Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвместимост на скоростни кутии

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвместимост на скоростни кутии

    Здравейте, понеже по нещастие онзи ден счупих нещо в скоростите или диференциала, а като я закарах на майстор оня ми вика съединител и го сменихме... и като да си взема колата проблема същия Свърже на прескачащи зъбни колела, но е много повече след всичкото мъчене да се види какво е ... Та ще търся скорости. Колата е пунто спортинг 1.2 16 В 86 коня. И гледам тук http://fiat-punto.oneinform.com/teh.html предавателните числа имат разлика с другите пунта само на 5 та предавка. Това значи ли че няма да станат кутийте и каква е разликата от 0,897:1 на сегашната ми кутия и ако сложа такава с 0,902:1 за пета предавка ако стават разбира се. Намерих и близо до сервиза където е колата един спортинг ама се оказа 1.6 Неговата кутия дали ще стане ? че в тоя сайт няма никакви данни? Ще бъда благодарен ако ми кажете какво да търся, мерси!

    #2
    1во. Смени майстора!! При явен проблем в скоростите да ти каже съединител и да ти върне колата с шум от кутията е много срамно! :D2ро. Не съм специалист по пунтовските кутии, но разликата в предавалтелните числа е пренебрежимо малка и едва ли ще го усетиш. Принципно 5та ще е по-дълга. Иначе явно твойта кутия е повлякла зъбите щом все пак успяваш да караш колата.
    ||El Paso Performance|| Мойте обяви ||
    // Fiat Tipo 5-door 1.4 SOHC // Fiat Tipo 1.6 DOHC 3-door Trackday project // Lancia Dedra HF Turbo // Fiat Tempra SW 4x4 //

    Коментар

    Working...
    X