Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неприятно бръмчене в таблото при студено време - мареа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неприятно бръмчене в таблото при студено време - мареа

    Сутрин при подаване на контакт се чува неприятен звук вътре в таблото отдясно на парното близо до джабката. Знаете ли какво е това и как може да се отстрани защото е много неприятно. След известно време този звук спира, като се позатопли малко купето.Помогнете?!

    #2
    Re: Неприятно бръмчене в таблото при студено време - мареа

    maksim_georgiew написа:
    Сутрин при подаване на контакт се чува неприятен звук вътре в таблото отдясно на парното близо до джабката. Знаете ли какво е това и как може да се отстрани защото е много неприятно. След известно време този звук спира, като се позатопли малко купето.Помогнете?!
    Вентилаторчето на датчика за вътрешна температура издава този звук.
    Прикачени файлове
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      И аз го имам, този проблем, но не ми е останало време, да се занимавам.
      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

      Коментар


        #4
        При мен няма датчик за вътрешна температура, но правеше същия проблем. Обаче разбрах от какво се получава и вече няколко години няма проблем. Това е моторчето, което управлява ел. клапата за входящ въздух в купето.Винаги, когато използваш този бутон вляво от бутона на климатика, (за вътрешна циркулация е), не гаси колата непосредствено когато си го включил или изключил. Преди да изгасиш, ако е включен, изключи го, изчакай няколко секунди, за да може клапата да отвори напълно и тогава гаси. Мисля, че точно това е причината за този звук - преди да се е отворила/затворила клапата, с изгасянето се спира тока и тя засяда в определено положение. И когато се даде на контакт, продължава да се отваря/затваря.
        Войната по пътищата не спира! Карай умно, стигни жив!

        FIAT Bravo_SX 1.6 16v 103 hp '97 + АГУ LOVATO

        Коментар

        Working...
        X