Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Шум в скоростната кутия

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Шум в скоростната кутия

    Уважаеми колеги,Моля за мнения по следния възникнал казус: каква може да е причината като съм на 5 скорост и върна газта да има виене в предавателната кутия. Това ми се случва от 2 месеца, при скорост над 80 се чува доста изразително. Майстора провери нивото на масло и се оказа че е ок.
    FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
    FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
    FIAT Stilo 1.2 16V LPG

    #2
    Провери само на 5 скорост ли го прави и при изключване от скорост дали още го има ,иначе ако вие само на 5 сигурно е лагер
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      fuel injekcion написа:
      Провери само на 5 скорост ли го прави и при изключване от скорост дали още го има ,иначе ако вие само на 5 сигурно е лагер
      Вие само на 5. На неутрална е ок. Този лагер, дали може да се сменя или трябва цялата кутия и до кога мога да си позволя да я карам така?
      FIAT Brava 1.4 12V, FIAT Punto 1.7 TD
      FIAT Stilo 1.9 Jtd, FIAT Brava 1.2 16V CNG
      FIAT Stilo 1.2 16V LPG

      Коментар


        #4
        сменяват се обаче парите не са изобщо малко ,а купих ли 2ра употреба кутия не се знае колко е здрава и по добре си смени твоя лагер ..
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #5
          карай и да не ти пука, моято хърка откакто е в мен, а то не е никак отскоро.
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            при мен има виене от диференцяла, леко е само аз си го чувам другите не им прави впечатление, отделно при високи обороти и бърза смяна 2ра и 3та хъркат, при ормална смяна нямат проблеми. A понеже сменях полуоска, маслото което източих на 7000км беше меко казано ужасно,...Така я взех, вече 15 000 съм и навъртял и няма ядове, а доста зор са видяли скоростите. Чакам да се предадът скоростите или съединителя и ги сменям заедно и двете.

            Коментар

            Working...
            X