Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с педала на съединителя - Punto MK2 - 1,2i 2000г.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с педала на съединителя - Punto MK2 - 1,2i 2000г.

    Проблемът се прояви първоначално само със загуба на свободния ход на съединителя, а след това за много кратък период (в рамките на 20км в града) - педалът започна и все повече да не се връща и е необходимо да му се помага. Първа и задна скорост се включват също по-трудно.Миналата година е сменена горната помпа. Тази година след появата на този проблем е сменен и долният работен цилиндър, който натиска притискателния диск. След обезвъздушаване колата се оправя и може да се кара ден-два, но след това педалът на съединителя отново започва да не се връща, като накрая се стигне до пълна загуба на ход.Според вас къде трябва да се търси решението?
    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

    #2
    сам си си отговорил-някоя от помпите е умряла

    Коментар


      #3
      виж да не се е спукало маркучето(това при помпата на скоростите)ако е здраво проблема може би е при помпата сменяна миналата годинаогледай хубаво за течове на спирачна течност
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        #4
        Течове на спирачна течност няма.
        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

        Коментар


          #5
          когато педала не се връща съединителя боксува ли?
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #6
            nsn написа:
            когато педала не се връща съединителя боксува ли?
            Не. Мисля, че при проявяване на проблема отделя и по-ниско.
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар


              #7
              Благодаря за изказаните мнения! Мисля да сменя горната помпа и въпроса ми е, дали има ли някакви особености при смяната и (помпата до педала на съединителя)? Спомням си, че при смяната и в сервиза доста се позабавиха. Откачаха и педала и това дали е нужно?
              Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

              Коментар

              Working...
              X