Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило-странен шум

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило-странен шум

    Колеги много рядко примерно 1 път в месеца, като потеглям на студена кола, при първото леко мърдане на гумата, сякаш от предна лява гума идва шум еднократен, като някакво изчукване , или силно припукване, чувам в купето, и толкова после няма и помен от това!Сменял съм биалетки по окачването преди 1 година, и накладки преди 2 месеца, но и със старите накладки го имаше този рядък шум, друго не е пипано по предницата! Някакви идеи?

    #2
    Колега сега като прочетох това твое мнение,и се замислих,от 6 мес карам стило и да ти кажа и аз съм чувал нещо подобно ,не повече от 3,4 пъти,и не се притеснявам,знам че всичко по предницата ми е на 100%
    Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

    Коментар


      #3
      Аз карам Стило от 4 години , и това го забелязах преди 1 година някъде! И аз предполагам че не е нещо сериозно но все пак някой може да знае нещо по темата!!

      Коментар


        #4
        Колегите, които разбират повече, да кажат. Но, на мен ми звучи, като тампон на амортисьор или каре, ако всичко друго е изрядно. Не казвам, че са разбити или за смяна, но може да има, някакъв мъничък луфт някъде.И все пак, това е само предположение.
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #5
          а на мен ми прилича на починал амортисьор.разлашкай предницата и ще стане ясно

          Коментар


            #6
            Сега като каза за разлашкване, се сетих, че преди време когато забелязах това изпукване, я натисках предницата няма пукания, а за изтекли амортисьори не може да говорим, нямам такива симптоми или лашкане при неравности, всичко си е стегнато на возия!!

            Коментар


              #7
              Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

              Коментар


                #8
                А на мен ти ми приличаш на погребален агент с тези категорични диагнози.Остава и да обясниш как един починал амортесьор ще припуква само ЕДИН път в месеца а след това няма да има и помен.Айде мисли малко преди да ръсиш диагнози.
                ivel написа:
                а на мен ми прилича на починал амортисьор.разлашкай предницата и ще стане ясно
                Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                Коментар


                  #9
                  първо знаеш,че от дистанция само се хвърля боб.второ дали пука един път или е чуто един път е съвсем друго.трето-правил съм цяла предница и колата си почуква,разклащам я и какво-единият амортисьор люлее като изтекъл,да,ама не.амортисьора беше напълно амортизиран и не изтекъл(чист).след смяната му с нов всичко беше ок.така,че има го и този момент

                  Коментар


                    #10
                    първо знаеш,че от дистанция само се хвърля боб.второ дали пука един път или е чуто един път е съвсем друго.трето-правил съм цяла предница и колата си почуква,разклащам я и какво-единият амортисьор люлее като изтекъл,да,ама не.амортисьора беше напълно амортизиран и не изтекъл(чист).след смяната му с нов всичко беше ок.така,че има го и този момент

                    Коментар


                      #11
                      А това нещо сега само в студеното време ли го прави или и лятото ??? Има ли вариант ако колата е улична да ти се намокрят апарата и при тръгване просто да е замръзнал/ запекъл и да изпуква докато се раздвижи. Служебната кола е така сяка сутрин сега в студеното време. при разклащане на колата изпуква и после е ок ...

                      Коментар


                        #12
                        Aми и при мен го има този проблем. Колата е Брава. Едно ужасяващо скърцане от предницата, когато колата е на място. В движение не го прави. Понеже имах проблеми с хидравликата и мислех, че е от това, но след като го оправих това...как да го нарека " Еднократно пукане с пречукване" си остана. Не го прави всеки път. И е без значение дали колата е студена или топла...въпроса е маневрата да е на място. По предницата всичко ми е наред, като изключим преден десен амтортисьор, който леко се е омаслил. Ще следя с интерес темата. Успех и безавариини км на всички
                        ФИАТ- Пътят е само формалност
                        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                        -----------------------------------------------------
                        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                        Коментар

                        Working...
                        X