Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за Пунто 1,3JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за Пунто 1,3JTD

    Здравейте. Смятам да закупя Пунто 1,3 JTD за дъщерята. Този модел има филтър за твърди частици? Създава ли проблеми? Какво друго евентуално прави проблеми и на какво да наблегна при огледа?Този раздел е за всичко ИЗВЪН техническите въпроси за автомобилите. Местя темата.
    Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
    Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

    #2
    купувай и не се замисляй.само гледай да не е на много километри

    Коментар


      #3
      Благодаря, че темата е преместена на правилното място. Нов съм във форума и все още се ориентирам. Колата е с регистрация края на 2004 г. По километраж - около 130к. Дъщеря ми е млад шофьор без никакъв опит и затова питам за този филтър. Не ми се иска да я вкарвам в разни филми.
      Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
      Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

      Коментар


        #4
        Мотора е с верига, която се сменя. Разтраква се.Ако е на 100 000км няма да има все още ядове. Не е толкоз скъпа, въпроса е като стане за смяна, да си намериш читав сервиз.Колата няма филтър за твърди частици.Икономичен и здрав мотор.Колата като цяло има проблем със СИТИ режима, лесно отстраним, ел. хидравликата е идеална за жена.Окачването - за него нищо не мога да ти кажа, освен че вози твърдо.Виж кормилната рейка като я оглеждаш.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Много благодаря за отговора. Мисля, че тази кола е правилният избор в моя случай.
          Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
          Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

          Коментар


            #6
            Аз също мисля, че за твоя случай е правилен избор. Кара се лесно, моторчето дърпа добре, разхода според колегите е 5-5.5л/100 км градско, което ми звучи доста ниско. Emzo добре е описал всичко. Имам наблюдение над едно Добло и три Корси със същия мотор. Искат само хубаво масло, но не е голям разход, защото събира около 3 литра само. В английския форум препоръчват да се преглежда веригата при екземпляри около 170-200 000 км. Все пак успокоителите са от мек материал и е хубаво да се погледнат, но не са скъпи http://www.axm-auto.com/index2.php?b...=14&subcat=413 .
            Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

            Коментар

            Working...
            X