Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на табло на пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на табло на пунто

    Здравейте, поразгледах с търсачката и не намерих отговор за конкретния въпрос. Ако има се извинявам.Моето табло е с жило за скоростомера, а вчера си взех такова от 1.6 което се оказа че не е и вместо него има една малка букса допълнителна която води само към една лампа която е в повече и една цяла платка, но не се включва никъде по таблото освен в лампата. Всичко си работи само не отчита скоростомера. Има ли вариант да се направи да тръгне, защото не ми се разглобява новото табло, че после стрелките показват с отклонения( това е и причината поради която го взех) Ако някой може да ми помогне ще съм благодарен Мерси предварително.

    #2
    колега новото табло не ти е с жило ,а е с датчик .. търсиш датчик на мястото на жилото и си ти сменя се в скоростната кутия дето влиза и в таблото
    FIAT TEMPRA 1.6 75HP

    Коментар


      #3
      Демек трябва да си взема кабела от скоростите до таблото от такова пунто с датчик, вместо с жило ?В смисъл датчика на мястото на жилото ли седи на скоростната кутия или си е на съвсем друго място? Извинявам се за тъпите въпроси ама .. Ако някой има свестен менюъл или картинки ще ми е най- лесно да го разбера

      Коментар


        #4
        Insane написа:
        Демек трябва да си взема кабела от скоростите до таблото от такова пунто с датчик, вместо с жило ?В смисъл датчика на мястото на жилото ли седи на скоростната кутия или си е на съвсем друго място? Извинявам се за тъпите въпроси ама .. Ако някой има свестен менюъл или картинки ще ми е най- лесно да го разбера
        еми колега старото ти табло има жило от скоростите до таблото което се върти ,а новото табло му намираш датчик дето влиза в скоростите на мястото на жилото прекарваш си кабелчето до таблото и си вкарваш буксата
        FIAT TEMPRA 1.6 75HP

        Коментар


          #5
          Я без филм , земаш задната бяла част на старото ти табло , с километража , скоростомера остава с жилото префарляш си уредите (държат се на по 3 гайкит от зад) от 1.6 и газ до ламарината платката от зад е еднаква ... Датчици кабели жила ,я без филми СТРЕЛКИТЕ НЕ СЕ ВАДЯТ , излизат направо с уредите и циферблатите ! Вероятно на това от 1.6 ще имаш и чек за СТОП светлините ако не светят... Правих го тоз филм вече. Преди време и аз получих едно табло от 1.2 такова и се чудех кво да прая като разгледах видях че всичко е 1 кам 1 и просто си оставих старата основа с жилото и си преместих нивомера и уреда за водата и от другия край оборотомера ... и сичко ток и жица .
          >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

          Коментар


            #6
            Вчера точно това направих, седнах и разглобих таблата с идеята да прехвърля останалите уреди. Ама има малка разлика във вътрешното оформление на 1.6 таблото ( липсват едни пластмаси) и не влизат в дупките шпилките на другото табло.ГЛедах го умувах го ... а и като се позамислих супер много ме дразни клатушкането на стрелката при подаване/ отпускане на газта когато е с жило. Днес звъннах на човека от който взех таблото да ми прати и датчика с буксите и към таблото задните букси и към самия датчик, ще го мисля тия дни само как се свързва точно, че не намерих схема никва на таблото. Пък и много много ме няма по тия схеми така че ще ми е безполезна :> Поне лентовата част отзад е супер елементарна и може лесно да се проследят проводниците :>Тая допълнителната платка с лампичка и букса отзад за чек светлини ли е че я гледах и и се чудех закво е като никъде не се свързва. Аз я махнах щото нямам букса да и включа отзад.

            Коментар

            Working...
            X