Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще сменям носачи. Някакви напътствия за операцията?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ще сменям носачи. Някакви напътствия за операцията?

    Преди седмица сменях спирачни дискове и забелязах, че имам по един заминал тампон на предните носачи (явно от тях ми хлопа предницата по неравности). Вече прегледах писаното из форума по тази тема. Първо мислех да сменя само тампоните, но после реших направо носачи. Ще ми бъде ли необходимо нещо по специално за самия ремонт? Ако някой е правил това упражнение скоро нека да сподели.Благодаря предварително.
    FIAT Marea 1.9 / TD75 (11/96)
    FIAT Punto 1.9 / DS60 (06/99)

    #2
    може да ти кажа как аз ги свалямпочвам от биалетката ,после да не се напъвам на шарнира,и накрая 4-те болта на тампоните

    Коментар


      #3
      тази операция я правих преди два дни, свалянето е елементарно за 10 мин и си готов но монтирането на новите носачи ми е.а майката за пръв път сменям носачи отне ми около 4часа при полеви условия
      TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
      UNO 1.0 FIRE

      Коментар


        #4
        Ако нямаш подходящи условия (канал) по-добре иди в сервиз. Като сменях моите носачи (в серзвиз) голям зор видяха с развиване на болтовете. Даже скъсаха два с гайковърта....
        FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
        ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

        Коментар


          #5
          Дано да не греша но 1.При Мареа носача не е свързан с биалетката както при Брава.2.Хлопането може и да е от биалетки,но ти си ги видял така че сменяй нещо дали носач или само тампони носача е комплект с шарнира и тампоните 75 лв.от АС метал.3.Смяната само на тампони е къртовски труд и нерво в домашни условия.4.Аз карам с турските носачи на АС метал вече 22000 км и никакъв проблем.
          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

          Коментар


            #6
            Не знам дали само на мен ми се е налагало, но при смяна при полеви условия, когато колата е на крик и само едното колело е във въздуха, трябваше да използвам скоби и стеги за да мога да прибера рамото за което се хваща биалетката и успея да врътна гайката от долу. Има и друг пиниз при тази ситуация, трябва металните скоби на тампоните да паснат много добре и да са почти хоризонтални, добре легнали на местата си за да може болтовете да захапят резбата. При мен бая се надигаха поради усилието, което упражняваше амортисьора. Може би първо трябваше да закача носача и спед това да слагам шарнира на място. Нека каже някой с по-голям опит. На мен ми бе за първи път!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              Vladim написа:
              Не знам дали само на мен ми се е налагало, но при смяна при полеви условия, когато колата е на крик и само едното колело е във въздуха, трябваше да използвам скоби и стеги за да мога да прибера рамото за което се хваща биалетката и успея да врътна гайката от долу. Има и друг пиниз при тази ситуация, трябва металните скоби на тампоните да паснат много добре и да са почти хоризонтални, добре легнали на местата си за да може болтовете да захапят резбата. При мен бая се надигаха поради усилието, което упражняваше амортисьора. Може би първо трябваше да закача носача и спед това да слагам шарнира на място. Нека каже някой с по-голям опит. На мен ми бе за първи път!
              колега като чета поста ти все едно аз съм го писал а иначе за да застане носача в удобно положение за да захванат болтовете аз повдигах с друг крик подпрян на спирачния диск, абе зор си е работата по смяна на носача и това е
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                А ква цена са тия носачи ?

                Коментар


                  #9
                  The_Wicker_Man написа:
                  А ква цена са тия носачи ?
                  аз ги взех за 55лв брой
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Кгато ги сменяш ако н е ти е проблем направи няколко снимки да може на някой от нас ако се наложи да сменя да има някаква идея за смяната
                    Fiat Marea 1,9TD100

                    Коментар

                    Working...
                    X