Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Забавяне при потегляне на Croma 1.9

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Забавяне при потегляне на Croma 1.9

    Карам Fiat Croma 1.9 2005г. с автоматична скоростна кутия.При потегляне има едно забавяне от 2-3 секунди.Т.е. при рязко подаване газ колата не тръгва веднага.Някой има ли представа на какво се дължи това?

    #2
    Някаква система против изгъзици (въртене на гуми)
    FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
    FIAT Punto sx 75 '94

    Коментар


      #3
      slav4o_vt написа:
      Някаква система против изгъзици (въртене на гуми)
      Няма такова нещо. Гарантирано има проблем в кутията.Предполагам след въпросните 2-3 секунди а може би и повече, колата започва да потегля леко. След около 2000rpm започва да се изстрелва нормално или ?

      Коментар


        #4
        Колата потегля леко и след 2-3 секунди се изстрелва.Освен това при рязко подаване на газ двигателя се изфорсира със забавяне.

        Коментар


          #5
          По впечатления и разкази от други хора, всички 1.9 автомати се държат по този начин. Не мисля, че има някакъв проблем.
          207 тиква автомат
          новокромаджия 2.4 печка

          Коментар


            #6
            Правиш лог и гледаш, какво се случва.
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              Лошото е, че компа не записва никакъв проблем с кутията (гледал съм на 2 кроми). По никакъв начин кутията не трябва да има такова поведение, независимо на какъв мотор е. Карал съм 6 Кроми с 1.9 автомат и 4 от тях имаха тези симптоми при потегляне. При някои фрапантни, при други не чак толкова. След това няма никаква драма. Останалите 2 бяха перфектни и нямаше абсолютно никакъв лаг или каквото и да било забавяне при тръгване. Аз лично се съмнявам за някакъв вид механичен проблем, който за съжаление не мога да кажа какъв е. Моето мнение е, че трябва да се диагностицира механично по някакъв начин, примерно да се провери състоянието на маслото и т.н.

              Коментар


                #8
                Карай си спокойно колата.Проблем мисля,че нямаш.
                Fiat Stilo 1,9 jtd 115.Audi A4 AFN 110.Astra GTC 19 DTH 150 HP

                Коментар


                  #9
                  Благодаря ви за мненията.И в сервиза вдигат рамене и казват че е нормално.Явно така ще я карам.

                  Коментар

                  Working...
                  X