Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скоростите ту влизат трудно, ту гладко. Защо?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Скоростите ту влизат трудно, ту гладко. Защо?

    Здравейте колеги! Съединителят е на 50000, обаче скоростите влизат според както ѝ кефне на колата. Има дни, в които нямам никакъв проблем, а в други задната се чува до Перник, като я намъквам, и то ако изобщо реши да влезе. По-често си е добре колата. Проблемът не зависи от нищо. Жилото ми изглежда читаво, а и проблемът явно е в отделянето, а не в зацепването, тъй че е все тая как е жилото. Има ли такъв вариант съединителят да се е "полуизносил"
    браво 1,6/90 - 09 г.

    #2
    На мен чат-пат първа и задни ми хрупат, ама както казваш, не виднаги.Не знам ако натегна жилото (ако въобще се натяга на тая кола) дали ще има ефект...
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      Чат-пат да. Ама сега задната хърка грозно и не влиза. Ни междинна газ, нищо не помага. Първата също. Или си влизат, като с нов съединител, ама на другия ден. Жилото го отпуснах малко - не помогна особено. Само педалът стана по-лек.
      браво 1,6/90 - 09 г.

      Коментар


        #4
        slonikon написа:
        Чат-пат да. Ама сега задната хърка грозно и не влиза. Ни междинна газ, нищо не помага. Първата също. Или си влизат, като с нов съединител, ама на другия ден. Жилото го отпуснах малко - не помогна особено. Само педалът стана по-лек.
        Колега пробвай следното нещо при спряла кола разбира се: натискаш съединителя и вкарваш на втора, после вадиш втората и буташ на задна. При мен на пунтото този похват винаги бачка и задната влиза супер мазно, иначе не хърка ама не е мазно влизането

        Коментар


          #5
          Знаеш ли какво е количеството и качеството на маслото в скоростната кутия? При мен до скоро хъркаше задната, като долях 0.5л се оправи, сега не се чува.
          Fiat - Stilo 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            monstera написа:
            Знаеш ли какво е количеството и качеството на маслото в скоростната кутия? При мен до скоро хъркаше задната, като долях 0.5л се оправи, сега не се чува.
            Наскоро се сещах да го проверя, ама едно ли ми на мисъл
            "Без сърца, сме просто машини"
            Toyota Prius 1.5 Hybrid
            EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

            Коментар


              #7
              Задната предавка няма синхронизатор. Затова е значително по-добре ако вместо да опитвате да включвате предавката при напълно спрял автомобил - да го правите когато той се движи едва-едва, например с 1-2 см / сек. Това ще ви гарантира, че зъбните колела няма да стоят едно срещу друго, а постоянно ще сменят позицията си. Това е достатъчно за предавката да влезе. Друго, което може да опитате, е когато задната отказва да влезе - да включите коя да е друга предавка или пък да опитвате да включите задна и съвсем леко да отпуснете съединителя, колкото валовете да се разместят един спрямо друг. Друг полезен съвет е задната да не се включва никога с натиснати спирачки. Ако се оставя на автомобила възможност да се задвижи, задната почти винаги влиза като по мед и масло. Това важи само ако съединителят е добре обезвъздушен. Не пречи да се направи един цикъл по обезвъздушаване. Браво, Брава и Мареа 1.9 JTD са с хидравличен съединител, така че натягане на жилото е безсмислено като операция.

              Коментар


                #8
                Освен нещата дето ги написа Оги, виж и тампона на СК да не е заминал
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар

                Working...
                X