Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как вървят вашите темпра ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как вървят вашите темпра ?

    Колеги някой ще сподели ли как вървят вашите 1.6мотори в темпра и типо и колко сте развивали на дадена предавка ? :D нещо ми се струва прекалено спъната ,а няма с коя темпра да я свера ,и възможно ли е от въздушен филтър да ми се струва спъната ,моят го смених преди няколко месеца ,сега си е здрав ама нещо като го вкарам след 4х оборота кутията на филтъра ми се вдлъбва и ми се струва че иска още въздух ама няма от къде да го вземе ?
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    #2
    махаш филтъра за проба и си отговаряш на въпроса
    Bravo 1.9d 97г

    Коментар


      #3
      nsn написа:
      махаш филтъра за проба и си отговаряш на въпроса
      ще го направя това след зимата ама доста ме съмнява да мога да и наглася оборотите на газ ,а на бензин сигурно ще е по добре ,ама мисля да и нахлупя едно капаче от моно на голф 90коня и спортно филтърче ,как мислите ? и мисля да и махна маркуча за картерната вентилация дали ще има проблем ?
      FIAT TEMPRA 1.6 75HP

      Коментар


        #4
        Колега не очаквай голяма динамика от кола 75 кончета. Моята е 78 коня и си е тромава, върви си със 140-150км/ч без проблем, катери Витиня с около 130 на газ, може да вдигне около 180, общо взето върши работа но не е совалка. А на 4-та мисля, че има по-голяма максимална скорост от колкото на 5-та. :DА 1.6 карбуратор е 86 коня. На твое място бих минал на карбуратор веднага, стига да има донор. Дебни в Надин там при вас.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #5
          Tempras написа:
          Колега не очаквай голяма динамика от кола 75 кончета. Моята е 78 коня и си е тромава, върви си със 140-150км/ч без проблем, катери Витиня с около 130 на газ, може да вдигне около 180, общо взето върши работа но не е совалка. А на 4-та мисля, че има по-голяма максимална скорост от колкото на 5-та. :DА 1.6 карбуратор е 86 коня. На твое място бих минал на карбуратор веднага, стига да има донор. Дебни в Надин там при вас.
          аз знам че не е совалка просто ми се струва по тромава от преди и не знам как са другите темпри моята на втора прави 80 на газ на трета 110-120 ама някак ми е мудна затова питам ..а в цял Нови Искър няма една темпра за части :D ама ще и махна тая грозна кутия и ще и сложа спортно филтърче лятото според мен ще смуча по добре от сега
          FIAT TEMPRA 1.6 75HP

          Коментар


            #6
            Няма никакъв ефект от спортния филтър, освен един дразнещ шум който се чува от него. Дрънчи отвратително. Може да е по-мудна заради много неща. Може да и е паднала компресията например.
            1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

            Коментар


              #7
              Tempras написа:
              Няма никакъв ефект от спортния филтър, освен един дразнещ шум който се чува от него. Дрънчи отвратително. Може да е по-мудна заради много неща. Може да и е паднала компресията например.
              от какво ще и падне компресията като колата е според мен в много добро здраве от към двигател ,просто забелязах че след 4х оборота криви кутията на вътре като вакум и сигурно не върви щото не и стига въздух ?
              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

              Коментар


                #8
                Колега, карай си колата и не се вкарвай в разни филми. Знам че искаш на газ да сеца и да бега, ма не става, тромава е и това е. Иначе ще ти прави макс скорост, ама мудно.Аз на ланчата и сложих аванс процесор и тръгна една идея по добре, ама пак не е това което очаквах, и газта има голямо значение, и вече не се занимавам и само карам и гледам да стигна от точка А до Б с възможно най малко разходи, то нали и затова караме на газ, да ни е по евтино уж.
                Lancia Dedra 1.6 90ks- италианка с характер
                Fiat Uno 1.1 55ks Fire- супер здрава машина, вече бивша

                Коментар


                  #9
                  1.6 карбуратор, повече от 150 не я карам понеже ми е жал за колата.. почва да се мъчи!

