Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Общ въпрос за цени на лагери в скоростна кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Общ въпрос за цени на лагери в скоростна кутия

    някой има ли представа горе-долу в какви ценови диапазони се движат лагерите вътре в скоростната кутия? понеже имам за смяна 2 броя. не знам точно кои са та се чудя колко струват. знам че въпроса е глупав, но отговор от сорта до 30 кинта боря или до 130 кинта броя ми върши работа
    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
    Fiat Bravo'97 1,6 16v
    Fiat Tempra'91 1,6 mono

    #2
    Re: Общ въпрос за цени на лагери в скоростна кутия

    pakumba написа:
    някой има ли представа горе-долу в какви ценови диапазони се движат лагерите вътре в скоростната кутия? понеже имам за смяна 2 броя. не знам точно кои са та се чудя колко струват. знам че въпроса е глупав, но отговор от сорта до 30 кинта боря или до 130 кинта броя ми върши работа
    не мога да ти кажа със сигурност ,но един приятел на бравото му се наложи да сменя там лагери ,линьони и т.н.майстора го посъветва да търси скоростна кутия 2-ра употреба : хем направо се слага ,хем по малко работа ,хем с пъти по-евтино !! като му каза ,че само частите ,ще му излезнат колкото скоростната кутия !
    фиатче Браво 2.0

    Коментар


      #3
      Re: Общ въпрос за цени на лагери в скоростна кутия

      tomazo написа:
      не мога да ти кажа със сигурност ,но един приятел на бравото му се наложи да сменя там лагери ,линьони и т.н.майстора го посъветва да търси скоростна кутия 2-ра употреба : хем направо се слага ,хем по малко работа ,хем с пъти по-евтино !! като му каза ,че само частите ,ще му излезнат колкото скоростната кутия !
      Съгласен съм напълно, че втора употреба е по-добре да се вземе! Току виж си попаднал на калпав майстор, който не ти сглоби скоростната кутия, както трябва... А пук повечето продавачи на части втора употреба дават гаранция макар и малка. Скоростите щом се "качат" ще се проличи, ако има проблем.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        да,забравих да да допълня ,че ако купуваш скоростна кутия 2-ра ръка ,задължително да искаш ГАРАНЦИЯ !защото едно сваляне и качване ти е 70-100 лева ,и не дай си боже не работи ,само да си играят да ти качват и свалят ,отделно масло ,семеринги чудесии !Най-добре ,обиколи моргите то си е до късмет де ,ама ако попаднеш на читава ,само ти я сменят и забравяш !p.s.хич не им е силната част скоростните кутии на фиатите ,мое мнение ,ама не познавам някой ,който да не е имал проблеми !
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #5
          tomazo написа:
          ...p.s.хич не им е силната част скоростните кутии на фиатите ,мое мнение ,ама не познавам някой ,който да не е имал проблеми !
          Ахам! http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=10207
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            Vladim написа:
            tomazo написа:
            ...p.s.хич не им е силната част скоростните кутии на фиатите ,мое мнение ,ама не познавам някой ,който да не е имал проблеми !
            Ахам! http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=10207
            и аз си купих една скоростна кутия ,добре че на късмет намерих за ХГТ ,иначе го бях закъсал отвсякъде -а и обявяваха цифри от сорта на 650-850 лв. за нещо което нямат
            фиатче Браво 2.0

            Коментар


              #7
              ами при мен случая е, че кутията вече е на земята и е разглобена, ясно е че има 2 лагера за смяна. майстора е приятел и казва че всичките лагери в скоростната кутия да се сменят е някъде към 400 лв, обаче мен ме интересуват само 2. не ги знам дори кои са, понеже колата не е в софия, а малко далечко, пък и дотам не мога да натоваря една скоростна кутия и да я карам. а и гаранция на ск. кутии няма, дори и да ми дадат не ми се минават 250 км да я оставя и след 1 ден пак и ида дотам и да си я взема и да я върна на италианеца. та затова съм се спрял на смяна на лагерите.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #8
                Аз имам същия проблем като теб.преди няколко дни бях при hit-ko в Ямбол.Оказа се че имам лагери за смяна в скоростната кутия.Посъветваха ме да търся втора употреба,но едва ли ще намеря от Купе.Незнам но мисля че трябва от друг модел Фиат да стават.Някой ако може да помогне
                COUPE 1.8 16V
                Volvo XC90 T6

                Коментар


                  #9
                  преди 1 година сменях на уното чарковете в скоростната кутия -3 синхронизатора по 20 лв единия,и 2 лагера по 30 лв броиката .обаче мен ако питаш си намери кутия втора ръка но да е изрядна.моита я прави маистор вече 2-ри път и сам краино разочарован от ремонтите и.ремонта ми излезе близо 300 лв, а на моргата ги имаше за по 200. а за бравото сигурно двоино повече пари ще дадеш.от какво се счупи прочем кутията ?
                  Tipo 1.6 i.e. '94

                  Коментар


                    #10
                    определено и аз бих предпочел да сложа 2 ръка, но да е сигурно, че е читава, няма сао да слагаме и махаме скоростни кутии я. обаче в случая нямам избор, понеже колата е на 250 км от софия и трябва да я купя, да я натоваря и да я закарам и дотам, няма как да стане. между другото моите лагери са 1-35лв, 2-60лв, 3-80лв. проблема дойде от марката, не веднъж съм казвал,че фиат имат проблеми със скоростните кутии и те са направо като консуматив. това е единствената кола с такива проблеми.
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      мойта ск. кутия също вие на 1 и 2, че и на 3-та скорост.... консуматив, кво да го правиш....преди два месеца като я сваля майстора да ми сменя 1 тапа на блока точно под нея му викам - кво ша прайм със скоростната кутия? той ми отговаря - карай докато се счупи, после намираш една 2-ра употреба - сваляме старата и слагаме новата... от мен да знаеш - няма добри майстори на ск. кутии и по-добре да рискуваш с една 2-ра употреба, отколкото да правиш ремонт, да не стане и само да си даваш парите...а на тоя майстор съм му се доверил на 100 %!!!!
                      Fiat Punto 1.1-Синята птица
                      Lancia Libra SW 2.4-JTD-Самолета! RIP - продава се на части...
                      Lancia Libra SW 1,9-JTD 115 hp

                      Коментар


                        #12
                        Има майстори и още как.Точно в бургас ми прехвърлиха всички части от една скоростна кутия в друга и нямах никакъв проблем след това.Правил съм и диференциал на П-125 и колкото да е странно изобщо не виеше,но майстора беще на майна си райна в едно ловешко село.Та който може си го може.Просто е голяма играчка.
                        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                        Коментар


                          #13
                          аз съм сменял лагерите на диференциала 2са по 50лв парчето другите са евтинки по 20лв

                          Коментар

                          Working...
                          X