Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Надраха ми колата - ами сега ?!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Надраха ми колата - ами сега ?!

    Получих изключително лош подарък за Коледа - някой изрод ми надра лявата страна на Аудилина с ключ (или друг остър предмет). Ще се опитам да се въздържа от коментар за "човека" направил това и начина, по който се чувствам.Та надраното не е до ламарина, но не е и малко. Някой запознат ли е с какво мога да го премахна или залича или не знам какво.Освен стандартния начин с паста, съм чувала за разни маркери ???!!!! и имаше някакъв сервиз Chips Away, които уж с баш такова се занимават.Просто аз не съм запозната и ако някой сподели мнение или опит бих била много благодарна.
    Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
    AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

    #2
    Тия чипс мипс вземат толкова колкото да ти пребоядиса целия детайл бояджия.Казваш не е до ламарината надрано,но ако е до основата паста няма да ти помогне.С маркер не съм виждал как се получава,но си мисля,че ще е нещо от рода на както с лак за нокти(аз така си коригирам драскотините ) - ще личи,че нюанса е друг и,че е нанесено допълнително отгоре и ако е дълбоко надрано дълбочината си личи...просто не прозира основата или метала.Качи снимка ако не те затруднява да преценим колко е кофти надраното.Много е неприятно да си намериш колата с някаква щета било поради чужда вина или лошотия,но се случва доста често особено ако колата седи на улицата.Аз почти претръпнах честно казано и вече не си го слагам толкова-мацам си с лака смело и тъй.Не се ядосвай все някак ще се оправи положението и весели празници!
    EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
    Fiat Punto 1.2 16v Sporting

    Коментар


      #3
      Ако имаш каско, бегай при застрахователя. Ако нямаш - карай си я така. След известно време свикваш и няма да ти прави впечатление Моята я надраха от едната страна и я оправих със собствени средства - китване, защото драскотините бяха до основата + боядисване на елемента - 80лв. на детайл. След месец я надраха пак. Цялата... Сега си я карам така.
      Alfa 159 SW 2.4 Ti
      Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
      "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

      Коментар


        #4
        Наистина кофти случка,но това е България.С маркер определено не става.Имам такъв/от рекламите/,но не върши никаква работа.Съвсем леките драскотинки се заличават,но си личи дирята от маркера,което е по-гадно.
        PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
        Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

        Коментар


          #5
          Апффф скапа ми се цялото настроение!За съжаление нямам Каско. Снимки по-късно през седмицата ще кача, че сега не ми се иска да я вадя от гаража Та значи маркерите отпадат, пастичка ще пробвам, но честно казано ми се иска да я оправя и ще продължа да търся мнения за Чипс сервизите. Гледах снимки на коли, които са оправяли - изглежда добре, но Тома неверни го е страх сега да не я направят по-лошо от сега Лятото нещо се занимавах с тях, но не помня за какво и тогава кофти коментари бях прочела.Благодаря на всички изразили мнениеВесели празници колеги!
          Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
          AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

          Коментар


            #6
            каско, че да няма тема няма ми я колата
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Chips away макар да не правят целия детайл като цена се хваща по-скъпо от пребоядисване на цял детайл на друго място, има и достатъчно негативни мнения за тях по форумите.
              Фиат Крома 1.9 16v+
              Фиат Браво 1.6 16v
              Фиат Мареа 1.6 16v

              Коментар


                #8
                emzo написа:
                каско, че да няма тема няма ми я колата
                Емо, пепел ти на устата.И аз изчетох сума ти лоши мнения за Чипс сервизите.Ще опитам с пастата и дано има ефект.Не се удържам да не задам въпроса какъв трябва да си да посегнеш на чужда собственост и то така грозно?!Пффф сигурно скоро ще преглътна и ще кажа майната му ...Бъдете живи и здрави и си носете новите дрехи :D
                Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
                AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

                Коментар


                  #9
                  [quote="mims"]
                  emzo написа:
                  Не се удържам да не задам въпроса какъв трябва да си да посегнеш на чужда собственост и то така грозно?! :D
                  Макар че аз не бих направил такова нещо,със сигурност причина си има.Моята що не е надрана?Може би си заслужавал повече?Може би не.Когато стане зле,не забравяй,че може да стане по-зле.
                  Fiat TIPO 1.4 i.e. с газова уредба (BRC)

                  ZFA16000002608488

                  ПРОТЕСТИРАЙТЕ!!!

