Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Къде е щеката на скоростите на Крома 2.4 Mjet?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Къде е щеката на скоростите на Крома 2.4 Mjet?

    Някой знае ли къде се намира щеката за проверка на маслото в автоматичната скоростна кутия при Кромата - 2007г. 2.4 Mjet. ???Отделена тема. Въпроси по технически въпроси - в отделни теми, в съответните раздели.Темата за Крома като автомобил втора ръка не е чат за всичко.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Re: Къде е щеката на скоростите на Крома 2.4 Mjet?

    dolarcho написа:
    Някой знае ли къде се намира щеката за проверка на маслото в автоматичната скоростна кутия при Кромата - 2007г. 2.4 Mjet. ???Отделена тема. Въпроси по технически въпроси - в отделни теми, в съответните раздели.Темата за Крома като автомобил втора ръка не е чат за всичко.Модераторски екип на fiat-bg.org
    Ми тука не знам някой да я е търсил досега - доста е нов модела. Ама най вероятно на кутията. Бих я търсил в задната част на кутията, откъм купето. Като се бръкне между акумулатора и сервото. Ако няма място да се бръкне там - на канал.
    Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
    Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
    ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

    Коментар


      #3
      Има кутии, които не са с щека, а с пробка. Ако е с пробка, леко се разхлабва и ако сълзи, значи нивото е добро. Така че, огледай хубаво.
      Fiat Punto`04 1.2 60hp.
      Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
      ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

      Коментар


        #4
        Re: Къде е щеката на скоростите на Крома 2.4 Mjet?

        dolarcho написа:
        Някой знае ли къде се намира щеката за проверка на маслото в автоматичната скоростна кутия при Кромата - 2007г. 2.4 Mjet. ???
        Ако идеята е да се провери нивото на маслото в автокъща или друг вид полеви условия - според мен е абсурд. Няма щека за ниво на маслото. Процедурата по проверка на нивото е малко сложна и се работи на повдигач, маха се кората под двигателя, от долната страна на кутията се развива една пробка и се гледа дали от нея изтича масло (при предварително подгрято масло в кутията по определена процедура). Има процедура с картинки в eLearn, но нещо не успях да експортна читав пдф. Това е пътя към процедурата в eLearn:Procedures > 00 MAINTENANCE > 0010 NEW VEHICLES AND MAINTENA... > 0010T VEHICLE FLUIDS > 0010T45 AUTOMATIC TRANSMISSION FLUID CHECK LEVEL AND TOP UP IF NECESSARY
        Fiat Croma 2.4 Multijet/20V '06, 939A3.000
        ex. Lancia Lybra 2.4JTD/10V SW '00, 839A5.000

        Коментар


          #5
          Re: Къде е щеката на скоростите на Крома 2.4 Mjet?

          italcar написа:
          dolarcho написа:
          Някой знае ли къде се намира щеката за проверка на маслото в автоматичната скоростна кутия при Кромата - 2007г. 2.4 Mjet. ???
          Ако идеята е да се провери нивото на маслото в автокъща или друг вид полеви условия - според мен е абсурд. Няма щека за ниво на маслото. Процедурата по проверка на нивото е малко сложна и се работи на повдигач, маха се кората под двигателя, от долната страна на кутията се развива една пробка и се гледа дали от нея изтича масло (при предварително подгрято масло в кутията по определена процедура). Има процедура с картинки в eLearn, но нещо не успях да експортна читав пдф. Това е пътя към процедурата в eLearn:Procedures > 00 MAINTENANCE > 0010 NEW VEHICLES AND MAINTENA... > 0010T VEHICLE FLUIDS > 0010T45 AUTOMATIC TRANSMISSION FLUID CHECK LEVEL AND TOP UP IF NECESSARY
          Да, идеята е да се провери нивото и състоянието на маслото в кутията.Ако случайно попаднеш на ПДФ-а, моля пусни го. Ще ми бъде от голяма полза.Благодаря предварително.

          Коментар


            #6
            .........
            Прикачени файлове
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар

            Working...
            X