                  Коментар


                    #10
                    ама тя и на бензин нещо е станала мудна и мисля да не е от въздушния филтър преди 1 час направих следното нещо : карах я на бензин беше загряла и ако и дам повечко газ под 2500оборота направо спира да набира ,след това от 3000 почва ама пак е някакво мудно ,какво да проверявам според вас ?(колата пали без проблеми)
                    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                    Коментар


                      #11
                      Нещо по инжекциона е сигурно, изглежда сместа обеднява. Не знам защо chokicha има такива разлики газ-бензин, на моята Алфа 164 не усещам разлика във вървежа на бензин и на газ (обикновен изпарител Ловато) като кранчето е доволно отворено и си върви доволно колата. Разхода си е приемлив, около 1.5л/100 повече от колкото на бензин. Въпрос на настройка според мен. Разлика със сигурност ще има ако се тества с G-Tech или нещо от този сорт, но това за мен няма значение.
                      1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                      Коментар


                        #12
                        Tempras написа:
                        Нещо по инжекциона е сигурно, изглежда сместа обеднява. Не знам защо chokicha има такива разлики газ-бензин, на моята Алфа 164 не усещам разлика във вървежа на бензин и на газ (обикновен изпарител Ловато) като кранчето е доволно отворено и си върви доволно колата. Разхода си е приемлив, около 1.5л/100 повече от колкото на бензин. Въпрос на настройка според мен. Разлика със сигурност ще има ако се тества с G-Tech или нещо от този сорт, но това за мен няма значение.
                        аз мисля че може да не и стига бензин ,при газ до долу забива и неще да набере , може ли да е запушена дюзата или да е слаба помпата ?
                        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                        Коментар


                          #13
                          Точно това казвам и аз - бедна смес. Сигурно нямаш ламбда сонда емулатор? Пробвал ли си да откачиш акумулатора за малко да се рестартира ЕКУ-то и после да пробваш как е на бензин?
                          1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

                          Коментар


                            #14
                            И при мен го има тоя проблем с едно глъхнене,сецане и забиване на бензин.Сипвал съм пресен бензин,махал съм филтъра да не я задушава(щот съм с капак от Пасат и конус и затова съм намалил сечението на входа на капака на 1/2 заради газта),карал сам я повечко на бензин,но все го има.Последно си мисля да рестартирам компа и да си я запаля направо на бензин.Ако и от това не се оправи сигурно е нещо друго.Имам температурен датчик за смяна ама аз така си я купих и проблема е,че студена прекъсва за 2-3мин. после вървеше идеално на бензин.Явно като сложих газта и 99,9% от времето я карам на газ си дава отражение.Иначе за вървене на газ скоро от нямане какво да правя една вечер направих няколко замервания 0-100 на газ,защото на бензин както стана дума не става.Даде ми с половин секунда по-слаби времена от тия по книжка.Вдигал съм 150км/ч,но наистина предавките са къси и над 120 и идва в повече.Предполагам,че около 160км/ч е е тавана на възможностите на равно на газ
                            EX' Fiat Tipo 1.4i.e DGT
                            Fiat Punto 1.2 16v Sporting

                            Коментар


                              #15
                              white_shark написа:
                              И при мен го има тоя проблем с едно глъхнене,сецане и забиване на бензин.Сипвал съм пресен бензин,махал съм филтъра да не я задушава(щот съм с капак от Пасат и конус и затова съм намалил сечението на входа на капака на 1/2 заради газта),карал сам я повечко на бензин,но все го има.Последно си мисля да рестартирам компа и да си я запаля направо на бензин.Ако и от това не се оправи сигурно е нещо друго.Имам температурен датчик за смяна ама аз така си я купих и проблема е,че студена прекъсва за 2-3мин. после вървеше идеално на бензин.Явно като сложих газта и 99,9% от времето я карам на газ си дава отражение.Иначе за вървене на газ скоро от нямане какво да правя една вечер направих няколко замервания 0-100 на газ,защото на бензин както стана дума не става.Даде ми с половин секунда по-слаби времена от тия по книжка.Вдигал съм 150км/ч,но наистина предавките са къси и над 120 и идва в повече.Предполагам,че около 160км/ч е е тавана на възможностите на равно на газ
                              Моята кола като я взех на бензин вървеше като луда ,само при смяна от газ на бензин в движение колата поема 3 метра на пред без подаване на газ .. след време ми изгоря бензиновата помпа ,която смених чак след 6-7 месеца и колата през това време вървеше само на газ.. и след смяната едвам запали ,оборотите едвам ги закрепи.. след 10км на бензин се оправи .. работи много добре ,пали от раз , при плавно подаване на газ си върви ама няма нищо общо с преди ,сега като и дам газ повече заглъхва , от ауспуха мирише доста на бензин .. (къде е бензиновия филтър на тая темпра ? )
                              FIAT TEMPRA 1.6 75HP

                              Коментар

                              Working...
                              X