Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем - счупена стойка на датчик Колянов вал Пунто 1.6

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем - счупена стойка на датчик Колянов вал Пунто 1.6

    Здравейте, колеги! Имам неприятен проблем, стойката до шайбата за коляновия вал е отчупена и в последствие датчик хол не функционира....Въпроса ми е има ли решение на този проблем?Самата стойка не е ли подменима или е слята с блока, защото не мога да преценя?
    Fiat Punto 1.4 GT
    Mitsubishi Galant 2.5 V6 Automatic

    #2
    Естесвено че е отделен капак. Факта че е от алуминии трябваше да те наведе на тази мисъл. Варианта ти е заваряване на аргон или изработването на стойка от желязо и закрепване към картера или болта, който се подава на снимката.
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар


      #3
      Благодаря ти за отговора Колега, вече ми е по-спокойно.Мислих този вариант с болта и да се изработи стойка,но не трябва ли датчика да е на определени милиметриот самата шайба, има ли значение? Ще бърка ли запалителнатасистема ако не е заводска стойка?
      Fiat Punto 1.4 GT
      Mitsubishi Galant 2.5 V6 Automatic

      Коментар


        #4
        кола

        Да пробваш с една пластина да е хванеш за другия болт и после за датчикатрябва да е до 1мм
        Прикачени файлове
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          от желязо не става ,просто защото датчика е електромагнитен и никога няма да запали

          Коментар


            #6
            Няма проблем,ще работи,датчика отчита промяна в магнитното поле
            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

            Коментар


              #7
              ти колко пъти пробва с метална стойка и колата запали.хората не случайно го правят от алуминий.не пишете празни приказки.на автора- иди си купи стойка втора употреба,струва 10лева.

              Коментар


                #8
                На 100с на дигиплекса ми бяха метални и си работеше,на АБС също са в желязо и си работят.Датчика е сърцевина и намотка и работи с челото
                FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                Коментар


                  #9
                  ivel написа:
                  иди си купи стойка втора употреба,струва 10лева.
                  Моментално купувам, но никой не продава тази въпросна стойка..Не е да не съм търсил, за това пуснах и темата, ще опитам да си изработя стойка от алуминиева планка.И аз мисля, че от желязо не е много удачно.Ако знаете някой, който може да продава детайла пишете.Поздрави и благодарности на всички отзовали се по темата.
                  Fiat Punto 1.4 GT
                  Mitsubishi Galant 2.5 V6 Automatic

                  Коментар

                  Working...
                  X