Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смрад идваща от изпускателната система

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смрад идваща от изпускателната система

    Проблема ми е следния, забелязах че (най-често като запаля колата) при връщане назад (може би защото при "прикарването" съм отворил вратата и гледам... ) се усеща смрад като от развалени яйца. Дали е от катализатора или по-скоро е някакъв конденз по гърнетата ? Скоро време ще да го махам катализатора , драснете къде ще дадът и някой лев на лично за да не се прави реклама ако е проблем Неможах да намеря подобна тема със търсачката...Поздрави !!!
    Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
    Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
    Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
    Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
    Убий скороста - Спаси дете!

    #2
    А случайно да имаш проблеми с разхода на бензин ? Виж една диагностика какво ще покаже, че при мен се оказа ламбда сонда, хем не набива грешка, защото показва някакви полуприемливи стойности, хем като паркирам на заден ход си вдигах прозореца.
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    Коментар


      #3
      Ето една полезна тема с координати на хора, ако решиш да махаш катализатора http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...%EE%F0&start=0
      punto HGT

      Коментар


        #4
        Ами днес забелязах само на 1вото палене сутрин мерише гадно, преди да е загряля (след паленето) като я "изрежа" на някой светофар...Иначе вече при загряла кола не се усеща проблем иначе за около 220-240 км някаъде смесено + много стръмен участък в продължение на 5км демек 2-ра , 3-та предавка... 60 лв мисля .. та отиват около 10/100 (безнзин 95) а и още и се кефя и малко повече газчица и давам Благодаря "дидич" за темата ще се възползвам скоро време
        Punto SX 1.7D -57hp 1996 г. Ex
        Laguna RT 2.2D - 83hp 1995 г. Ex
        Brava SX 1.6 16v - 103hp 1999 г. Ex
        Laguna RT 1.9DTI - 98hp 1998 г. Driving
        Убий скороста - Спаси дете!

        Коментар


          #5
          Аз имам проблем с климатика като го пусна и първите мин мирише кофти, казаха ми че са бактерии, пръсках смених филтера и пръсках с възможни препарати, миризмата намаля но пак си я има .

          Коментар


            #6
            И аз имам подобен проблем с мириса... след като си махнах катализатора мани ,че колата се отпуши и имам чувството ,че гори по малко ама си и понамирисва от скоро съм с правя генерация и едно гърне в средата и крайно .... колата доста бръмчи , но когато махах катализатора ми сложиха права тръба ....... сега се замислям за резонаторно гърне ще има ли ефект моля дайте мнение ! колата гадно ръмжи в ниските 1000-2000 оборота ... после се оправя дори и по тиха става !
            Fiat Marea 2001 1.9 110+ powered by Emzo.
            Ex.Bravo 1997 1.8 GT

            Коментар

            Working...
            X