да ти излезе по-евтино и дали въобще това ще стане някога.
                    Fiat Tipo 1.6 DOHC

                    Коментар

                    Working...
                    X