Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПРОБЛЕМ не мога да превключа на скорост!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Виж първо нивото на спирачната течност! Хидравличната с-ма на съединителя се захранва от резервоара на сирачките, само, че от по-високо ниво, така, че преди да откажат спирачките /поради липса на спир. течност / отказва съединителя! Това става при изтичане на спир. течност от помпата на съединителя или по-често, от цилиндъра на съединителя - и двете се виждат на картинката. В този случай се сменя или помпа или цилиндър без да се търси вариант за ремонт - просто няма качественни гумички! Но за да ти падне нивото на спир. течност, причина може да бъде и теч в спирачната с-ма - провери за омасляване по колелата. Друга причина за проблема може да бъде и счупено парче от феродото на фер. диск, но е редно първо да се започне с проверка по хидравличната с-ма !

    Коментар


      #17
      hit-ko написа:
      Виж първо нивото на спирачната течност! Хидравличната с-ма на съединителя се захранва от резервоара на сирачките, само, че от по-високо ниво, така, че преди да откажат спирачките /поради липса на спир. течност / отказва съединителя! Това става при изтичане на спир. течност от помпата на съединителя или по-често, от цилиндъра на съединителя - и двете се виждат на картинката. В този случай се сменя или помпа или цилиндър без да се търси вариант за ремонт - просто няма качественни гумички! Но за да ти падне нивото на спир. течност, причина може да бъде и теч в спирачната с-ма - провери за омасляване по колелата. Друга причина за проблема може да бъде и счупено парче от феродото на фер. диск, но е редно първо да се започне с проверка по хидравличната с-ма !
      Много ти благодаря ! Все се надявах ти да се включиш ! Ще го проверя на обяд ! А възможно ли е да не е изтекла течността а да е за смяна просто да се е пресекла или нещо такова!
      Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
      Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

      Коментар


        #18
        КОЛЕГИИ-Й Имате едно голямо черпене от мен сипахме спирачна течност до горе напълни се и лявото казанче което беше празно, напомпихме малко излезе въздуха и ТРЪГНАА!!! Като по масло влизаха скоростите! Много съм благодарен на hit_ko за оказаната помощ!ИСКАМ да ви кажа да не ходите НИКОГА на сервиз Диневи(или Дуневи) там в събота като нищо щяха да ми сменят съединителя без изобщо да погледнат нивото на течностите! То и аз съм си виновен ама като не знае човек от къде да знае!!!
        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

        Коментар


          #19
          rustson написа:
          КОЛЕГИИ-Й Имате едно голямо черпене от мен сипахме спирачна течност до горе напълни се и лявото казанче което беше празно, напомпихме малко излезе въздуха и ТРЪГНАА!!! Като по масло влизаха скоростите! Много съм благодарен на hit_ko за оказаната помощ!ИСКАМ да ви кажа да не ходите НИКОГА на сервиз Диневи(или Дуневи) там в събота като нищо щяха да ми сменят съединителя без изобщо да погледнат нивото на течностите! То и аз съм си виновен ама като не знае човек от къде да знае!!!
          Но не забравяй да видиш каква е причината за по-ниското ниво. А иначе hit-ko си е hit-ko. И аз съм много доволен от него.

          Коментар


            #20
            doofiat написа:
            Но не забравяй да видиш каква е причината за по-ниското ниво.
            Ммда, това е важно!
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #21
              Ще го следя дали намалява! Иначе беше точно до ръба на преливника към казанчето на съединителя!
              Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
              Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

              Коментар


                #22
                според мен и аз сам се сбласквал с това е от горната помпа педала остава ли в долно положение при ме някога прави така това е от горната помпа гумичката и изпуска и маслото остава между двете гумички и няма правелна циркулация
                Fiat Croma 2.5TD 86

                Alfa Romeo 2.5TD 94

                Коментар


                  #23
                  Колеги пак я овапцахме! Една седмица няма проблем и днес на път за Младост пак не ще !!! Педала не остава долу ама просто става твърд и не ще да включи! Като напомпя малко и се оправя! Закарах я на сервиз да обезвъздушат съединителя! Казаха че са го обезвъздушили "УЖ" ама нямало ефект според тях съм бил за нов съединител! Седнах отначало неще, като понапомпих никакви проблеми цялата София я минах до в къщи! И така сега е в гаража и се чудя какво да правя! Дайте идеи - не мога да гарантирам че тея изобщо са го обезвъздушили щото бяха големи мързели, аз исках да сменя цялата спирачна течност че плуват някви мизерии вътре и си мислех да не запушват тръбичките, ама онея ги мързи и две не виждат(официално нямали машина за обезвъздушаване)! Какво да правим казвайте! П.С.Течността не е мръднала от както сипах!П.П.С.Според мен няма начин да е от съединителя защото това поведение ще е постоянно ако е от него, а то се оправя от време на време!
                  Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                  Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                  Коментар


                    #24
                    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                    Коментар


                      #25
                      Пичове дайте няква идея че не става така! Днес пак си я карах и нямаше никви проблеми! Знам ли го кога пак ще се появи не искам да се озова на дълъг път в кофти ситуация! Днес ми казаха да си сменя всички маркучи на хидравликата!Дали ще помогне това?
                      Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                      Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                      Коментар


                        #26
                        rustson написа:
                        Пичове дайте няква идея че не става така! Днес пак си я карах и нямаше никви проблеми! Знам ли го кога пак ще се появи не искам да се озова на дълъг път в кофти ситуация! Днес ми казаха да си сменя всички маркучи на хидравликата!Дали ще помогне това?
                        Съчуствам ти пич, ама хидравлика в съеденителя не всеки има... Позабутай се в другите форуми, на ситроен в частност там май са им по-разпространени тез екстри...
                        Alfa 156 1.8 TS 16V 144hp
                        --- в сърцето завинаги... ---
                        Fiat Tipo 1.4 DGT karb. 78hp

                        Коментар


                          #27
                          мога да ти кажа нещо но не съм сигурен че ще помогне когато ти натискаш педала някои да види да ли долната помпа натиска рамото за съединителя
                          Fiat Croma 2.5TD 86

                          Alfa Romeo 2.5TD 94

                          Коментар

                          Working...
                          X