Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пробка за обезвъздушаване на радиатор - с какво да я заменя?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пробка за обезвъздушаване на радиатор - с какво да я заменя?

    Здравейте,Днес ме изненада, неприятно естествено, въпросната пробка. Капеше от нея и като я пипах ми остана половината в ръката.Питах познат монтьор дали има някъде да продават, но ядец.Дайте предложения с какво да я заменя, как да запуша отвора. Резбата е "едра", няма да стане с метален винт.Слагам снимка на "половинката".

    #2
    какъв е диаметъра на отвора?
    palio

    Коментар


      #3
      10 мм.Edit.Днес отвора се оказа 11 мм, вероятно съм го разширил с дървения чеп, с който се прибрах. Навих винт 12 мм, който си направи резба в пластмасата, заедно с една голяма шайба, всичко това намазано обилно с топлоустойчив силикон.Сега чакам да изсъхне и утре ще правя мокри проби, само дето се чудя дали да правя пробата с вода или направо с антифриз, че голям зор видях с напухването на маркуча от долния край на радиатора, толкова, че не ми се ще да го правя отново. Иначе пъроначалнота идея ми беше: пълня вода, качвам един баир , че да загреее до 90 градуса и ако не пропусня, точа водата и слагам антифриза.

      Коментар


        #4
        Развии винта и махни шайбата, после сложи подходящ о-пръстен, силикона не е добра идея. Даже ако имаш рапидка с подходящ диаметър и по дълбоки резби е още по добър вариант. Нови пробки няма, търсил съм многократно, а повечето се изпичат и се чупят.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Благодаря. Ще сложа О-пръстен. Шайбата я сложиш, защото резбата на винта не стигаше до края. Да ... ѝ фалшивата работа, пластмаса, около 2 мм, колко ще дължи на нея? Стягам съвсем леко.Даже по едно време обмислях възможността да пробия и отсрещната стена и един дълъг болт 10 мм и да стягам колкото ми душа сака.Някой има ли предства какво е налягането в охладителната система? Съдейки по оригиналната пробка, няма да е голямо, ама знае ли човек.

          Коментар


            #6
            0.7 бара или 1.00 зависи от колата. Ако завиваш рабидки и болтове не зевивай на дълбоко че да не пробиеш някъя от тръбите на радиатора
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Добавих и О-пръстен и днес издържа "топлите" проби, докога, времето ще покаже.Благодаря на всички

              Коментар

              Working...
              X