                  Коментар


                    #10
                    [quote="nanobanano"]
                    mims написа:
                    emzo написа:
                    Не се удържам да не задам въпроса какъв трябва да си да посегнеш на чужда собственост и то така грозно?! :D
                    Макар че аз не бих направил такова нещо,със сигурност причина си има.Моята що не е надрана?Може би си заслужавал повече?Може би не.Когато стане зле,не забравяй,че може да стане по-зле.
                    Народа е казал:"Бай,бабо,да не те среща мечката".Причина си има,но не е там,където си мислиш.Това,че твоята кола все още не е надрана,не означава,че няма да и се случи/недай боже!/и ти със сигурност няма да имаш никаква вина.Това,което се случва в последните години е резултат от т.н.демокрация-всеки си мисли,че всичко е позволено,а за жалост остава и безнаказано.И все пак кола се оправя-важно е човек да е здрав!Затова желая на всички здраве и весели празници!
                    PUNTО 1.7 ТД ELX/умря,горкото/
                    Проблема не е от бобината,а от магарето в кабината!

                    Коментар


                      #11
                      Той народът и друго е казал: "Който го е страх от мечки, да не ходи в гората". Иначе моята и надраха калника от край до край до ламарина. Еми бях спрял на паркинга на киното на място и половина(извън границите). Не ме е яд. Знам, че бях спрял тъпо, не е оправдание това, че тези около мен бяха спряли също тъпо и бях принуден. Друг е въпросът, че аз не бих надрал кола за такова, или за каквото и да е нещо, но хората не са така. Така, че...

                      Коментар


                        #12
                        mims написа:
                        emzo написа:
                        каско, че да няма тема няма ми я колата
                        Емо, пепел ти на устата.И аз изчетох сума ти лоши мнения за Чипс сервизите.Ще опитам с пастата и дано има ефект.Не се удържам да не задам въпроса какъв трябва да си да посегнеш на чужда собственост и то така грозно?!Пффф сигурно скоро ще преглътна и ще кажа майната му ...Бъдете живи и здрави и си носете новите дрехи :D
                        Емо не случайно ти го казва Я дай едни снимки да видим какво е станало
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          Хайде стига глупости ! Имало причина - дрън дрън, дори и да има що не ме изчака и да си оправи проблема/причината директно, ами посяга на колата т.е. в гръб и анонимно. Щото е по-лесно така. Щото обществото и времето ни е такова. Възмущавам се и то силно на хората какви са станали, както по-горе е написано всеки си мисли, че всичко е без наказано. За съжаление съм се родила пикла 50 кила, инъче ... сигурно щях да бъда Пънишър 2 . Сега ми остава да вярвам, че всичко се връща :ДАз лично като имам проблем с някой, който примерно не ми харесва как е спрял си го изчаквам и си му казвам директно " Пич, спрял и си ми пречиш, би ли мръднал " или нещо подобно и до сега проблеми не съм имала.
                          Punto Sporting 1.2 16V 85 h.p. - ex, but first in my heart
                          AudiLina A3 1.8 20V 125 h.p. - NOW DRIVING

                          Коментар


                            #14
                            Ей, mims нямах предвид че някой ти е надрал колата по някаква причина, казвах ти че Емо има причина и то основателна да ти говори да си направиш каско.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Има хейтъри по форумите,има и по улиците.Има хора,на които им е забавно да дерат коли,смятат го за много яко.Геройство някакъв вид.Може с нищо да не си провокирала индивида,който ти е насрал колата.Може алкохола да му е бил в повече.Всичко е възможно.Не се кахъри за ламарини,вярно че е неприятно,но нали ти си жива и здрава.Другото се поправя.Бояджиите взимат по около 140лв. за елемент,заедно с боята и труда.Не е малко,но пък да се надяваме,че няма да ти се случва втори път.

                              Коментар

                              Working...
                              X