Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

намаляване на разхода?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    това на картинката го пробвах преди време и резултата беше по висок разход на газ. Незнам газта какво обича топъл или студен въздух но това е факт.

    Коментар


      #17
      тук съм ти отговорил защо газта обича студения въздух:http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=10562
      Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
      --- в сърцето завинаги... ---
      Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

      Коментар


        #18
        мерси пич,успя да ме разубедиш но незная какво да направя че да не ми гори толкова,явно трябва да отида при някои газаджия да я спъне малко,но според мен си е добре центровката понеже ми гори 7/100 извън града.мерси за съветите
        Tipo 1.6 i.e. '94

        Коментар


          #19
          plambi написа:
          мерси пич,успя да ме разубедиш но незная какво да направя че да не ми гори толкова,явно трябва да отида при някои газаджия да я спъне малко,но според мен си е добре центровката понеже ми гори 7/100 извън града.мерси за съветите
          На повечето хора с малки двигатели с които съм си общувал се оплакват от висок разход (и на бенз. и на газ). И аз в началото си мислех, че зависимостта кубатура-разход е линейна и щом на един двигател 1800 кб.см разхода е 10-11 газ, значи моя трябва да е поне 1-2л по-малко... но се оказва, че за по-старите коли (86-91г) с малки двигатели и карбуратори изобщо не е така... харчат си и няма спасение... особено когато си вече по-уверен в шофирането и на светофарите се пънеш с останалите... Въпреки това което ти писах по-горе, все пак си мисля, че си имаш и проблеми по колата... щом има случаи в които не върви както трябва, значи нещо не е наред - центровка, филтри, свещи, жигльори... Така че започни от там - смени филтрите (за газ възд. филтър се сменя на 5-6 хиляди км.). Другото нещо което при газта е важно да се подберат подходящи свещи със съответното температурно число (за газ е по-различно от бензин), също така свещите дори и добре да изглеждат на газ трябва да се сменят на 20-ина хиляди км. Другото нещо са кабелите, понякога дават утечки или прекъсва и от там по-неравномерна работа... Виж си дистрибутурната капачка за замърсявания, нагар... Маслото също се хаби повече на газ - ако си с минерално на 7 хиляди км се сменя, иначе на празен ход почва вече да тресе от повишеното триене. Прегледай си двигателя - налягане в цилиндрите, ако двигателя вече си е затръгвал също се съпровожда с повишен разход. Клапаните как са... Погледни добре ли загрява изпарителя, защото ако не загрява добре също разхода е по-висок. Понякога изпарителите ги връзват некъдърно и се оказва, че са включени например последователно на радиатора за парното и като си спреш парното спираш и топлото за изпарителя. Не е нормално за 10км колата ти да не загрее... зависи от трафика де, но нормално градско каране някъде за 4-5 км макс. трябва да ги е качила градусите до 90. Сигурно има и още куп неща с които да се намали разхода, както казаха колегите по-горе: гъзарските гуми вдигат разхода, или пък ако гумите ти са по-малък размер и ти отчита грешно километража смяташ от там грешен разход. А и не на последно място крачето да укротиш... Та така.
          Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
          --- в сърцето завинаги... ---
          Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

          Коментар


            #20
            Sandeto написа:
            plambi написа:
            мерси пич,успя да ме разубедиш но незная какво да направя че да не ми гори толкова,явно трябва да отида при някои газаджия да я спъне малко,но според мен си е добре центровката понеже ми гори 7/100 извън града.мерси за съветите
            На повечето хора с малки двигатели с които съм си общувал се оплакват от висок разход (и на бенз. и на газ). И аз в началото си мислех, че зависимостта кубатура-разход е линейна и щом на един двигател 1800 кб.см разхода е 10-11 газ, значи моя трябва да е поне 1-2л по-малко... но се оказва, че за по-старите коли (86-91г) с малки двигатели и карбуратори изобщо не е така... харчат си и няма спасение... особено когато си вече по-уверен в шофирането и на светофарите се пънеш с останалите... .
            e това за малките двигатели не съм съгласен мойто уно с 1000 куб мотор FIRE карбуратор 45 к.с разход на газ градско максимално до сега 7,5 л обикновенно около 7л ми дава и то си се настъпва доколкото позволява колата до 120 км извън градско около 6-6,5 л това е разход на ГАЗ така че според мен колегата има проблем
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #21
              sandeto мерси много досега смених само въздушен филтър но явно както казваш имам друг куп неща да погледна.незнам какви проблеми има колата обаче върви перфектно-има много добро ускорение върви повече на газ отколкото на бензин.по принцип не я настъпвам изобщо,обаче съм и пробвал възможностите:правил съм гонки с по-мощни автомобили и съм равностоен, а макс скорост която съм вдигал е 165км/ч на газ,все пак е двигател 1.1 .ще я разгледам тия дни и пак ще пиша дали има промени в разхода.според мен обаче първо трябва да си сменя газстанцията и да търся газ която се зарежда в рамките над 10 бара налягане.тук един колега беше писал че когато е под тази стоиност има повече въздух отколкото газ.
              Tipo 1.6 i.e. '94

              Коментар


                #22
                Я сега да видим: за по-доброто изпарение на Бензина преди да постъпи в цилиндъра спомага топлия въздух... ! т.е. в карбуратора е по-гот да има топъл въздух. Обаче Всички знаем от физиката 7клас че по-топъл въздух заема повече място т.е. по-малка компресия ще има в буталото. Ако вкараме студена смес в буталото то в момента на възпламеняване ще се получи по-голямо разширение -> по-голяма компресия -> по-голямо КПД. Е да ама двете си противоречат ! Следователно търсиме компромис ми се струва и той би трябвало да е намерен от инженерите на Фиат Преди повечко време. Спомням си още на ладата на татко едно време че зимата обръщахме филтъра да смуче топъл въздух а лятото студен ... Ако в пандата има Автоматичен клапан то всичко трябва да е ОК. Ако не просто го превключваш. Все пак не мисля че проблема е в технологията а по-скоро в неизправно звено от системата. Ама не съм Механик за да го посоча Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 Само са ми казвали че газта запушвала жигльорите и след наколко месеца колата почва да не върви на бензин. Не съм карал на газ за да установя дали е вярно.
                Fiat Tipo 1.6 DOHC

                Коментар

                Working...
                X