Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нов софт за Крома?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нов софт за Крома?

    Първо искам да се извиня на модераторите, че пускам темата тук, а не в тунинг форума, защото смятам, че там мненията ще са пристрастни по отношение на моето питане.Изпада възможност за качване на нов софтуер за моята Крома. Софта е писан от ФИАТ и е предназначен конкретно за този модел и по-точно за полицейските автомобили в Италия. Мощността скача на 287к.с., за NM още нямам информация, както и за разхода. Знам, че е щадящ скоростната кутия. Искат да дам всички номера на колата и компа, защото софта се прави за конкретния автомобил и не може да се качва на друг. Идва на диск със сериини номера и т.н. Срока е до средата на следващата седмица, защото моя човек се прибира в България. Цената е 250 евро и вариант за измама е изключен!Та питането ми е, дали си заслужава да се скача в джаза или да си карам както до сега?п.п. Налагат се и някои промени в генерацията, но не са проблем.п.п.п. Имайте предвид, че познанията ми в тази област клонят към 0.
    207 тиква автомат
    новокромаджия 2.4 печка

    #2
    87к.с. отгоре само с ремап ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Re: Нов софт за Крома?

      Ако не ти стига мощността си заслужава да се хвърлиш в джаза колега. Но направи поне едно дино! Рън преди и след смяната на софтуера, за да разбереш колко точно си се хвърлил във въпросния "джаз"?
      FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

      Коментар


        #4
        Общо взето някой те хлъзга по пързалката.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          emzo написа:
          87к.с. отгоре само с ремап ?
          Както казах, абсолютно бос съм по въпроса. Не е ли възможно?
          207 тиква автомат
          новокромаджия 2.4 печка

          Коментар


            #6
            BO написа:
            Общо взето някой те хлъзга по пързалката.
            Да беше прочел какво съм написал, преди да се изкажеш!
            вариант за измама е изключен!
            207 тиква автомат
            новокромаджия 2.4 печка

            Коментар


              #7
              pplk написа:
              BO написа:
              Общо взето някой те хлъзга по пързалката.
              Да беше прочел какво съм написал, преди да се изкажеш!
              вариант за измама е изключен!
              Прочел съм много добре.Не ме интересува кой ще ти го носи.Това, което си написал е невъзможен вариант.Има много взаимоизключващи се неща в написаното от теб.
              A20DTH ЖТД ама не баш
              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

              Коментар


                #8
                За това съм пуснал темата, да прочета мнения.Давай по същество, кои са взаимоизключващите се неща?
                207 тиква автомат
                новокромаджия 2.4 печка

                Коментар


                  #9
                  pplk написа:
                  За това съм пуснал темата, да прочета мнения.Давай по същество, кои са взаимоизключващите се неща?
                  Ами като за начало - това е невъзможно покачване на коне само с нов софтуер. И няма как да се постигне това покачване на конете като щади кутията.Поискай само да ти дадат въртящия момент за тези коне и сам ще стигнеш до този извод. :D Има и още ама няма смисъл да изброявам защо това е невъзможно да стане с оригиналния хардуер.
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    В Италиа мапват полицейските коли, толкова колкото и тук.Отвори просто за справка сайт на някоя тунинг фирма - диджитал тунинг или друга и виж аджеба на колко ги мапват хората и после си мисли има ли пързалка намазана с тънко масло или да
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #11
                      Твърде е възможно да сте прави за софта, не споря, но опит за измама в конкретния случай е абсолютно невъзможен. Имам още няколко дни да се пообразовам.Поздрави!
                      207 тиква автомат
                      новокромаджия 2.4 печка

                      Коментар


                        #12
                        Виж това. http://www.italianspeed.eu/en/chiptu...00-hp-361.html
                        Fat Croma 1.9 16v multijet
                        Ex..FIAT MAREA 1.8.16v HLX

                        Коментар


                          #13
                          Колеги, длъжен съм да призная, че сте прави!!!!След като ме вкарахте в мисли, проведох един разговор с моя приятел и нещата бяха изяснени. Софтуера вдига мощността до 238 к.с а NM до 440. За достигане на 287 коня, се добавял още някакъв компютър, който е включен в цената и се командва от копче на волана. Данни за въртящия момент ще имам в понеделник. Към момента не съм особено навит за такава покупка, имайки предвид данните на скоростната кутия. Благодаря отново и приятна вечер!
                          207 тиква автомат
                          новокромаджия 2.4 печка

                          Коментар

                          Working...
                          X